Valdančiųjų pastangos politiniais motyvais atleisti žmones iš pareigų ir į postus susodinti savus pasiekė neregėtų akibrokštų. Siekiant išvengti atsakomybės galimai naudojamas net ir finansinis spaudimas teismui.
Socialdemokratas Jonas Budrevičius neteko pareigų AB Turto banke, nes nepriklauso valdančiajai partijai. Jo darbo rezultatai tenkino darbdavį, jokių prasižengimų ar nuobaudų nebuvo. J.Budrevičiaus teigimu, Finansų viceministras Aloyzas Vitkauskas ir skyriaus vedėja Živilė Turevičienė vykdė politinį susidorojimą, jokio kito preteksto neradę, nepagrįstai apkaltino jį dėl tariamai nenaudingos kolektyvinės sutarties su profsąjunga pasirašymo.
Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas nusprendė, kad atleistam vadovui dėl tariamos kaltės turi būti išmokėta išeitinė kompensacija. Tačiau pilnai pasitvirtino viešai spaudoje pareikštas įtarimas, kad bus vengiama išmokėti priteistas lėšas, tam panaudojant ir valdžios finansinę įtaką teismui. Ministerijos pareigūnai susirūpino dėl savo atsakomybės, kai Lietuvos prezidentė pareiškė, kad reikėtų svarstyti, ar tuos pinigus, kuriuos teismas priteisė neteisėtai atleistiems, nereikėtų išieškoti iš juos atleidusių asmenų kišenės.
Teismams trūkstant lėšų atlyginimams išmokėti ir formuojant 2012 metų teismų biudžetą, Vilniaus apygardos teismas pakeitė nuomonę ir įžvelgė absurdišką vadovo „kaltę“ už įstatymiškai įteisintą ir skatinamą dialogą su darbuotojais. Tai pirmas atvejis ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos šalių teismų praktikoje, kai įmonės vadovas baudžiamas už bendradarbiavimą su profsąjungomis.
Tokiu galimai teisei prieštaraujančiu valdininkų elgesiu buvo pamintas teismų siekis būti nepriklausomais nuo finansinės vykdomosios valdžios. Vilniaus apygardos teismas vietoj socialinio dialogo ir partnerystės bei kolektyvinių derybų skatinimo įmonių vadovams ir visai visuomenei pasiuntė signalą, paneigiantį teisę į kolektyvines derybas.
LR Seimo LSDP frakcija atkreipia visuomenės dėmesį, jog būtina apginti Konstitucijoje įtvirtintus demokratinius šalies principus bei ragina užkirsti kelią piktnaudžiavimui valdžia, siekiant išvengti atsakomybės, atkurti pasitikėjimą teismais, užtikrinti skaidrų jų darbą ir kelti žmonių pasitikėjimą visa teisėsaugos sistema.