Signatarams šalies vadovas dėkojo už galimybę rašyti savo, o ne svetimos šalies istoriją

Šalies vadovas Gitanas Nausėda signatarams, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio ir antisovietinio pasipriešinimo dalyviams dėkojo už galimybę rašyti savo, o ne svetimos šalies istoriją.

 „Galbūt jus daug kas protino neskubėti, bandė atšaldyti, bet jūs nelūkuriavote. Laisvės keliu žengėte priekyje, žinodami, kad priklausote nebe sau, už jūsų stovi tauta – jos praeitis, dabartis ir ateitis“, – sakė prezidentas šventiniuose pusryčiuose, į kuriuos antradienį buvo pakviesti signatarai, sąjūdiečiai.

Kaip pranešė Prezidentūra, prezidentas su žmona Diana duoti pradžią šventiniams renginiams norėjo pagerbdami tuos, nuo kurių prasidėjo kelionė į laisvę.

Prezidentas pažymi, kad už vedlių į laisvę pečių buvo šimtai tūkstančių sovietinio režimo tremtinių, žuvusių miško brolių, taip pat ir naujai nubudusi visuomenė, „Sąjūdžio vedama pajutusi, ką reiškia pilnakraujis, orus gyvenimas, ir kad nuo šiol kitoks bus nebeįmanomas“.

„Už jų pečių – ir laisvėje užaugusi karta, kuri jau nebežino, ką reiškia kelti ne savo vėliavą, todėl gyva istorinė atmintis padės suvokti jai laisvės kainą ir atsakomybę saugoti tai, ką gavo kaip dovaną“, – sako šalies vadovas.

Žodžio tarti taip pat buvo pakviestas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. Kritiškai apžvelgęs praėjusio trisdešimtmečio pamokas, jis pasidžiaugė, kad „jaunimas junta Tėvynės gynimo prasmę“.

Lietuva šiemet mini nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias metines. 1990 metų kovo 11 dieną po pusę amžiaus trukusios sovietų okupacijos Lietuvos parlamentas priėmė aktą, kuriuo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Dokumentą pasirašė 124 signatarai.


Rašyti komentarą...
O
Ot
2020-03-10 12:11:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Signatarai turi valstybės valdymo patirties. Reiktų jiems kartu su prezidentūra bendradarbiauti ,pasitarti priimant valstybei reikalingus įstatymus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų