Šimašiui sukritikavus Verygos „naktinį“ sprendimą, ministerija vidurnaktį pateikė paaiškinimą papildyta 00.22 val.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius penktadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriuo kritikuoja sveikatos apsaugos ministro ir ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimą sumažinti koronaviruso tyrimų pajėgumus. Vidurnaktį paaiškinimą pateikė ir Sveikatos apsaugos ministerija.

Anot mero, Vilniaus miesto savivaldybei buvo liepta uždaryti du iš trijų mobilių testavimo punktų ir taip pajėgumus sumažinti daugiau nei 10 kartų.

„Padėtis tiek smarkiai gerėja, kad mums liepė uždaryti du iš trijų mobilių punktų, o vieno likusio punkto darbo laiką sutrumpinti tik iki 6 valandų, t.y., iki 36 mėginių per dieną“, – rašo R. Šimašius.

Teigiama, kad Vilniuje buvo planuota padvigubinti pajėgumus, tačiau po pastarųjų A. Verygos sprendimų juos teks ir sumažinti.

Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu Vilniuje perpus trumpinamas mobiliųjų patikros punktų darbo laikas, pranešė Vilniaus savivaldybė.

Tuo metu Kauno savivaldybė penktadienį pranešė atidaranti trečiąją liniją savo koronaviruso patikros punkte ir žada, kad nuo šeštadienio vietoj dabartinių 180 bus atliekama beveik 400 ėminių per dieną.

Pasak Vilniaus savivaldybės, SAM nurodė trumpinti trijų sostinėje veikiančių mobilių patikros punktų dėl COVID-19 darbo laiką perpus – vietoje 12 valandų dirbti tik 6 valandas.

„Tokiu būdu Vilniuje mobiliuose punktuose atliekamų testų kiekis mažės dvigubai – nuo iki šiol galimų 450 – iki maždaug 220“, – teigiama pranešime.

Pasak sostinės savivaldybės, ministerija pranešė, kad problema kyla dėl laboratorijų pajėgumo trūkumo. 

Sveikatos apsaugos ministerija pateikė paaiškinimą

Siekiant subalansuoti paimtųjų ėminių ir atliktų tyrimų kiekius, dviem dienoms – balandžio 5–6 dienomis – trumpinamas mobilių punktų darbo laikas. Dėl tos pačios priežasties minėtomis dienomis didžiuosiuose miestuose veiks tik po vieną mobilų punktą. Pasieniuose dirbančių mobilių komandų darbas nesikeis – imti mėginių jie vyks kada reikia, ir kiek reikia, rašoma pranešime.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad siekdama ištirti kuo daugiau žmonių dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), sukūrė platų mobilių punktų tinklą. Tačiau laboratorijų pajėgumų didinimas tiesiogiai ir beveik vien tik susijęs su technologijomis, o jas prognozuoti yra gerokai sudėtingiau nei suburti žmones veiklai naujame mobiliame punkte. Dėl šios priežasties vis dar išlieka tyrimo laukiančių ėminių „perviršis“, t. y. ėminių buvo paimta daugiau, nei tuo metu laboratorijos galėjo jų ištirti. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kiek anksčiau penktadienį pranešė, kad kai kurių mobiliųjų patikros punktų darbas dėl susikaupusių neištirtų mėginių bus ribojamas. Nors laboratorijos tyrimų apimtis padidino iki 2,8 tūkst. per parą, išaugus ir ėminių skaičiui, neištirtų mėginių padaugėjo maždaug tūkstančiu – iki 3,2 tūkstančio. O juk ir ėminių galiojimo laikas ribotas.

Šias dvi dienas gyventojai, nerimaujantys dėl savijautos ir pajutę viršutinių kvėpavimo takų peršalimo simptomus, raginami kreiptis į savo šeimos gydytoją. Atkreipiame dėmesį, kad didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune – veiklą pradėjo karščiavimo klinikos.

Numatoma, kad nuo antradienio visi mobilūs punktai sėkmingai tęs darbą. Taip pat tikime, kad laboratorijose dirba profesionalūs žmonės, kurie parengs laboratorijų įrangą didesnės apimties darbui.


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2020-04-04 07:55:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimašiukas pamiršo Masiuli pasikviesti būt smagaiau rėkti nesąmones, Na kaip anksčiau "korupciją israusim su šaknim ".
Atsakyti
0

J
Jurgita
2020-04-04 16:49:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liuks komentaras,Simasius tikriausiai nebepisimena kaip jo pavad visai Lietuvai aiskino apie kabineto remonta,bet vedziojo ir per balkonus ar pan.Atrodo ir liftu medziagas uzkelti buvo ne pigu.
Atsakyti
0

A
Anas
2020-04-03 22:26:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tarp.devyniu.auklu.vaikas.be.galvos.ir.nereikia.nesuprantaciam.imtis.vadovaujanciu.paregu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų