naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siunčia žinią Pasvalio gyventojams: ragina užsidaryti langus ir likti namuose

Netoli sprogusio dujotiekio gyvenantys žmonės daugiausia išvyko nuosavais automobiliais

Netoli sprogusio dujotiekio gyvenantys Pasvalio rajono gyventojai daugiausia išvyko nuosavais automobiliais, sako Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Povilas Balčiūnas.

Netoli sprogusio dujotiekio gyvenantys Pasvalio rajono gyventojai daugiausia išvyko nuosavais automobiliais, sako Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Povilas Balčiūnas.

REKLAMA

„Vežėm, dabar trupučiuką aprimom, didžioji dalis išvažinėjo, žmonės dabar patys turi automobilių. Pravažiavau pro kaimą, visur tamsu, tamsu, tamsu. Gaisrininkai ėjo per kiemus, kas nevažiavo, tai nevažiavo, nešti nenešė“, – BNS penktadienio vakarą sakė P. Balčiūnas.

Pasak jo, policija, ugniagesiai ir greitoji pagalba dar budi, liepsnos rimsta.

Pasvalio rajono savivaldybė pranešė, kad Paberžėlių ir Balsių kaimo gyventojai gali evakuotis į Pasvalio Lėvens pagrindinę mokyklą (adresas: Kalno g. 34, Pasvalys), Valakėlių kaimo gyventojai į Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnaziją (adresas: Vytauto g. 37, Joniškėlis). Jų pervežimui gali būti naudojami Pasvalio autobusų parko autobusai.

Pasak P. Balčiūno, savivaldybė evakuotiems žmonėms buvo paruošusi apie 120 lovų su patalyne.

Savivaldybė teigia, kad dėl vyraujančio pietų krypties vėjo pavojaus Pasvalio miestui nėra, „Amber Grid“ sako, kad metano dujos nėra pavojingos, tačiau degdamos jos išskiria CO2.

REKLAMA

Dujotiekio liepsna Pasvalio rajone nuslopinta, gyventojai gali grįžti namo 

Gelbėjimo darbų vadovo sprendimu evakuoti gyventojai gali grįžti į gyvenamąją vietą, skelbia Pasvalio rajono savivaldybė.

REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo poskyrio vyriausiasis specialistas Saulius Žilinskas BNS sakė, kad, pirminiais duomenimis, buvo evakuota apie 80 žmonių.

„Šiuo metu dalis pajėgų grįžta į tarnybos vietas, bet bus budima kurį laiką“, – BNS sakė jis.

Dujų tiekimą atkurs artimiausiu metu

Dėl sprogimo dujotiekyje Pasvalio rajone gamtinių dujų tiekimas nei Pasvalio, nei kitiems Lietuvos gyventojams nebus apribotas, sako Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorės „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.

REKLAMA

„Dujų tiekimas Pasvalio gyventojams nei Lietuvoje nebuvo ir nebus apribotas, šiuo dujotiekiu dujų tiekimas toliau bus vykdomas ir į Latviją, kai tik bus lokalizuoti darbai“, – per spaudos konferenciją penktadienio vakarą sakė N. Biknius.

Dujų tiekimas į Latviją bus atstatytas per kelias valandas. Šiuo metu tiekimas į Latviją yra pristabdytas.

„Mes dirbame, siekiant normalizuoti slėgį, kad tiekimas būtų atstatytas“, – sakė bendrovės vadovas.

Pasvalio rajone eina du lygiagretūs dujotiekiai, vienas pažeistas, kitas ne. Vamzdžio remonto paruošiamuosius darbus ketinama pradėti jau šeštadienį. Per artimiausias kelias dienas sprogimo vieta bus sutvarkyta. 

REKLAMA
REKLAMA

Ragina užsidaryti langus ir likti namuose

Sprogus dujotiekiui, Pasvalio savivaldybė paragino gyventojus užsidaryti langus ir likti namuose.

„Gyventojai kviečiami išlikti ramūs, užsiliepsnojęs dujotiekis ties Valakėliais tvarkomas. Kviečiame užsidaryti langus ir pasistengti išvengti ėjimo į lauką, kol gaisras bus suvaldytas“, – paskelbė savivaldybė.

Taip pat informuojama, kad Paberžėlių ir Balsių kaimo gyventojai gali evakuotis į Pasvalio Lėvens pagrindinę mokyklą (adresas: Kalno g. 34, Pasvalys), Valakėlių kaimo gyventojai į Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnaziją (adresas: Vytauto g. 37, Joniškėlis).

REKLAMA

Savivaldybė teigia, kad dėl vyraujančio pietų krypties vėjo pavojaus Pasvalio miestui nėra.

Incidentas lokalizuotas

Pasvalio rajone esančio dujotiekio sklendės užsuktos, incidentas lokalizuotas, penktadienį BNS pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

„Lokalizuotas įvykis, sklendės užsuktos, po truputį liepsna turėtų užgęsti“, – BNS sakė PAGD Situacijų koordinavimo poskyrio atstovas.

Įvykio vietoje budi šešios ugniagesių autocisternos, yra sukurtas štabas.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktorius Povilas Balčiūnas sako, kad praėjus porai valandų nuo dujotiekio sprogimo, liepsna atrodo truputį mažesnė.

REKLAMA

Nepaisant to, savivaldybė yra pasiruošusi Valakėlių kaimo gyventojų evakuacijai.

„Liepsna atrodo truputį mažesnė, žmonių evakuacijai yra paruoštos dvi mokyklos – Joniškėlyje ir Pasvalyje, taip pat paruošti Pasvalio autobusų parko autobusai, tik laukiam komandos, ką štabas nuspręs“, – BNS sakė įvykio vietoje esantis P. Balčiūnas.

Pasak jo, laimingas atsitiktinumas, kad liepsna kyla kampu nuo kaimo.

Pasvalio rajone prie Valakėlių ir Vienkiemių kaimų sprogo dujotiekis. Į orą pakilo kone penkiasdešimties metrų ugnies stulpas. Į gaisravietę atsiųstos gausios ugniagesių pajėgos, budi policija, eismas netoli sprogimo vietos užtvertas. Kiek vėliau pranešta, kad yra evakuojamas vienas iš kaimų.

REKLAMA
REKLAMA

Meras: dujotiekiai senokai tiesti

„Aukštos liepsnos dabar viršun veržiasi ir specialiosios tarnybos dirba. Sprogo aukšto spaudimo dujotiekis, per Pasvalį eina dujotiekis į Latviją į dujų saugyklas, čia tas didysis dujotiekis“, – TV3 žurnalistams pasakojo Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas.

„Liepsnos, matyti, ilgokai veršis. Garsas toks, tarytum lėktuvai skraidytų. Ir tas garsas, šviesa, pašvaistė – aišku čia iš toli sunku pasakyti, bet kokie 10–20 metrų į aukštį“, – pridūrė meras.

REKLAMA

G. Gegužinskas nenumano, dėl ko galėjo įvykti sprogimas.

„Čia jau reikia specialistų, nes aš net neįsivaizduoju, kur tos sklendės yra. Yra apsauginės zonos dujotiekio. Ir aišku, jie čia senokai tiesti. Atnaujino prieš porą metų gabalą iki Kiemėnų. Bet čia dujotiekiai, matyt, yra senesni, seniau tiesti“, – sako meras.

Pasvalio rajono meras naujienų portalui tv3.lt pridūrė, kad gyventojams ir toliau bus užtikrintas dujų tiekimas.

„Čia yra aukšto slėgio dujotiekis ir gyventojams iš jo netiekiamos. Tai yra tie magistraliniai vamzdžiai, kurie nutiesti į Latviją. Čia tas pagrindinis dujotiekis. Ten slėgis yra apie 50 atmosferų, todėl ir didelis degimas“, – kalbėjo meras.

REKLAMA

Sprogus dujotiekio vamzdžiui, Pasvalio rajone evakuojamas Valakėlių kaimas 

Penktadienio vakarą Pasvalio rajone sprogus dujotiekio vamzdžiui, evakuojamas Valakėlių kaimas.

„Nuspręsta evakuoti Valakėlių kaimą“, – BNS sakė Panevėžio apskrities policijos atstovė Odeta Jukniūtė.

Pagal viešai skelbiamus duomenis, maždaug pustrečio šimto gyventojų turintis Valakėlių kaimas yra įsikūręs už 4 kilometrų į vakarus nuo Pasvalio, prie plento Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys, kaime yra pagrindinė mokykla, biblioteka.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, pavojaus gyventojams nėra, nes arti pastatų prie pat nėra. Nuo artimiausio kaimo yra apie kilometrą, tačiau ir jam grėsmės nekyla.

„Amber Grid“ prašo nevykdyti neplanuotų darbų, saugoti save ir turtą

Įvykio vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai einantys dujotiekiai, sprogimas įvyko viename iš jų. Kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo iš karto nutrauktas, tačiau Pasvalio rajono vartotojams jau užtikrinamas dujų tiekimas greta einančiu dujotiekiu, rašoma „Aber Grid“ atsiųstame pranešime.

REKLAMA

Dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius sako: „Apgailestaujame dėl šio įvykio dujotiekio sistemoje. Nedelsdami ėmėmės aiškintis įvykio aplinkybes ir užtikrinti dujų tiekimą vartotojams. Šiuo metu visos mūsų ir atsakingų tarnybų pastangos nukreiptos į gaisro padarinių suvaldymą ir saugumo užtikrinimą. Apie susidariusią situaciją nedelsdami informavome Vyriausybės atstovus, Energijos skirstymo operatorių (ESO) ir Pasvalio miesto tarnybas. Detaliau apie įvykio aplinkybes informuosime turėdami daugiau įvykio detalių“.

REKLAMA

Dujotiekis, kuriame kilo gaisras, naudojamas dujų tiekimui šiaurinėje Lietuvos dalyje bei dujų transportavimui į Latviją.

Magistraliniai dujotiekiai yra potencialiai pavojingi įrenginiai, todėl prašome gyventojų atkreipti dėmesį į dujotiekio trasą žyminčius skiriamuosius ženklus, nevykdyti neplanuotų ir su „Amber Grid“ nesuderintų darbų dujotiekio apsaugos zonoje bei saugoti save ir savo turtą.

Tai kas atlieka realiai techninę priežiūrą ? O gal ir čia likę tik prie kompiuterių dirbantys vadybininkai o jie kompiuteryje jei nemato,tai ir problemos nėra.Baisu ir tiek jei tokie įvykiai yra galimi ir nėra prevencijos,net tarybiniais metais tokie dalykai nevyko.
bijau, kad Lietuvoje jau seniai prištampuota visokių popierinių institucijų ir tarnybų, kurios realiai neatlieka jokio savo fizinio darbo ir patikrų, visiems pajebat, iš biudžeto pinigai kapsi, gimines, draugai, švogeriai, koncervos..
Konservu valdžiai nusispjauti
Konservu valdžiai nusispjauti
Rokutis ant priežiūros patampė. Rezultatas matosi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų