Socialiniuose tinkluose – naujas sukčiavimo būdas: prašoma parduoti pasą

Koronavirusas ir karantino ribojimai – išbandymas ir galimybė tobulėti sukčiams. Policijos pareigūnai vis praneša apie tai, kad nesąžiningi asmenys žmones įvilioja į pinkles ir juos apgauna. Pastaruoju metu sukčiai pasidarė itin aktyvūs socialiniuose tinkluose. Bandymas nusipirkti žmonių pasus, asmens tapatybės korteles – nauja sukčiavimo schema.

3

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja, kuri pasakoja, kad tapo tokių sukčiaujančių asmenų taikiniu. Moteris tikina, kad socialiniame tinkle „Instagram“ su ja susisiekė nepažįstamas ir asmuo ir pasisiūlė nupirkti asmens dokumentą.

„Siūloma užsidirbti pinigų parduodant savo pasą. Siūlo parduoti pasą kitiems, kad jie galėtų keliauti, nes dėl Covid-19 ribojimų patekimas į kai kurias šalis yra uždraustas arba ribojamas. Po paso pardavimo rekomenduoja paskelbti, kad pasas dingo“, – rašo į portalą besikreipusi skaitytoja.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Socialiniuose tinkluose – naujas sukčiavimo būdas: asmenys siūlosi nupirkti jūsų asmens dokumentą

Moteris pateikė ir visą susirašinėjimą su anglų kalba bendravusiu asmeniu. Jis be jokių užuolankų siūlo būdą, kaip galima užsidirbti pinigų.

„Žinome, kad dėl koronaviruso ir įvestas karantinas riboja keliavimą, todėl mes superkame asmens dokumentus. Jeigu susidomėjote – susisiekite su mumis. Tikimės, kad pokalbis liks privatus, – anglų kalba rašo su moterimi susisiekęs asmuo. – Yra keletas asmenų, kurie susidomėję jūsų asmens dokumentu. Jums nieko daryti nereikės – tai lengvi pinigai. Pagalvokite apie tai.“

Dėl tokio sukčiavimo būdo sunerimusi moteris tikina, kad ji gali būti ne vienintelė, į kurią asmenys kreipiasi turėdami panašių tikslų. 

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis tikina, kad Lietuvoje pastaruoju metu dėl panašių situacijų į pareigūnus asmenys nesikreipė. Statistikos apie tokio pobūdžio sukčiavimus – nėra.

Jis taip pat priminė, kad asmenys, kurie neteisėtai įgijo svetimo žmogaus asmens dokumentą arba kurie siekdamas gauti naują dokumentą pateikė melagingą informaciją gali būti nubaustas.

„Atsakomybė numatyta baudžiamajame kodekse: (už tokius pažeidimus, – aut. past.) baudžiama pagal 302 arba 304 straipsnį“, – tikina R. Matonis.

REKLAMA

302 baudžiamojo kodekso straipsnis numato, kad „tas, kas pagrobė ar neturėdamas teisėto pagrindo įgijo, laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo fizinio ar juridinio asmens antspaudą, spaudą, dokumentą ar griežtos atskaitomybės blanką, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.“

304 straipsnis – „Tas, kas siekdamas gauti dokumentą ar suklastoto dokumento tikrumo patvirtinimą pateikė įstaigai ar tarnautojui melagingą informaciją, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu.“

Taip pat Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad gyvenimas be asmens tapatybės kortelės arba paso ar su negaliojančiais asmens tapatybės kortele arba pasu užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dešimt iki dvylikos eurų.


Rašyti komentarą...
A
Aušra
2021-01-22 11:20:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusipirks pasą, paskui to žmovaus vardu prisiims kreditų, įvykdys sandorių, o kas atsakys? Neišsimokėsi po to.
Atsakyti
0

A
2021-01-21 16:44:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Straipsnis išgalvotas. Žmonės puikiai suvokia, kad toks dalykas baudžiaku kvepia( o kaliūzėj nesaldu).
Atsakyti
-1

E
Etik mat
2021-01-28 12:14:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Etik mat otai bauda,imk ir supirk triju milijonu pasus;)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų