REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinėje atsidarė pirmoji mokykla, bet į ją grįžo ne visi: 3 moksleiviams rastas COVID-19

Į mokyklą grįžo beveik 600 pradinukų

Pirmadienį po ilgo laiko duris atvėrė pirmoji sostinės mokykla – Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija. Pasak mokyklos direktoriaus, į klases grįžo 593 pradinukai, per savaitgalį buvo pratestuota daugiau nei 2000 vaikų ir jų šeimos narių. Moksleiviai pirmąją kontaktinio mokslo dieną pasitiko džiugiai, kai kurie – net ir su gėlėmis.

Pirmadienį po ilgo laiko duris atvėrė pirmoji sostinės mokykla – Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija. Pasak mokyklos direktoriaus, į klases grįžo 593 pradinukai, per savaitgalį buvo pratestuota daugiau nei 2000 vaikų ir jų šeimos narių. Moksleiviai pirmąją kontaktinio mokslo dieną pasitiko džiugiai, kai kurie – net ir su gėlėmis.

REKLAMA

Iš 35 mokyklos pradinių klasių į kontaktinį ugdymą grįžo 32. Iš viso progimnazijoje mokosi daugiau nei 800 pradinukų, 593 iš jų pirmadienį pasitiko jau nebe prie kompiuterio ekrano, o mokyklos suole. 

Pilotinio projekto sėkme pasidžiaugė ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jo teigimu, kol kas procesas vyksta sklandžiai.

„Patys suprantame, kad švietimas yra ta sritis, kur labai norisi kuo greičiau grįžti į normalias, geresnes vėžias. Kartu suprantame ir riziką, kaip tik gavome ir iš Estijos apžvalgą, kad būtent mokyklose yra didelė rizika, tai mūsų eksperimentą traktuoju kaip labai svarbų“, – žurnalistams sakė R. Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Visi jaučia atsakomybę

Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius Remigijus Remeika tv3.lt sako, jog pirmoji diena mokykloje buvo darbinga. Visi, tiek pedagogai, tiek moksleiviai, esą jaučia atsakomybę.

REKLAMA

„Šiai dienai didelių iššūkių nekyla. Mes kaip tik galbūt šlifuojame tam tikrą sistemą, bet erdvės yra atskirtos, yra priskirtos laisvalaikio leidimo erdvės.

Kai kur netgi pertraukos yra skirtingai padarytos, kad vaikai nesusitiktų eidami į laisvalaikio erdvę, sporto salę ir taip toliau“, – pasakoja R. Remeika.

Mokyklos direktoriaus teigimu, trys pradinukų klasės į mokyklą negrįžo dėl to, jog didžioji dalis tėvų nusprendė norintys dar kurį laiką pasimokyti nuotoliniu būdu. Priežasčių esą būta įvairių, bet visos jos – konstruktyvios ir suprantamos.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra šeimoje sergančių žmonių, didelės rizikos grupės žmonių, kurie nori apsisaugoti save. Tie žmonės, jie ir iki mokslo metų pabaigos tikriausiai bandys išlikti namuose, sudarydami sau tam tikrą saugumo jausmą.

Didelė dalis yra išvykusių. Kadangi karantinas paskelbtas iki 28 d. vasario, žmonės susiplanavo savo darbus nuotolinius, mokslą vaikų iš kitų vietovių, šalių. Jiems sugrįžti buvo praktiškai neįmanoma“, – aiškina Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius.

Šiose pilnai nuotolinį ugdymą tęsiančiose klasėse, pasak R. Remeikos, yra mažiau nei 100 vaikų.

Pasak jo, kitas mokyklos tikslas, kurį bandys pasiekti dar šią savaitę – išgrynintas nuotolinio mokymo organizavimo planas: „Kai kurie mokytojai atidirba tiesioginį darbą ir jau po pamokų jungiasi su nuotolyje esančiais vaikais, dirbdami tai, ką darė ir tiesiogiai. Mes ieškome efektyviausių būdų, galbūt kreipsimės į steigėją arba kitų mokyklų mokytojai galėtų pagelbėti, kad suformuotumėme likusių namuose virtualias klases. Su jais galėtų dirbti per nuotolį specialistai, pagal tam tikras programas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į mokyklą – ir su gėlėmis

Mokyklos tėvų tarybos pirmininkas Arūnas Penkaitis neslepia džiaugsmo dėl atidarymo. Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje mokosi dvi jo dukros – pirmokė bei trečiokė.

„Jūs net nepatikėsite, kaip jos norėjo grįžti į mokyklą. Jos važiavo filmuotis demonstraciniame filmuke apie kaupinių testavimą, kad tik parodytų visiems draugams ir jie galėtų grįžti.

Šį sekmadienį ryte atsikėlęs girdžiu, kad pusę aštuonių dukros jau atsikėlę ir kažką veikia namuose. Einu į kambarį ir žiūriu, kad jau pasiėmę kuprines, dedasi knygas ir sako: „Tėti, mes norime nieko nepamiršti, kad jau kai pirmadienį eisim, būtume viską susidėjusios ir pasiruošusios“, – juokiasi mokyklos tėvų bendruomenės atstovas.

REKLAMA

A. Penkaitis sako, jog šįryt pats taip pat apsilankė mokykloje, o pamatytas vaizdas jį maloniai nustebino.

„Labai džiaugiuosi, kad dabar moksleiviai yra mokykloje. Teko pabūti prie mokyklos pusvalandį šiandien iš ryto – mačiau vaikus grįžtančius į mokyklą su gėlėmis, apsikabinusius knygą, piešinį besinešančius. Negali nedžiuginti tokia diena, nors ir kelias buvo sunkus“, – pasakoja vyras.

Visgi, pasak A. Penkaičio, kelias į šio projekto pradžią buvo ne tik sunkus, bet ir ilgas. Tarp tėvų esą kilo nemažai diskusijų bei klausimų, ne visiems patiko siūlomos idėjos.

„Bet jos (diskusijos – aut. past.) kilo, nes žmonėms reikėjo informacijos. Bandėme ieškoti atsakymų į klausimus, kuo daugiau informacijos gavome, tuo bendruomenė labiau rimo ir atsirado didesnis palaikymas.

REKLAMA

Mes visi esame šio laikotarpio išvarginti, šiek tiek sudirgę. Visi turi teisę nuspręsti patys, kas jų vaikams yra geriausia. Tose klasėse buvo ir negrįžusių vaikų, kurie ne Vilniuje mokosi, buvo, kad tėvai labai bijo tos baisios infekcijos ir yra pasiruošę su vaikais dar pasimokyti nuotoliniu būdu.

Manau, kad neužilgo tos klasės pamatę, kaip mums puikiai sekasi, taip pat sugrįš į kontaktinį mokymą“, – tv3.lt sako progimnazijos tėvų tarybos pirmininkas.

Rasti 3 infekcijos atvejai

Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos biuro atstovės Guodos Ropaitės-Beigės, iš viso testavosi 93 pedagogai ir mokyklos darbuotojai, visų jų testai buvo neigiami. Taip pat savaitgalį testavosi ir visi pirmadienį grįžę vaikai bei jų namų ūkiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie namų ūkius, tai vaikus ir jų tėvelius, testavimas vyko penktadienį ir šeštadienį, dar sudarėme galimybę ir sekmadienį testuotis. Iš viso buvo 550 kaupinių, atvyko testuotis per 2000 asmenų. 3 kaupiniai buvo teigiami ir yra individualiai tiriami PGR testais“, – aiškino Vilniaus visuomenės sveikatos biuro atstovė.

Visi 3 vaikai, gavę teigiamus COVID-19 testo atsakymus, yra iš skirtingų klasių. 

„Žmonės jie visiškai nejautė jokių simptomų, jeigu būtų nesitestavę ir atėję į mokyklą, židiniai būtų susidarę. Tai rodo, kad visgi tas testavimas, besimptomių atvejų išaiškinimas gali pavykti ir mes galėsime suvaldyti situaciją“, – tv3.lt dėstė progimnazijos direktorius R. Remeika.

REKLAMA

Savaitės pabaigoje moksleiviai bus dar kartą tiriami, šį kartą – jau ugdymo įstaigoje. Radus COVID-19 infekciją, visa klasė turėtų izoliuotis dviem savaitėm.

Anot R. Remeikos, iki šiol pasiskiepijo visi dirbantys mokyklos pradinukų mokytojai, didžiojoje dalyje klasių jų dirba po du. Trys mokytojai skiepytis atsisakė, viena mokytoja nesutiko ir atlikti koronaviruso testo, todėl jai sudarytos galimybės vesti pamokas nuotoliniu būdu.

Visi mokyklos pedagogai antrąjį skiepą turėtų gauti kovo 5 d.

Anksčiau nei kitiems atnaujinti kontaktinį mokymą Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijai praėjusią savaitę leido Vyriausybė. Ministrų kabinetas taip pat numatė, jog prieš atnaujinant kontaktinį ugdymą mokytojų ir moksleivių šeimos turėtų atlikti koronaviruso testus kaupinių būdu. 

REKLAMA

Esant neigiamiems rezultatams, vaikui ar pedagogui leidžiama eiti į mokyklą, jei testas teigiamas, atliekamas PGR testas ir nustačius, kad nors vienas šeimos narys serga COVID-19, vaikas turi izoliuotis dviem savaitėms namie ir mokymą toliau tęsti nuotoliniu būdu.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija planuoja, kad visi pradinukai galės grįžti į mokyklas, kai sergamumo koronavirusu rodiklis bus mažiau kaip 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų dalis sieks mažiau kaip 10 procentų.

Didesnė dalis moksleivių, išskyrus pradinukus, į nuotolinį ar mišrų mokymą perėjo nuo praėjusių metų lapkričio 7-osios, įvedus antrąjį karantiną, likusieji į mokyklas nebeina ir tęsia ugdymą per nuotolį nuo gruodžio vidurio. Nuo sausio 21-osios į klases leista grįžti moksleiviams, patiriantiems nuotolinio mokymosi sunkumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų