„Dėl nekilnojamojo turto mokesčio ten kažko labai naujo nėra, todėl, kad tas modelis, kuris bent jau dabar yra įregistruotas, reiškia tą patį miestiečių ir kelių kurotų (…) mokestį“, – žurnalistams antradienį sakė I. Šimonytė.
Pasak jos, Finansų ministerijos siūlomas NT kartelės rėžis nuo 20 iki 80 tūkst. eurų, kurį kiekviena savivaldybė galėtų nustatyti savo nuožiūra, yra niekuo nepagrįstas.
„Akivaizdu, kad dabartinė dauguma ar dalis dabartinės daugumos gana gerai žaidžia savo elektorato atžvilgiu – didžioji dalis ne didžiųjų miestų tikrai galės nustatyti tą kartelę ir realiai atleisti nuo NT mokesčio praktiškai visus“, – dėstė I. Šimonytė.
„Iš akies vertinant (…) akivaizdu, kad vis tiek ta kartelė bus nepakankamai aukšta būtent didiesiems miestams ir kurortinėms vietovėms“, – pridūrė politikė.
Pasak buvusios premjerės, dabartiniuose Vyriausybės siūlymuose mokesčių pertvarkai trūksta aiškumo, kurios pajamos pakėlus mokesčius būtų skiriamos tiesiai gynybai finansuoti.
„Kažkuo ten žavėtis tikrai yra sunku, nes ir tikslo požiūriu, ir tų klausimų, kuriuos galima buvo išspręsti, požiūriu, sprendimai, kurie yra siūlomi, yra tikrai neoptimalūs“, – pažymėjo I. Šimonytė.
„Jokia mokesčių reforma, kurios geriausiu atveju 2027 metais galbūt bus pajamų 0,5 proc. bendrojo vidaus produkto, akivaizdu, kad niekaip yra nesusijusi (su tikslu gynybai skirti virš 5 proc. BVP – ELTA)“, – teigė politikė.
Vyriausybė siūlo savivaldybėms NT mokesčio grindis leisti nustatyti intervale nuo 20 iki 80 tūkst. eurų, o to nepadariusiose savivaldybėse nuo kitų metų taikyti 40 tūkst. eurų kartelę.
Tai numatyta pirmadienį Finansų ministerijos registruotame NT mokesčio projekte.
Siūloma, kad savivaldybių tarybos nustatyti pagrindinio gyvenamojo būsto neapmokestinamos kartelės dydį turėtų iki šių metų gruodžio, tarifus reikėtų nustatyti atsižvelgiant į Registrų centro NT mokestinės vertės dydį.
Iki 200 tūkst. eurų vertės pagrindiniam būstui būtų taikomas 0,1 proc. mokesčio tarifas, virš šios vertės ir iki 400 tūkst. eurų – 0,2 proc., nuo 400 iki 600 tūkst. eurų vertės – 0,5 proc, virš 600 tūkst. eurų – 1 proc. mokesčio tarifas.
Premjeras Gintautas Paluckas sakė, kad pokyčiai leis savivaldybėms pačios nustatyti mokesčio ribą gyventojų pirmajam būstui, rinktis tarifą intervale 0,1-1 proc.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!