• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) nutarė nutraukti susitarimą dėl opozicinių frakcijų bendradarbiavimo parlamente.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) nutarė nutraukti susitarimą dėl opozicinių frakcijų bendradarbiavimo parlamente.

REKLAMA

Tokį sprendimą priėmė LSDP valdyba, BNS informavo partijos atstovai.

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas teigia, kad šiuo metu reikia konstruktyvaus oponavimo, o ne politinių rietenų.

„Konservatorių politinio veikimo būdas artėjančių rinkimų fone vis labiau aštrėja, yra priešinantis, o konstruktyvų pasiūlymų – mažai. Mes nenorime būti tapatinami su tokiu veikimu ir tokiais siūlymais, kaip, pavyzdžiui, naujausi dėl Darbo kodekso. Konservatoriai ir liberalai tegu kalba savo vardu, o mes kalbėsime savo“, – teigiama BNS perduotame G. Palucko komentare.

Pasak jo, nutraukus susitarimą nebeliks dviprasmybių.

Seimo opozicijos lyderis konservatorius Gabrielius Landsbergis BNS teigė, kad opozicijos bendradarbiavimas bus tęsimas be socialdemokratų.

REKLAMA
REKLAMA

„Seimo opozicijos pareigą sėkmingai tęsime ir toliau, nes esamas frakcijų dydis leidžia darbą tęsti ir be socialdemokratų“, – sakoma jo komentare.

REKLAMA

„Tenka apgailestauti, kad kolegų socialdemokratų nerimas dėl būsimų rinkimų rezultatų atveda prie tokių skubotų sprendimų. Sutelkto opozicijos darbo gali būti mažiau ir tenka nuogąstauti, kad socialdemokratai būdami opozicija opozicijai turės mažiau galimybių atstovauti savo rinkėjams“, – tvirtino G. Landsbergis.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen BNS sakė apie partnerių sprendimą sužinojusi iš žiniasklaidos.

REKLAMA
REKLAMA

„Apie šį socdemų sprendimą sužinojau iš žiniasklaidos. Matyt, čia rinkimų taktikos padiktuotas sprendimas, nes ilgiau kaip metus opozicijoje bendradarbiavome visai neblogai“, – teigė ji.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, Liberalų sąjūdis nesvarstė galimybės trauktis iš opozicinių frakcijų susitarimų, nors dabar ketina aptarti susidariusią situaciją.

„Liberalų sąjūdis trauktis nesvarstė pastaruoju metu, bet pasikeitus situacijai bus ir frakcijos pasitarimas, ir partijos valdyboje, ji suplanuota, kaip tik šį trečiadienį, apsvarstysime pasikeitusią situaciją“, – sakė partijos vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susitarimą dėl bendradarbiavimo pernai kovą pasirašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis, Liberalų sąjūdžio seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir tuometinis Socialdemokratų partijos frakcijos vadovas Julius Sabatauskas.

Tuomet jie sutarė dėl opozicijos lyderio. Frakcijų seniūnai šias pareigas turėjo eiti rotacijos būdu.

REKLAMA

Nuo kovo Seimo opozicijos lyderio pareigas perėmė G. Landsbergis. Prieš tai jas ėjo ir V. Čmilytė-Nielsen, ir J. Sabatauskas.

Pagal Seimo statutą, jei opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių Seimo narių, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu. Opozicijos lyderis naudojasi statute numatytomis papildomomis opozicijos lyderio teisėmis, jis priklauso Seimo valdybai.

Konservatoriai Seime turi 36 narius, liberalai – dešimt, socialdemokratai – devynis.

Pagal dabartinę situaciją, konservatoriai turi daugiausia mažumos balsų, todėl jų frakcijos seniūnas toliau gali eiti Seimo opozicijos lyderio pareigas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų