O štai pacientai kaltinimo strėles atremia, ir akmenį meta į medikų daržą.
Paklaustas, o kiek pasigavo erkių, Antanas atsako ramiai – grįžęs tikrai ant kūno ras vieną kitą. Tačiau baimės dėl to jokios.
„Erkė nėra žvėris. Gal ir yra tie encefalitai visokie, bet aš asmeniškai kiekvienais metais einu į mišką, aš visada pagaunu. Ištraukiu, išmetu ir viskas“, – pasakojo grybautojas Antanas.
O šioms moterims, kurios jau gydosi Infekcinėje ligoninėje nejuokinga. Abiem diagnozuotas erkinis encefalitas.
Ukmergiškė Danė sako pasijutusi blogai iš karto suprato, kad tai dėl erkės įsisiurbimo. Mat šią vasarą į mišką eit nereikėjo, besidarbuodama sode įsisiurbusių rado net tris. Erkinio encefalito simptomai moterį ėmė varginti prabėgus kelioms savaitėms nuo trečios erkės įsisiurbimo.
„Niekur miške nebuvau, erkes tris pasigavau savam sode. Į pabaigą rugpjūčio jau pradėjau vyrui sakyti, kad man kažkas galvoje negerai. Gerklė paraudus buvo ir galvos skausmas neapsakomas, atrodo, kaip statinaitė suveržta lankais“, – prisiminė pacientė Danė Darulienė.
Skaičiuojama, kad šis rugpjūtis, palyginti su pernai metais, yra tokiais pacientais – rekordinis, mat sergančiųjų erkiniu encefalitu šiemet rugpjūtį buvo tris kartus daugiau nei pernai tuo pat metu. Iš viso per aštuonis šių metų mėnesius erkių platinamomis ligomis susirgo tiek pat, kiek per visus praėjusius metus. Kadangi ligoniai iki spalio vidurio bus registruojami, prognozuojama, kad skaičiai dar labiau išaugs.
Medikai vardija priežastis. Jie sako, kad žmonėms skiepai nuo mirtinai pavojingo erkinio encefalito nė motais. Dėl to, tiek daug sergančiųjų būtent šia infekcija.
Plačiau apie tai TV3 reportaže.