• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidento rinkimus pralaimėjusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė įvardijo, kokie darbai laukia artimiausiais mėnesiais, ir sureagavo į šalies vadovu perrinkto Gitano Nausėdos pastabas dėl Ministrų kabineto.

Prezidento rinkimus pralaimėjusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė įvardijo, kokie darbai laukia artimiausiais mėnesiais, ir sureagavo į šalies vadovu perrinkto Gitano Nausėdos pastabas dėl Ministrų kabineto.

REKLAMA

Premjerė išskyrė kelis prioritetinius darbus, kuriuos norėtų užbaigti arba pradėti su dabartine Vyriausybe. Viena iš užduočių – susitarimas dėl gynybos finansavimo.

„Pasiekti sutarimą tiek, kiek pavyks Seime dėl gynybos papildomo finansavimo ir priimti tada tam tikrus sprendimus, kuriuos jau galėtų priimti krašto apsaugos ministras dėl užsakymų, tam tikrų naujų sutarčių ir įsipareigojimų. Man atrodo, čia yra nedidelė paslaptis ir tuo klausimu dirbame jau kurį laiką“, – porinkiminėje spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo I. Šimonytė.

„Tie pasiūlymai Seimą turėtų artimiausiu metu pasiekti ir, tikiuosi, kad sulauks bent jau tokio palaikymo, kad būtų galima tikėtis tvarumo per kelis Seimus, kad paskui tie sprendimai nebūtų kaitaliojami“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas, premjerės manymu, svarbus darbas yra Lietuvos elektros sistemos atjungimas nuo posovietinio BRELL tinklo.

„(Elektros sistemos desinchronizacija – red. past.) turėtų baigtis ateinančių metų vasarį, bet su tuo susiję sprendimai turi būti priimti šią vasarą“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA

Dar vienas Vyriausybės darbas – pradėti rengti kitų metų biudžetą. Nors jį tvirtina naujai išrinktas Seimas, biudžeto projektą rengia esama Vyriausybė.

„Kadangi biudžeto rengimas prasideda iš esmės jau dabar, taip pat [reikia] sudėlioti mūsų įsipareigojimus, kuriuos turime perkelti į ateinančius metus arba kuriuos turime įvykdyti naujai, dėl to, kad kažką reikia indeksuoti, kažką reikia įvertinti besikeičiant aplinkybėms (kaip, pavyzdžiui, skolos aptarnavimo išlaidas, kurios didėja, deja)“, – vardijo premjerė.

REKLAMA
REKLAMA

„Biudžeto rėmą reikės sudėlioti dabartinei Vyriausybei, tą ir darysime“, – pakartojo I. Šimonytė.

Ingrida Šimonytė su Gitanas Nausėda ketina iki liepos aptarti pasikeitimus Vyriausybėje

G. Nausėdai kalbant apie pasikeitimus Ministrų kabinete, I. Šimonytė žada su juo susitikti ir aptarti šį klausimą iki Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo liepą.

„Kai Vyriausybė grąžina įgaliojimus (...) balsuojama ne dėl Vyriausybės, ne dėl Vyriausybės programos, nėra pavedama ministrui pirmininkui sudaryti Vyriausybę prezidento dekretu, o yra balsuojama dėl pasitikėjimo ministru pirmininku, pirmiausia šitas balsavimas pats svarbiausias“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Be jokios abejonės, manau, kad turėsime progų susitikti su prezidentu iki to laiko, kai šios procedūros Seime bus atliekamos“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė patikino neketinanti keisti ministrų iki įgaliojimų grąžinimo.

„Tikrai negaliu sakyti, kad ką nors pakeisiu iki įgaliojimų grąžinimo. Man atrodo, kad tai yra ir neracionalu, ir nelabai matyčiau prasmės tą daryti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Jeigu jau Vyriausybei gaunant iš naujo įgaliojimus turėtų būti patvirtinta ir Vyriausybės sudėtis, nežinau, kodėl reikėtų Vyriausybės sudėtį kaitalioti iki to momento“, – teigė ji.

REKLAMA

Vyriausybė pagal Konstituciją grąžina įgaliojimus prezidentui po jo priesaikos, o šalies vadovas po to skiria Ministrų kabinetą iš naujo. G. Nausėda antrajai kadencijai prisieks liepą.

G. Nausėda ir jo patarėjai po pirmojo rinkimų turo sakė, kad Vyriausybei grąžinus šalies vadovui įgaliojimus, jos sudėtyje galėtų keistis daugiau nei keli ministrai.

Žada aptarti klausimą dėl švietimo ministro

G. Nausėda anksčiau yra raginęs paskirti naują švietimo, mokslo ir sporto ministrą vietoje laikinai dirbančios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės bei teigė, kad laimėjęs prezidento rinkimus keltų žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsakomybės klausimą.

REKLAMA

Kalbėdama apie švietimo, ministro ir sporto ministro postą, I. Šimonytė teigė, kad šį klausimą su G. Nausėda taip pat ketina aptarti iki Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo.

„Manau, kad Monikai Navickienei puikiai sekasi tvarkytis ir su antros ministerijos iššūkiais, iš tokio praktinio taško žiūrint, galėtų taip ir būti, bet nesakau, kad taip turėtų būti“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Tuo metu žemės ūkio ministro atsakomybės klausimo Vyriausybės vadovė iki įgaliojimų grąžinimo kelti neketina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidento patarėjas Frederikas Jansonas po pirmojo rinkimų turo teigė, kad rami dėl savo ateities Ministrų kabinete gali būti tik premjerė I. Šimonytė, pralaimėjusi rinkimus G. Nausėdai antrajame ture.

Ekonomistas Gitanas Nausėda perrinktas Lietuvos prezidentu

60-metis ekonomistas Gitanas Nausėda sekmadienį perrinktas Lietuvos prezidentu.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, prezidento rinkimus antrajame ture jis laimėjo triuškinančiu skirtumu – sulaukė daugiau kaip 75 proc. rinkėjų palaikymo. 

Jo varžovė, premjerė konservatorė Ingrida Šimonytė gavo per 22 proc. balsų.

Prieš penkerius metus antrajame ture G. Nausėda surinko beveik 66 proc. balsų, nors tada balsavo gerokai daugiau žmonių nei šiemet.

puse ministru reikia keisti anukeli, gentvila ir t.t
Artimiausi darbai, isvagoti bulvės, suveržti šieną, išvežti ožio mėšlą iš tvarto, tokie nusimato senos kumelės darbai
Artimiausias darbas - Šimonytei su savo ministrais kuo greičiau eiti lauk iš vyriausybės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų