Siautulingi spalio orai: arktinė vėsa, sniegas ir audros

Šią savaitę Europos laukia šūsnis orų permainų. Europa sulauks poliarinių orų antplūdžio, kurio metu įvyks staigus temperatūrų kritimas, o vietomis šią savaitę atneš ir žymų sniegą.

Žymus atvėsimas pasieks centrinę, rytinę ir pietrytinę Europą. Viduržemio jūros regiono dalyje prognozuojamos smarkios audros, o šiaurinėse Alpėse numatomas sniegas.

Šaltų orų banga

Prasidėjus savaitei šaltų orų masės pasistūmėjo į Šiaurės vakarinę Europą, tarp jų ir Skandinaviją, Jungtinę Karalystę ir Airiją, apie ketvirtadienį jos pasistūmės tolyn į centrinę Europą, o vėlesnėmis dienomis (savaitei baigiantis), pasieks Rytų ir Pietryčių Europą.

Prognozuojama, kad kai kuriuose Europos regionuose temperatūros nukris beveik 20-čia laipsnių. Toks stulbinantis temperatūrų kontrastras prognozuojamas centriniams Europos regionams, Rumunijai ir Vengrijai.

Vietomis Europoje temperatūra bus artima nuliui ar net nukris žemiau jo. Daugelyje vietovių vyraujant giedram dangui taip pat numatomos ir rytmetinės šalnos.

Žymesnis orų atvėsimas Lietuvoje numatomas baigiantis savaitei. Po ganėtinai šiltos ir drėgnesnės savaitės pradžios jau penktadienį debesys bus retesni, temperatūra kiek žemesnė, tačiau dar labiau atvės savaitgalį.

Tuo metu naktimis daug kur dirvos paviršių nubalins šalnos, vietomis temperatūra gali kristi žemiau nulio. Dienos bus žvarbios, termometrai fiksuos daugiausiai vienženklius rodmenis, pūs nemalonus šiaurės rytų krypties vėjas.

Audros

Šią savaitę smarkios audros numatomos kai kuriose šiaurinės Viduržemio jūros vietovėse, ypač Adrijos jūros regione, kur galimi ir šaltų orų protarpiai, pasiekiantys regiono pietryčius.

Prognozuojamos audros su perkūnija ir stiprios liūtys, kurios smogs pagrindinėms turistų vietovėms.

Tuo pat metu ir Jungtinė Karalystė rengiasi smarkioms liūtims ir stipriems vėjams, kurie didins potvynių pavojų. 

Šią savaitę JK numatomas uragano „Lorenzo“ smūgis, kas skatina didelį nerimą, o prognozės demonstruoja audringas orų sąlygas. Pirmiausiai uraganas pasieks Azorų salas, o tik vėliau priartės prie Jungtinės Karalystės. 

Šaltinis: gismeteo.lt


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų