REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Valdančioji Socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija siūlys savo atstovą į teisingumo ministrus, pasitraukus Mildai Vainiutei.

REKLAMA
REKLAMA

 

Kaip pranešė frakcija, ketvirtadienį planuojamas frakcijos posėdis, kuriame bus aptarti galimi kandidatai į teisingumo ministro poziciją.

REKLAMA

„Esame kalbėję su premjeru Sauliumi Skverneliu ir sutarėme, kad mūsų frakcija pasiūlys savo kandidatų į teisingumo ministrus“, – pranešime cituojamas Seimo LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis.

Anot jo, frakcija „turi keletą rimtų ir kompetentingų žmonių, kurie galėtų sėkmingai užtikrinti sklandų ministerijos darbą ir įgyvendinti bausmių vykdymo sistemos pertvarką“.

Kuriamos Socialdemokratų darbo partijos iniciatyvinės grupės lyderis, Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas pažymi, kad kol kas nėra prasmės kalbėti apie konkrečių kandidatų pavardes, kol jos nėra aptartos su koalicijos partneriais ir Vyriausybės vadovu.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai svarbu, kad į ministrus atėjęs žmogus tęstų kalėjimų sistemos pertvarką, būtų veržlus ir nebijotų imtis atsakomybės. Mes turime kompetentingų teisininkų ir patyrusių vadovų, kurie puikiai susitvarkytų su jiems patikėta užduotimi“, – teigia G. Kirkilas.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos sulaukusi teisingumo ministrė M. Vainiutė antradienį po susitikimo su premjeru S. Skverneliu paskelbė atsistatydinanti.

Vyriausybės paskelbtame pranešime cituojamas S. Skvernelis teigė gerbiantis M. Vainiutės sprendimą susiklosčiusioje situacijoje ir esantis dėkingas už darbą ir „pradėtas esmines reformas, kurių ilgus metus iki tol niekas neragino ir nemėgino įgyvendinti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės pranešime teigiama, kad ministrė su komanda nuo kadencijos pradžios ėmėsi reikiamų pokyčių, „tačiau dėl ligšiolinio ilgamečio neveiklumo būtini kur kas spartesni rezultatai ir progresas“.

Naujai Teisingumo ministerijos vadovybei ministras pirmininkas sako kelsiantis dar didesnius reikalavimus bei užduotis.

„Kova su korupcija, protekcionizmu, nepotizmu ir kitomis negerovėmis, kurios itin gajos teisingumo srityje, buvo ir liks šios Vyriausybės prioritetas. Joks ministrų pasikeitimas to nesustabdys, priešingai – tik suteiks naują stiprų impulsą“, – sako S. Skvernelis.

REKLAMA

Ministrę delegavusios, bet vėliau iš koalicijos pasitraukusios Socialdemokratų partijos vadovas Gintautas Paluckas savo paskelbtame komentare „Facebook“ retoriškai klausia, už kokias pradėtas reformas premjeras dėkoja ministrei.

„Per pusantrų metų Kalėjimų departamente, apart auditų, skandalų ir eilinį kartą keistų viražų priimant į darbą vadovą, reformomis kol kas net nekvepia. (...) Tai kur tos mega reformos, už kurias premjeras dėkoja ministrei?“ – sako G. Paluckas.

Kartu jis sako norintis padėkoti „už nuoširdžias, nors ir nerezultatyvias pastangas“, nes partija prieš beveik pusantrų metų ir delegavo M. Vainiutę į ministres.

REKLAMA

„Tačiau lygiai taip pat turiu pasakyti, jog buvo akivaizdu, jog ministrė ne savo rogėse, o politinės patirties stoka leido ministerijos koridoriuose šeimininkauti visiems išskyrus pačią ministrę“, – pareiškė Socialdemokratų partijos vadovas.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovas Gabrielius Landsbergis BNS sakė, kad pasitraukimas rodo, kad ministrė pati suvokia situaciją, kurioje atsidūrė, bet pasigedo premjero pozicijos.

„Poatostoginė letargiška premjero tyla labai keistai nuteikia. Kokia jo pozicija? Jis mano, kad ministerijoj viskas tvarkoj? Ar netvarkoj? Klausimai kyla, kas skirs naują ministrą, ar tai kolegos ir Socialdemokratų ir darbo frakcijos, ar grįš (Juozas – BNS) Bernatonis į ministeriją? Premjeras neužima jokios aiškios pozicijos, kas čia turėtų darytis “, – sakė G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Vainiutės vadovavimo ministerijai klausimas iškeltas, kai Teisingumo ministerijos audito darbuotoja, anksčiau dirbusi Kauno tardymo izoliatoriuje Rasa Kazėnienė per spaudos konferenciją užsiminė, kad viceministras Raimondas Bakšys, girdint ministrei M. Vainiutei, priešinosi jos ir kolegės iniciatyvai kreiptis į teisėsaugą dėl Pravieniškių pataisos namų audito metu surinktos medžiagos. Ji dėl vykdyto spaudimo taip pat kaltino ir ministerijos kanclerį Arūną Kazlauską.

R. Bakšys gynėsi tik raginęs sulaukti audito pabaigos, kad teisėsaugos tyrimai netrukdytų procesams, kaltinimus atmetė, tačiau pirmadienį pareiškė tokiomis aplinkybėmis negalintis dirbti toliau ir pasitraukė iš pareigų.

REKLAMA

Situaciją Teisingumo ministerijoje pirmadienį įvertinusi prezidentė pareiškė, kad Teisingumo ministrė M. Vainiutė nesusitvarko su pareigomis ir „demonstruoja politinį neįgalumą“.

M. Vainiutę į teisingumo ministres delegavo Socialdemokratų partija, kai dar priklausė valdančiajai koalicijai.

Vyriausybės narius ministro pirmininko teikimu skiria ir atleidžia prezidentė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų