pasas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pasas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pasas“.

Rusai rado landą, kaip gauti Lietuvos pilietybę: įspėja apie grėsmę saugumui

Kai kurie Rusijos kariuomenėje tarnaujantys ar Kremliaus režimui pavaldžiose ir Vakarų sankcionuotose įmonėse dirbantys rusai gauna Lietuvos pilietybę. Jie naudojasi mūsų įstatymuose numatyta galimybe gauti lietuvišką pasą, jeigu jų giminaičiai kadaise buvo ištremti į Sibirą. Gaudami Lietuvos pilietybę, jie išlaiko ir rusišką pasą, o klausimas, kuriai valstybei jie lojalūs, ar nekelia grėsmės Lietuvai – lieka neatsakytas.

Po antrąkart nepavykusio referendumo dėl pilietybės išsaugojimo, lietuviško paso neteko 1 asmuo

Daliai politikų nerimaujant, kad po antrąkart nepavykusio referendumo dėl pilietybės išsaugojimo užsienyje gyvenantys lietuviai pradės masiškai atsisakyti Lietuvos pilietybės, Migracijos departamentas nurodo, kad lietuviško paso, įgijęs kitos šalies pilietybę, neteko vienas gyventojas. Dar vienas pilietis lietuviškos pilietybės atsisakė pats.

Lietuvoje pasus gaminanti įmonė – susijusi su Minsko režimui artimu oligarchu

Lietuvoje pasus gaminanti įmonė „Garsų pasaulis“ – susijusi su Minsko režimui artimu oligarchu Viktoru Ševcovu, antradienį pranešė naujienų portalas „15 min“. Kaip skelbiama tyrime, 2011 metais „Garsų pasaulį“ valdžiusi įmonė, kartu su Baltarusijoje monopolį turinčia hologramų gamintoja „Golografičeskaja industrija“, Lietuvoje įsteigė bendrą kompaniją „GP Holographics“. Ji tiekė „Garsų pasauliui“ holograminę plėvelę, naudotą gaminant trečiųjų šalių dokumentus.
2024-05-28

Bilotaitė pataisas dėl kilme įgytos pilietybės atėmimo žada dar šį mėnesį

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dar šį mėnesį tikisi pristatyti pataisas, numatančias galimybę atimti kilmės pagrindu įgytą pilietybę, motyvuojant grėsme nacionaliniam saugumui. „Yra visiškai paruošti teisės aktai, tik dar derinamės, kokiu būdu teiksime – ar per Vyriausybę, ar per Seimą“, – BNS šią savaitę sakė A. Bilotaitė. „Manau, kad to galima tikėtis dar šį mėnesį“, – pridūrė ji.

Tapatybės kortele jau galima pasirašyti dokumentus: paaiškino, kaip tai padaryti

Asmens tapatybės kortelės, išduotos po 2021 metų rugpjūčio 12 d., gali būti naudojamos asmens tapatybės patvirtinimui elektroninės valdžios vartų portale www.epaslaugos.lt, kai prisijungimui naudojami ne tik asmeniniai kompiuteriai, bet ir mobilieji įrenginiai, palaikantys NFC (angl. Near Field Communication) technologiją.
2024-02-23

Nuvykęs į „Regitrą“ Rimantas sužinojo netikėtą naujieną: „Pamatė, kad aš 2019-ais miręs“

Kurioziška Rimanto gyvenimo istorija – būdamas gyvas vyras sužinojo, kad valstybės duomenų bazėje jis laikomas mirusiu. Painią situaciją narpliojo TV3 laidos „Prieš srovę“ komanda. Rimantas Saveiskis – Panaros kaimo gyventojas, trijų vaikų tėvas. Vyras neslėpė, kad gyvenime jam teko daug iššūkių, vienas jų – subyrėjusi santuoka. Vyras pripažino, kad savo žmoną labai mylėjo, atleido jai neištikimybę, tačiau po 17-os metų gyvenimo kartu moteris jį paliko ir išėjo pas kitą.

Svarbu visiems keliaujantiems: mažas įplyšimas pase gali nutraukti jūsų atostogas

Jake Burton, jo mama Rachael ir tėvas Chris gruodžio 28 d. turėjo skristi „Ryanair“ lėktuvu iš Anglijos Rytų Midlandso oro uosto į Alikantę (Ispanija), kur naujųjų metų proga, aštuonias dienas turėjo praleisti netoliese esančiame Benidorme. Atostogos baigėsi nespėjusios prasidėti – vaikinui nebuvo leista įlipti į lėktuvą. Šeima atvyko į oro uostą, užsiregistravo skrydžiui, praėjo saugumo patikrą ir galiausiai priėjo prie savo vartų.
2024-01-13

Lietuviškas pasas – tarp 10 galingiausių pasaulyje

Kas ketvirtį skelbiamame galingiausių pasaulio pasų reitinge, 2024 m. pirmąją vietą užima net šešios šalys. Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos, Singapūro, Ispanijos ir Vokietijos piliečiai gali be vizų arba su vizomis vykti į neįtikėtinai daug – 194 pasaulio kryptis. Tai yra didžiausias skaičius, užfiksuotas nuo tada, kai prieš 19 metų „Henley Passport Index“ (angl. „Henlio paso indeksas“) pradėjo stebėti kelionių laisvę pasaulyje.
150 2024-01-11

Naujas Lietuvos pasas Romano Abramovičiaus sūnui išduotas pernai spalį

„Sienai“ pavyko gauti daugiau informacijos apie tai, kaip ir kokiomis aplinkybėmis lietuviškus pasus gavo du Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus vaikai. Milijardieriaus sūnus Arkadijus Abramovičius naują lietuvišką pasą atsiėmė pernai rudenį – pusantrų metų po to, kai jo tėvas įtrauktas į ES sankcijų sąrašą.

Turkijos pilietis Lietuvos pasieniečiams pateikė pasą su padirbta viza

Vilniaus oro uoste pasieniečiams įkliuvo Turkijos pilietis – jis pareigūnams pateikė pasą, su padirbta, įtariama, viza ir Italijos sienos kirtimo spaudu. Pirminiais duomenimis, užsienietis į Šengeno erdvę pateko neteisėtu būdu. Ketvirtadienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto užkardos pareigūnai tikrino į Stambulą išskrendančių keleivių dokumentus.
REKLAMA
REKLAMA

Kauno policija aiškinasi, kas ketino pasinaudoti svetimu pasu

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo ir antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimas arba pagrobtojo panaudojimo, kuomet rugpjūčio 8 d. apie 12.30 val. siekiant apgaule sudaryti sandorį pateiktas svetimas pasas. Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo moterį, galinčią turėti tyrimui reikšmingos informacijos.
Kriminalai 2023-10-20

Drobiazko išplatino viešą laišką – kalbėjo apie laisvę turėti savo požiūrį, kartojo jau anksčiau išsakytas mintis

Ketvirtadienį posėdžiavusi Pilietybės reikalų komisija pateikė rekomendaciją prezidentui Gitanui Nausėdai, siūlydami panaikinti išimties tvarka suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę ledo šokėjai Margaritai Drobiazko. Po šio sprendimo socialiniame tinkle „instagram“ viešą laišką išplatino ir pati Rusijoje gyvenanti čiuožėja. Pradžioje ji pasidalino nauju įrašu.

VRM žada tikslinti ir užsieniečio paso išdavimo kriterijus, sako Agnė Bilotaitė

Siekiant, kad užsieniečio pasas būtų išduodamas ne visiems Lietuvoje gyvenantiems baltarusiams, o tik režimo opozicionieriams, Vidaus reikalų ministerija žada tikslinti šio dokumento išdavimo kriterijus. Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, siekiama, kad šiuos pasus gautų „nukentėję ir persekiojami režimo“. „Jau yra paruoštas įstatymo projekto draftas (juodraštis – BNS)“, – žurnalistams antradienį sakė ministrė.

Jungtinės Tautos smerkia Baltarusijos režimo dekretą, pagal kurį ambasados nebeišduos pasų

Jungtinės Tautos penktadienį paragino Baltarusiją persvarstyti dekretą, kuriuo šalies ambasadoms įsakoma nutraukti pasų išdavimą, ir įspėjo, kad tai gali pažeisti tūkstančių tremtyje gyvenančių baltarusių teises. Iš Baltarusijos – artimos Maskvos sąjungininkės – pabėgo dešimtys tūkstančių baltarusių po to, kai autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka 2020 metais žiauriai numalšino masinius protestus prieš jo valdymą.
2023-09-08

Aktualu daugeliui: pasą ar tapatybės kortelę išduos kitaip – gyvai nepriims

Nuo spalio 1 d. Migracijos departamentas keičia asmenų aptarnavimo tvarką visuose savo teritoriniuose padaliniuose. Naują pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujantys užsisakyti Lietuvos piliečiai vizitus į klientų aptarnavimo skyrius turės iš anksto rezervuoti internetu arba telefonu, o gyva eile asmenys bus aptarnaujami tik tam tikrais išimtinais atvejais, rašoma pranešime žiniasklaidai.
REKLAMA
Populiariausios atostogų kryptys – ar pakaks tik asmens tapatybės kortelės, ar būtinas ir pasas?  Populiariausios atostogų kryptys – ar pakaks tik asmens tapatybės kortelės, ar būtinas ir pasas?

Populiariausios atostogų kryptys – ar pakaks tik asmens tapatybės kortelės, ar būtinas ir pasas?

Jeigu mėgstate pasiruošimo atostogoms darbus atidėti paskutinei minutei, apie svarbiausią dalyką – asmens dokumentus – vertėtų pagalvoti iš anksto, mat situacijų, kuomet išsiruošę į tolimesnes šalis keliautojai nepasirūpina pasu ar pamiršta pasitikrinti asmens tapatybės kortelės galiojimo datą, vis dar pasitaiko.  Ar pakaks tik asmens tapatybės kortelės?  Nuo pat ankstyvo pavasario, sezonui tik prasidėjus, lietuviai skuba krautis lagaminus ir kelia sparnus į šiltuosius kraštus.
2023-08-22

Vilniaus rajono senjorams ir neįgaliesiems – pokyčiai: pasą galės gauti ne tik Migracijos departamente

Vilniaus rajono senjorai ar neįgalieji, negalintys nuvykti į Migracijos departamento teritorinį skyrių, pasą ar asmens tapatybės kortelę galės gauti ar pasikeisti iš anksto pasiūlytose seniūnijose. Kaip nurodoma ketvirtadienį išplatintame pranešime, šią galimybę inicijavo Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narys Waldemaras Urbanas ir Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Danuta Narbut.
Aktualijos 2023-08-03

Aktualu daugeliui: paso išdavimą brangina beveik 2 kartus, kortelės – virš 3 kartų

Naujo paso ar tapatybės kortelės kainos nebuvo keistos nuo 2011 m., todėl Vyriausybė nusprendė, kad jas reikia gerokai pabranginti. Trečiadienį ministrų kabinetas priėmė nutarimą, kuriuo patvirtinto naujus valstybės rinkliavų, susijusių su migracijomis paslaugomis, dydžius.
453 2023-07-26

Sudarė naują reitingą: Lietuvos pasas – vienas galingiausių pasaulyje

Lietuva ir Jungtinės Amerikos Valstijos dalinasi aštuntą vietą galingiausių pasų sąraše, antradienį skelbia šį reitingą sudaranti įmonė „Henley & Partners“. Tai reiškia, kad Lietuvos piliečiai be vizų gali keliauti į 184 šalis. Pirmąją vietą užima Singapūras, kurio piliečiai gali vykti į 192 šalis. Antrąją vietą dalinasi Vokietija, Italija ir Ispanija, trečiąją – Austrija, Suomija, Prancūzija, Japonija, Liuksemburgas, Pietų Korėja ir Švedija.

Ne tik aplenkėme latvius ar estus, bet ir susilyginome su JAV: kelionėms lietuviškas pasas – tarp geriausių pasaulyje

Lietuvos pasas užima aštuntą vietą pagal tai, kiek daugiausia šalių be jokios vizos gali aplankyti jo turėtojai. Naujausiame reitinge Lietuva ne tik lenkia Latviją ar Estiją, bet ir susilygino su JAV. Rusijos ir Baltarusijos pasai daug laisvės keliauti nesuteikia. Naujausiame „Henley“ pasų reitinge, kuris reguliariai atnaujinamas, Singapūras aplenkė Japoniją ir gali pasigirti galingiausiu pasaulyje pasu. Tai reiškia, kad Singapūro pasas leidžia be vizų atvykti į 192 iš 227 pasaulio šalių.
132 2023-07-19

Oro uoste vaikino pase rado dėmę: to, kas vyko vėliau, nelinkėtų niekam

Nusivylęs poilsiautojas iš Anglijos teigia, kad paskutinę minutę jam buvo uždrausta skristi į Meksiką dėl juokingos priežasties – nes jo pase buvo dėmė.  26 metų Jamie McMannas iš Stokporto buvo užsisakęs skrydį į Kankuną (Meksika), kad galėtų pasimatyti su savo mergina, kuri keliavo po Pietų Ameriką.
2023-07-09

KT vertins, ar nelietuviškos raidės pasuose neprieštarauja Konstitucijai

Konstitucinis Teismas (KT) antradienį pradeda nagrinėti bylą, ar Konstitucijai neprieštarauja šiuo metu įstatyme įtvirtinta galimybė Lietuvos piliečių asmens dokumentuose asmenvardžius rašyti nelietuviškomis w, q ir x raidėmis. Byla pagal Seimo narių grupės skundą bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka. Parlamentarai į KT kreipėsi dėl Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymo nuostatos, kuri leidžia vardus ir pavardes dokumentuose rašyti ne valstybine kalba.

Pažiūrėkite į savo pasą: 190 eurų arba kelionę, už kurią sumokėjote, galite pamiršti

Asmens tapatybės kortelė ar pasas – vieni svarbiausių dalykų kelionėje, be kurio dažniausiai net nepavyksta palikti savo šalies. Tačiau neretai nutinka, kad suplanuotas skrydis jau rytoj, o, pažiūrėjus į pasą, atima kvapą: jo galiojimas – pasibaigęs. Tad ką gyventojams daryti tokiu atveju? Į keblią situaciją pakliuvusi vilnietė Kristina (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma) pasakoja apie tai, kaip ilgai planuota kelionė vos netapo tikru nusivylimu.
2023-06-02

Europos Sąjunga patvirtino bevizį režimą su Kosovu

Nuo 2024 m. sausio 1 d. Kosovo pasų turėtojams bus taikomas bevizis režimas. Europos Parlamentui ir ES Tarybai susitarus dėl Europos Komisijos pasiūlymo, Kosovo pasų turėtojams leidžiama ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį keliauti į ES be vizos, rašoma pranešime žiniasklaidai. Bevizis režimas abiejų pusių piliečiams suteikia daug privalumų ir padeda stiprinti ES ir Kosovo santykius. Kosovas nuosekliai įgyvendino visus kriterijus ir nuolat rodė savo įsipareigojimą.
2023-04-20

Pasą ir vėl bus galima gauti per 5 darbo dienas: štai, kiek kainuos

Migracijos departamentas atnaujina Lietuvos piliečio paso išdavimo per 5 darbo dienas paslaugos teikimą. Ja bus galima pradėti naudotis nuo balandžio 11 dienos, rašoma Migracijos depratamento pranešime. Ši paslauga ilgą laiką nebuvo teikiama todėl, kad dėl pasaulinių tiekimo grandinių sutrikimo nebuvo įmanoma užtikrinti pakankamo ir tolygaus pasų blankų pristatymo ir garantuoti, kad paslauga – paso išrašymas – bus suteikta per 5 darbo dienas.

Dalis lietuvių už tapatybės kortelių išdavimą mokės mažiau – sutaupysite 50 eurų

Užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams nuo liepos perpus pigiau kainuos naujos asmens tapatybės kortelę išdavimas, kai kartu bus keičiamas ar išduodamas naujas pasas. Vyriausybė šią savaitę šį įkainį nuo 100 eurų sumažino iki 50 eurų. Taip viliamasi paskatinti užsienyje gyvenančius Lietuvos piliečius kartu su pasu užsisakyti ir ID kortelę. Naujo paso išdavimo įkainio keisti neplanuojama, ir toliau ši paslauga atsieis 100 eurų.
2023-02-12

Lietuviai suskubo keistis dokumentus: pernai išduotų pasų skaičius – rekordinis

Praėjusiais metais Lietuvos piliečiams išduota beveik 720 tūkst. asmens dokumentų – daugiausiai per pastarąjį dešimtmetį, rodo Migracijos departamento turima statistika. Dėl karo veiksmų Ukrainoje rekordiškai padaugėjo lietuviams išduotų pasų – būtent šis dokumentas yra įtrauktas į pagrindinių daiktų, kuriuos rekomenduojama turėti evakuacijos metu, sąrašą. 2022 m. Lietuvos piliečiams iš viso išduota 719 919 asmens dokumentų: 435 129 pasai ir 284 790 asmens tapatybės kortelių.

Rusiškus dokumentus turinti totorių šeima šokiruota: „Pasakė palikti vaiką prie sienos, kaip kokį lagaminą“

Įsivaizduokite, kad esate ukrainietis, tačiau turite tik Rusijos pasą. Ir tuomet esate pašaukiamas į karą, kuriame turite kovoti prieš savo gimtąją šalį. Kai vasario mėnesį Rusija įsiveržė į Ukrainą, Europos šalys atviromis rankomis priėmė prieglobsčio ieškančius ukrainiečius.
2023-01-08

Stringa prašymų leisti laikinai gyventi Lietuvoje priėmimas užsienyje

Dėl techninių priežasčių nukeliamas pirmadienį turėjęs pradėti veikti leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimas per užsienio paslaugų teikėją. Migracijos departamento duomenimis, reikalingi programiniai sprendimai bus įdiegti per savaitę ir paslauga sklandžiai pradės veikti kitą pirmadienį, sausio 9-ąją. „Šįryt, sausio 2 dieną, pradėjus teikti minėtą paslaugą realiu laiku nustatyta keletas sisteminių problemų, kurių nebuvo galimybės numatyti vykdant paslaugos testavimą uždaroje aplinkoje.

Supaprastino tvarką: asmens dokumentą kai kuriais atvejais bus galima užsakyti nuotoliniu būdu

Pasą arba asmens tapatybės kortelę turintiems Lietuvos piliečiams antrą asmens dokumentą bus galima užsakyti nuotoliniu būdu, trečiadienį pranešė Migracijos departamentas. Toks palengvinimas galios tik tuo atveju, jei nuo paskutinio asmens biometrinių duomenų nuskaitymo bus praėję ne daugiau kaip 6 mėnesiai.
Aktualijos 2022-12-14

Rusijai užpuolus Ukrainą, Lietuvoje fiksuotas rekordinis išduotų pasų skaičius

Nuo vasario pabaigos, kai Rusija užpuolė Ukrainą, Lietuvoje fiksuojamas rekordinis išduotų pasų skaičius. Vidaus reikalų ministerija (VRM) BNS nurodė, kad nuo šių metų vasario 24 dienos iki rugsėjo 30 dienos buvo išrašyti beveik 319 tūkst. Lietuvos pasų. Šis skaičius yra beveik 48 tūkst. didesnis nei per tą patį laikotarpį 2013 metais, kai buvo fiksuotas analogiškas rekordas.
Aktualijos 2022-10-23

Lietuvių komandos draugo istorija: prieš Eurolygos rungtynes miegojo ant metalinio suoliuko

Į tragikomišką situaciją pateko Mariaus Grigonio ir Artūro Gudaičio draugas Atėnų „Panathinaikos“ (1/1) komandoje Derrickas Williamsas. Amerikietis kartu su graikais šią savaitę atvyko į Serbiją žaisti antrojo turo Eurolygos rungtynių su Belgrado „Crvena Zvezda“ (0/2) klubu. 31-erių krepšininkas Belgrado oro uoste buvo užlaikytas dėl tariamų paso problemų. Į oro uostą su „Panathinaikos“ D. Williamsas atvyko 16:00 val.
2022-10-14

Kitą asmenį su savo pasu į vairavimo egzaminą delegavusiam vyrui – 5 tūkst. eurų bauda

Teismas kaltu pripažino vyrą, su savo pasu į „Regitros“ padalinį delegavusį kitą asmenį, kad šis už jį išlaikytų vairavimo teorijos egzaminą. Kaip ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra, Marijampolės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį dėl melagingos informacijos teikimo, siekiant įgyti dokumentą, ir skyrė kaltinamajam A. Š. 5 tūkst. eurų dydžio baudą su įpareigojimu ją sumokėti per dviejų mėnesių laikotarpį.
Kriminalai 2022-10-06

Nauja paslauga gyventojams – pasas į namus: kiek tai kainuos pinigų?

Migracijos departamente – nauja paslauga. Nuo rugsėjo 5 d. gyventojai gali užsisakyti dokumentus su pristatymu į namus. Kaip praneša Migracijos departamentas, nuo rugsėjo pradžios dokumento pristatymą į namus užsisakė 64 gyventojai. Pasą iš kurjerio atsiimti gali ne visi: įspėja nepilnamečių tėvus Naujoji paslauga kainuoja papildomai. Migracijos departamentas apibūdino, kokia yra dokumento pristatymo į namus tvarka.

Peskovas apie ES sprendimą: „Dar vienas juokingas besitęsiančio absurdo sprendimas“

Kremlius ketvirtadienį pasmerkė Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų sprendimą sustabdyti 2007 metų susitarimo, kuriuo rusams palengvinamas kelias prašyti vizų kelionėms į bloką, galiojimą ir įspėjo apie galimas atsakomąsias priemones. „Tai blogai rusams.
2022-09-01

Gyventojams – nauja paslauga: Migracijos departamentui už tai tektų susimokėti

Migracijos departamentas pradeda teikti naują paslaugą – nuo kitos savaitės tapatybės dokumentus pristatys į namus. Kaip antradienį pranešė departamentas, nuo rugsėjo 5-osios atsiranda galimybė kliento pageidavimu asmens tapatybės kortelę, jeigu ji yra be e. parašo sertifikato, ar pasą pristatyti nurodytu adresu Lietuvoje ir įteikti per kurjerį. Šios paslaugos kaina – 9,99 euro.
83 2022-08-30

Liūdnai pagarsėjęs Girkinas su netikru pasu bandė pakliūti į Ukrainą

Buvęs vadinamasis „Donecko liaudies respublikos gynybos ministras“ Igoris Girkinas (Strelkovas) buvo sulaikytas okupuotame Kryme, kai su suklastotais dokumentais keliavo į karą Ukrainoje. Liūdnai pagarsėjęs žvalgybininkas paskutiniu metu kritikuoja Kremlių ir Kadyrovą, reikalauja aršesnės kovos Ukrainoje.  Šią naujieną pranešė „Novosti Donbass“, kurie cituoja Rusijos „Telegram“ kanalus ir Girkino „kovos draugą“ Aleksandrą Žučkovskį.

Dalija rusiškus pasus ir dar sumoka: paviešintas slapta darytas įrašas

Laikinai okupuotoje Ukrainos Chersono srities dalyje Rusija pradėjo dalyti Rusijos pasus. Viena detalė jau juokina internautus – kartu su pasu žmonėms yra paduodami ir keli banknotai. Vaizdo įrašu „Telegram“ pasidalijo ukrainiečių naujienų agentūra UNIAN. Teigiama, kad vaizdo įrašas filmuotas laikinai rusų okupuotoje Chersono dalyje. „Okupuotoje Chersono srities dalyje okupantai iš nevilties pradėjo dalyti rusiškus pasus už pinigus.
2022-07-15

Migracijoje stringa darbas: trūksta blankų, todėl norintiems pasų gali tekti palaukti

Migracijos departamentas nuo pirmadienio priims mažiau gyventojų, norinčių gauti naują pasą, – klientų srautas ribojamas dėl blankų trūkumo. Per dieną planuojama priimti iki 1600 žmonių. Pastaruoju metu per vieną darbo dieną gaunama prašymų ir išrašoma apie 2,2 tūkst. pasų.

Svarbu norintiems naujo paso: nuo liepos 4 d. keičiasi išdavimo tvarka

Pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje asmens dokumentų išrašymo ir išdavimo srautas yra rekordiškai padidėjęs nei įprastai: šių metų gegužės mėn. buvo užsakyti 51 967 pasai, atitinkamai pernai metais – 23 227, t. y. 2,2 kartų daugiau nei ankstesniais metais, o bendrai per šių metų šešis mėnesius jau išrašyta tiek pat pasų, kiek per visus 2021 metus. Be to, vasaros sezono metu piliečiams pradedant aktyviai keliauti po užsienio šalis, poreikis keisti pasą padidėja.

Gyventojams prireiks kantrybės: sutrikus sistemai, stringa pasų išdavimas

Dėl sutrikdytos informacinių sistemų veiklos šiandien Lietuvoje strigo pasų išdavimas, taip pat strigo ir Migracijos departamento interneto svetainė. Dalis Lietuvos valstybinių institucijų ir įmonių jau nuo praėjusios savaitės susiduria su kibernetiniais išpuoliais, praneša Migracijos departamentas.  „Šįryt sunkiai veikė Asmens dokumentų išrašymo sistema. Incidentas buvo iš karto perduotas Informatikos ir ryšių departamentui.

Pasikeitė tvarka dėl asmens dokumentų užsakymo: laukia didžiulės eilės, nebent pasiruošę sumokėti apvalią sumą

Praėjusį pirmadienį Vilniaus Migracijos departamente pasikeitė gyventojų priėmimo tvarka. Iki tol gyvoje eilėje laukę paso ar asmens tapatybės kortelės prašymo pateikimo ir atsiėmimo lankytojai, nuo šiol savo vizitą privalo rezervuotis iš anksto. Tiesa, nuo to eilės nesutrumpės. Priešingai – savo vizito galite laukti iki rugpjūčio, nebent esatę pasiryžę sumokėti apvalią sumą.

Rusija pradėjo dalyti pasus okupuotos Ukrainos pietinės srities gyventojams

Rusijos pajėgų okupuoto Ukrainos pietinio Chersono miesto valdžia šeštadienį išdavė vietos gyventojams pirmuosius  rusiškus pasus, pranešė naujienų agentūros. Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS nurodė, kad per iškilmingą ceremoniją 23 Chersono gyventojams buvo įteikti Rusijos pasai, išduoti pagal „supaprastintą procedūrą“, kurią savo įsaku gegužę patvirtino Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
2022-06-11

Lenkai teigia diakritinių ženklų į dokumentus negalintys įrašyti ir po teismo sprendimo

Neįteisinus originalios vardų ir pavardžių rašybos su diakritiniais ženklais, dalis Lietuvos lenkų teigia negalintys pasinaudoti originalios vardo rašybos galimybe. Kaip sako lenkų bendruomenės atstovai, net ir teismams priėmus palankius sprendimus dėl nelietuviškų diakritinių ženklų, jų įrašyti į asmens dokumentus nėra techninių galimybių.

Prastos naujienos skubantiems: Vilniuje keičiasi asmens dokumentų užsakymo tvarka

Nuo birželio 13 d., pirmadienio, Migracijos departamento Vilniaus skyrius (Vytenio g. 18) Lietuvos piliečius, norinčius pateikti prašymą dėl paso ar asmens tapatybės kortelės, aptarnaus tik su išankstine registracija, t. y. nelieka gyvos eilės. Gyvos eilės galimybė išlieka tik norintiems Vilniaus padalinyje pasą užsisakyti ypatingos skubos tvarka – t. y. tą pačią dieną.
Aktualijos 2022-06-07

Kyjivas: Rusijos planas dalyti pasus ukrainiečiams – Ukrainos suvereniteto pažeidimas

Maskvos planas Rusijos pajėgų kontroliuojamose Ukrainos teritorijose gyvenantiems žmonės supaprastinta tvarka suteikti Rusijos pilietybę pažeidžia tarptautinę teisę, trečiadienį pareiškė Kyjivas ir apkaltino Kremlių „nusikalstamu“ elgesiu. „Neteisėtas pasų išdavimas... yra Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo, taip pat tarptautinės humanitarinės teisės normų ir principų šiurkštus pažeidimas“, – sakoma Ukrainos užsienio reikalų ministerijos pranešime.
2022-05-25

Dobrowolska, Tomaszewski, Pietkiewicz: Lietuvos lenkai jau ruošiasi keistis pavardes

Nuo gegužės įsigaliojus tvarkai, leidžiančiai asmens dokumentuose vardus ir pavardes rašyti originaliais rašmenimis, pirmieji Lietuvos lenkai teikia prašymus pakeisti įrašus pase, tarp jų – ir politikai. Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska jau parašė prašymą, kurį patenkinus vadinsis Ewelina Dobrowolska. Juos pateikti ketina ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis, parlamentarė Beata Petkevič.

Įsigalioja originali pavardžių rašyba: dėl nelietuviškos formos reikės deklaruoti tautybę

Nuo sekmadienio asmens dokumentuose leidžiama originali pavardžių rašyba: prašymus bus galima pateikti civilinės metrikacijos įstaigose ar paštu, o norint keisti į nelietuvišką formą pirma reikės deklaruoti tautybę. Nuo gegužės 1 dienos įsigalioja įstatymas, pagal kurį Lietuvos piliečio vardas ir pavardė asmens dokumentuose tam tikrai atvejais galės būti rašomi lotyniškos abėcėlės rašmenimis be diakritinių ženklų.
Aktualijos 2022-05-01

Prastos naujienos skubantiems: keičiasi pasų išdavimo tvarka

Daugiau nei dvigubai išaugus pasų gamybos poreikiui keičiama pasų išdavimo tvarka, antradienį pranešė Migracijos departamentas.  Asmens dokumentų išrašymo centras (ADIC) laikinai atsisako pasų išdavimo skubos tvarka per vieną ir penkias darbo dienas. Pasai bus išduodami per vieną mėnesį. Esant neatidėliotinam reikalui, išlieka galimybė pasą Vilniaus Migracijos departamento padalinyje užsakyti ypatingos skubos tvarka – tą pačią dieną.

Norintieji pasikeisti asmens dokumentą Migracijos departamente vėl priimami gyva eile

Nuo pirmadienio Migracijos departamento skyriai atnaujina Lietuvos piliečių, norinčių gauti ar pasikeisti asmens dokumentus, aptarnavimą gyva eile, be išankstinės vizito rezervacijos. Kaip informavo departamentas, vizito laiką gyventojai ir toliau gali rezervuoti iš anksto, interneto svetainėje migracija.lt.
Į viršų