Vilniaus miesto savivaldybei priklausančiose automobilių stovėjimo zonose atsisakoma iki šiol galiojusios tvarkos, pagal kurią pažeidėjams buvo užblokuojami jo transporto priemonės ratai. Pažeidėjų transporto priemonės bus fotografuojamos, o transporto priemonės savininkas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą sulauks jau surašyto protokolo apie padarytą pažeidimą.
Penktadienį Vilniaus miesto savivaldybėje pristatant naująją tvarką buvo nurodyta, jog per pirmąsias tris dienas nuo naujosios tvarkos įsigaliojimo jau nustatyta 300 pažeidėjų, kurie privalės susimokėti įstatymo nustatytą baudą.
"Šie įstatymo pakeitimai buvo ilgai mūsų laukiami ir siekiami. Mes norime tapti labiau civilizuota valstybe ir nestatyti blokavimo užkardų ant ratų, o elgtis su pažeidėjais taip, kaip civilizuotose šalyse. Nuo šiol pažeidėjas ras informaciją apie padarytą pažeidimą ant jo transporto priemonės ir per dešimt dienų turės gaus protokolą, surašytą jam nedalyvaujant. Jeigu jis apmokės baudą objektyviai, tai už pirmą kartą padarytą pažeidimą bus mokama tik pusė minimalios baudos, jeigu to nepadarys - problema didės ir finansiniu požiūriu", - spaudos konferencijoje sakė Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.
Pagal galiojančius teisės aktus, už automobilių stovėjimo tvarkos pažeidimą yra nustatyta 80-150 litų siekianti bauda. Pagal naujai įsigaliojančią tvarką, pirmą kartą nusižengęs vairuotojas per dešimt dienų į Mokesčių inspekcijos sąskaitą galės pervesti pusę minimalios baudos siekiančią sumą - 40 litų.
"Naujoji tvarka leis nubausti 100 proc. pažeidėjų. Tad pats pigiausias ir patogiausias būdas vairuotojui neišvengiamai bus susimokėti už stovėjimo vietą", - aiškino R. Adomavičius.
Blokavimo įtaisai vis dėlto galios ir galės būti naudojami iki šių metų vidurio. Tačiau pasak SĮ "Susiekimo paslaugos" vadovo Ginto Bliuvo, pasirodžius informacijai apie galimus tvarkos pakeitimus, jų nuspręsta neatnaujinti.
"Blokatoriai jau nebebuvo atnaujinami, nebebus gaminami nauji. Per parą užblokuodavome 60-70 transporto priemonių, o štai per kelias dienas jau buvo užfiksuota 300 pažeidimų. Tikimės, kad kontrolė bus griežtesnė, o žmonės turės įprasti, kad teks susimokėti. Iki šiol pavykdavo nubausti tik 38 proc. pažeidėjų, dabar neišvengiamai atsakomybę turės prisiimti visi", - pabrėžė G. Bliuvas.
Naujoji tvarka sostinėje įsigaliojo nuo kovo 1 d. Nusižengęs vairuotojas ant savo transporto priemonės priekinio stiklo ras informacinį lapelį apie padarytą pažeidimą, o transporto savininko deklaruotos gyvenamosios vietos adresu bus išsiųstas surašytas teisės pažeidimo protokolas. Informaciniame lapelyje bus nurodomas ir informacijos numeris, kuriuo paskambinęs asmuo galės gauti išsamią informaciją.