Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė patvirtino sulaukusi ne tik užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio, bet ir susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio pareiškimo, kad jis yra pasiruošęs trauktis. Sprendimą dėl ministrų ateities premjerė žada kitą savaitę.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė patvirtino sulaukusi ne tik užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio, bet ir susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio pareiškimo, kad jis yra pasiruošęs trauktis. Sprendimą dėl ministrų ateities premjerė žada kitą savaitę.

REKLAMA

„Taip, esu gavusi“, – į klausimą, ar yra sulaukusi kitų pareigūnų pareiškimų, kad yra pasiruošę palikti pareigas, ketvirtadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė. Paklausta, ar tai susisiekimo ministras M. Skuodis, ji tai patvirtino. 

Tiesa, premjerė nemano, kad G. Landsbergio ar M. Skuodžio pasitraukimas ką nors pakeistų.

„Mano nuomone, nieko nepakeistų. Bet, kadangi čia kalbame ne apie teisinius dalykus ir juridines situacijas, o apie politikų vertinimą šitos situacijos, aš tai vertinsiu kaip politikė“, – patikino I. Šimonytė.

„Pagal politinės atsakomybės kriterijus“, – paklausta, kokiais kriterijais vadovausis priimdama sprendimą, pridūrė ji.

REKLAMA

I. Šimonytė penktadienį išskrenda į Moldovą, todėl sprendimą dėl ministrų ateities žada paviešinti kitos savaitės pradžioje.

G. Landsbergis yra pasiruošęs trauktis

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį pakartojo, kad apie lapkričio pabaigoje „Belaruskalij“ atliktą avansinį mokėjimą „Lietuvos geležinkeliams“ nežinojo, tačiau yra pasiruošęs trauktis iš užimamų pareigų.

G. Landsbergis teigė, kad Vyriausybės atstovai žinojo apie tai, kad rugsėjo pabaigoje iš „Belaruskalij“ buvo paprašyta vieno avansinio mokėjimo už spalio mėnesį.

„Situacija, kuri įvyko po to, apie ją nebuvo informuota. Yra taip. Tie tolimesni mokėjimai, kurie vyko, apie juos nebuvo pranešta“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė ministras.

„Aš noriu pasakyti vieną paprastą dalyką. Vakar premjerei pasakiau, kad aš esu pasiruošęs trauktis ir laukiu premjerės apsisprendimo“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Trąšų tranzitas tęsiasi

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad „Lietuvos geležinkeliai“ trečiadienį pranešė, kad gruodį ir galbūt sausio pradžioje per Lietuvą į Klaipėdos uostą dar gabens „Belaruskalij“ trąšas, nes Baltarusijos bendrovė už šiuos krovinius atsiskaitė iš anksto.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“, ar šios paslaugos Baltarusijos įmonei bus teikiamos toliau, priklausys nuo sankcijų režimo, valstybės institucijų sprendimų bei bankų pozicijos, ar aptarnauti jos pavedimus.

„Lietuvos geležinkeliai“ skaičiuoja, jog netekus „Belaruskalij“ trąšų, įmonei reikėtų apie 49 mln. eurų subsidijų per metus. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė yra pasirengusi padėti „Lietuvos geležinkeliams“ sprendžiant infrastruktūros išlaikymo klausimus.

JAV Iždo departamentas rugpjūtį įvedė sankcijas „Belaruskalij“ ir iki gruodžio 8 dienos verslui davė laiko užbaigti sandorius. Praėjusį ketvirtadienį JAV išplėstose sankcijose atsidūrė ir „Belaruskalij“ produkcijos eksportuotoja „Belaruskaja kalijnaja kompanija“ (BKK). Sandoriai su ja turi būti baigti iki kitų metų balandžio 1-osios.

spręsi kaip politikė???? Pala, pala! Esi Premjerė, vykdomosios valdžios atstovė! Privalai spręsti ne kaip politikė, o kaip dabartinė Lietuvos Vyriausybės vadovė: o ten yra ne tik užsienio reikalų ministras, atsakantis už užsienio politiką! Ekonomiką pamiršai???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų