Apie nusikalstamumą Kuršėnuose naujienų portalui tv3.lt pirmas pranešė vienas Kuršėnų Daugėlių kaimo gyventojas. Jis teigė, jog Kuršėnuose pastaruosius du metus vis daugėja užpuolimų – iš vaikų atimami telefonai, jų reikalaujama iš namų atnešti pinigus, papuošalus, kitą vertingą turtą. Jis sutiko savo išgyvenimais pasidalinti anonimiškai.
Gyventojo teigimu, kol kas nei jis pats, nei jo šeima nuo nusikaltėlių nenukentėjo, tačiau jam teko girdėti apie kitus nukentėjusius gyventojus – jis pasidalino vieno panašaus išpuolio detalėmis. Tiesa, Šiaulių apskrities policija šio įvykio aplinkybių nepatvirtino.
„Dešimtmetė mergaitė pasakojo tokią istoriją – prie Grustės parduotuvės sustojo automobilis, išlipo vyras ir pareikalavo atiduoti telefoną, kitus daiktus, kuriuos turėjo. Tiesa, jai pavyko pabėgti“, – pasakojo Daugėlių kaimo gyventojas.
Vyras mano, jog už šį ir kitus nusikaltimus ko gero atsakingi ne pavieniai asmenys, o gaujos. Pasak vyro, jų šiuo metu yra bent dvi.
„Antstoliukų“ grupuotė yra gerai žinoma kuršėnams, jų daug kas privengia. Dabar yra kažkokia nauja grupuotė, kuri sakė „antstoliukams“ perduos linkėjimus“, – teigė vyras.
.Daugėlių seniūnaitė – per pastarąsias kelias savaites būta užpuolimų
Apie pastarosiomis savaitėmis galimai įvykusius užpuolimus Kuršėnuose, sutiko papasakoti ir Daugėlių seniūnaitijos seniūnaitė Sandra Jakė – ji teigė, jog dar trečiadienio vakarą buvo užpultas vaikas ir sutiko su skaitytojo nuomone, jog ko gero, veikia dvi nusikaltėlių gaujos.
„Trečiadienio vakarą buvo užpultas dar vienas vaikas. Vaikai masiškai bijo eiti į mokyklą, nes tarp jų sklinda kalbos, kad nesaugu eiti į mokyklą, situacija nevaldoma. Turime kelias grupuotes – viena grupuotė dirba „rimčiau“, o kita užpuldinėja nepilnamečius. Turim problemą, kad viena grupuotė ieško kitos grupuotės ir nori suvesti sąskaitas. Jie yra pilnamečiai asmenys, norintys suvesti sąskaitas su pas mus egzistuojančia „antstolių“ grupuote“, – kalbėjo S. Jakė.
Seniūnaitės teigimu, per pastarąsias savaites tris savaites Kuršėnuose buvo įvykdyti 8 užpuolimai, daugelis jų buvo vagystės. Tačiau, pasitaikė ir keli smurtiniai incidentai.
„Pagal mano informaciją, buvo sužalotas vienas globojamas vaikas, kitam teleskopine lazda buvo suduota per ranką“, – pasakojo seniūnaitė.
Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagrūnienė portalui tv3.lt teigė, jog šių incidentų aplinkybių policija patvirtinti negali.
„Informacijos, kad per paskutines 3 savaites buvo užpuolimai Kuršėnuose, du iš jų smurtiniai – sužalotas vienas globojamas vaikas, kitam - teleskopine lazda buvo suduota per ranką, patvirtinti negalime, nes pranešimų su tokia informacija nesame gavę“, – komentavo G. Smagrūnienė.
S. Jakė pasakojo, jog viena iš problemų mieste – policijos trūkumas.
„Problemą galėčiau įvardyti taip – pareigūnų trūkumas, jų matomumo problema, įtakoja tokį nepilnamečių elgesį. Aš nematau policijos pareigūnų“, – teigė S. Jakė.
Naujienų portalas tv3.lt primena, jog Daugėlių seniūnaitė Sandra Jakė anksčiau 17 metų dirbo Šiaulių rajono policijoje, vėliau ėjo vyriausiosios tyrėjos pareigas, tačiau buvo atleista po plačiai nuskambėjusio incidento, kuomet buvo tarnybos metu galimai gėrė alkoholinius gėrimus.
Daugėlių progimnazijos direktorė – nukentėjusių mokinių nėra
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė ir su Kuršėnų Daugėlių progimnazijos administracija – mokyklos direktorė Daiva Diktanienė portalui sakė, jog mokiniai baimės nejaučia, o kalbas apie gaujų veiklas ji pavadino “išpūstu burbulu”.
„Po to, kai pamatėme informaciją apie išpuolius socialiniuose tinkluose, mokyklos administracija kalbėjosi su vaikais ir nei vienas nesakė, kad būtų gaujų nariai būtų grasinę, atėmę daiktus“, – kalbėjo mokyklos direktorė.
Tiesa, mokykloje kitą savaitę vyks tėvų susirinkimas, taigi, galbūt bus sužinota daugiau informacijos.
Šiaulių rajono policija – užpuolimo atvejų užfiksuota nebuvo
Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagrūnienė naujienų portalui tv3.lt teigė, jog pastaruoju metu policija neužfiksavo nei vieno atvejo, susijusio su užpuolimu ar vagystėmis prieš nepilnamečius.
"Remiantis praėjusių metų pabaigos ir šių metų pradžios turima Šiaulių apskrities policijos disponuojama informacija, pranešimų apie tai, kad Kuršėnuose būtų užpuolami vaikai, atimami jų telefonai, vaikų reikalaujama iš namų atnešti papuošalus ar kitą vertingą turtą, nebuvo gauta. Per pastaruosius penkis mėnesius Kuršėnuose nei plėšimų, nei turto prievartavimo neregistruota“, – komentavo policijos atstovė.
Tiesa, vienas pranešimas, susijęs su galimai nusikalstamu elgesiu, buvo užfiksuotas.
„Šių metų kovo 10 d. ir 12 d. buvo gauti trys pranešimai, kad Daugėlių g. ėjusius 15,16 ir 17 metų jaunuolius persekiojo kaukėtų jaunuolių grupė, nuo kurios jiems pavyko pasprukti. Tačiau jaunuoliai bei jų tėvai niekam pretenzijų neturėjo, pareiškimų dėl šių įvykio tyrimo nebuvo gauta“, – paaiškino G. Smagrūnienė.
„Savo ruožtu policija dėl vieno minėtų įvykių pradėjo administracinę teiseną, dėl kitų dviejų – aplinkybės yra tikslinamos ir bus priimti procesiniai sprendimai. Jaunuoliai dėvėjo ne kaukes, o kaklaskares, jie policijos pareigūnams yra žinomi, kontroliuojami ir bus apklausti“, – pridūrė policijos atstovė.
Policija – nusikalstamos gaujos Kuršėnuose neegzistuoja
Šiaulių apskrities policijos atstovės teigimu, nusikalstamų gaujų Kuršėnuose nėra.
„Pirminiais duomenimis, minėti incidentai vyko dėl asmeninių tarpusavio santykių aiškinimosi ir neturi nei plėšimo, nei turto prievartavimo požymių. Tokio darinio, kaip organizuota nusikalstama grupė, Kuršėnuose nėra“, – teigė G. Smagrūnienė.
„Organizuota grupė yra tokia grupė, kai du arba daugiau asmenų iš anksto susitaria daryti vieną arba kelis nusikaltimus ir kiekvienas grupės narys, darydamas nusikaltimą, atlieka tam tikrą užduotį arba turi skirtingą vaidmenį“, – pridūrė policijos atstovė.
Nepaisant šių aplinkybių, Kuršėnuose pastaruoju metu dirba sustiprintos policijos pajėgos. Policija pataria gyventojams aklai nepasitikėti socialiniuose tinkluose išsakomomis mintimis.
„Pastaruoju metu Kuršėnams skiriamas papildomas policijos dėmesys, čia dirba sustiprintos policijos pajėgos, kurios pajėgios visada operatyviai sureaguoti, kai tik gaunamas oficialus pranešimas apie nusikaltimus ar rengimąsi juos daryti. Įvairios neoficialios socialiniuose tinkluose išsakytos mintys nėra policijos tyrimo objektas. Privačių asmenų išsakyti nepatikrinti faktai tik sukelia nepagrįstus gyventojų nuogąstavimus“, – paaiškino policijos atstovė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!