Socialdemokratai baiminasi, kad už galimo Vyriausybės sprendimo vėl nemokėti dalies pensijos dirbantiems pensininkams pasekmes teks sumokėti jau kitoms vyriausybėms. „Tad užburtas ratas, panašu, neturi pabaigos?” - klausia jie.
Socialdemokratai kategoriškai neigia žiniasklaidos komentarus, neva „socdemai taip pat dalį pensijų atėmė iš darbuotojų pensininkų”, tvirtindami, kad sprendimą nemokėti dirbantiems pensininkams pensijų priėmė Rolando Pakso Vyriausybė 2001 m. „Todėl kaltinti socialdemokratus „pensininkų išbuožinimu” - istorinių faktų iškraipymas”, - akcentuoja Seimo socialdemokratai.
Jie primena, kad socialdemokratams, atvirkščiai, teko įgyvendinti Konstitucinio Teismo nutarimą, teigiantį, jog Vyriausybės sprendimas nemokėti dirbantiems pensininkams pensijas prieštarauja Lietuvos Konstitucijai. „2007 m. valstybė, dirbant socialdemokratų Vyriausybei, pradėjo atsiskaityti su nukentėjusiais pensininkais. Ėmėsi taisyti ankstesnių Vyriausybių klaidas”, - sako socialdemokratai.
Ši politinė jėga taip pat primena, jog jai vadovaujant vienas svarbiausių Vyriausybės prioritetų buvo rūpestis vyresnio amžiaus žmonėmis: valstybinio socialinio draudimo pensijos buvo didinamos keletą kartų, suvienodintos valstybinės socialinio draudimo našlių pensijos, nuo 2007 m.liepos 1 d. pradėtas skirti priedas asmenims, turintiems daugiau negu 30 metų darbo stažą.
Socialdemokratai pažymi, kad apie jų pastangas rūpintis pensininkais byloja ir skaičiai: 2006 m. vidutinė metinė valstybinė pensija, turint būtinąjį stažą, buvo 455,7 lito, o nuo 2008 m. rugpjūčio - 830 litų, t.y. padidėjo net 82 proc.