Prigimtis (gimtis) – Gimda – Gamta ir yra ta ašis, ant kurios suvertas sukasi gyvųjų pasaulis. Tai – duotybė, būties sąlyga. Jei jos nėra – nėra ir pačios Gyvatos, vadinasi, mums su jumis nėra nieko. Štai kaip tai svarbu.
Gyva-ta - taip pat, kaip sveika-ta, visa-ta – man atrodo teisingesnė forma už gyvy-bę, kadangi priešdėlis (skiemuo) „be“, net ir parašytas žodžio pabaigoje, visgi rodo netiesioginį paneigimą, trūkumą, tarsi apibūdinamas dalykas būtų „be kažko“. Kita vertus, „gyvybė“ fonetiškai stoja vienon greton su tokiais žodžiais, kaip „puikybė, tuštybė“ – sutikite, tai toli gražu nebe tokia gera kompanija, kaip „sveikata“ ir „visata“, matyt, ir Vydūnas neatsitiktinai vartojo būtent šią formą.
Gyvatos jėga – joga reiškia ta patį, ką ir „siela“ (rus. „sila“ – jėga). Trumpiau – siela ir yra gyvata, tai tas pat. Tą suvokus, nebereikia visokiausių išvedžiojimų, kurie klastingai sukurti protui drumsti. Kitaip sakant, gyvata ir yra savo pačios esmė. Iš čia – gyvenimas yra save pateisinantis vyksmas, kuriam jokių papildomų prasmių nereikia, kadangi jis vyksta savo paties atžvilgiu ir tuo būdu yra ir taip teisus. Kuriems galams tada visokie ten „nuteisinimai tikėjimu“ ir taip toliau? Ką ir prieš ką čia reikia „teisinti“? Gyvata yra atsakymas į klausimą, taip mėgstamą budistų, o ypač dzen‘o meistrų: Kas tu? Tu tai ir esi (sanskr. „ta tvam asi“), net Biblijos klastūnyno gudročiai negalėjo niekaip kitaip išsukti šito reikalo, kaip atsakymą į Mozės klausimą degančiam krūmui, įrašydami esmę – „Aš esu“.
Vadinasi, gyvenimo tiesa yra gyventi, laikantis prigimties (gimties) – gimdos – gamtos dėsningumų (dėl visa ko pažymėsiu, kad lotyniškai šis žodis yra „natūra“, o senąja graikų kalba „fizika“ – va jums ir „Viešpaties keliai nežinomi“ bei kiti „slėpiniai“). Tų dėningumų pažeidimai yra klaidos, iš kurių neišvengiamai kyla tolesnės problemos; galima vadinti ir nuodų ėmimu, nuod-ėmėmis. Reiškia, vienintelis tikras nusikaltimas yra vienui vienas – tai nusikaltimas prigimčiai, kuo tai bepasireikštų. Visa kita – išsigalvojimai, paprastai padiktuoti noro turėti sau naudos kitų sąskaita, t.y. pažeidžiant prigimties (fizikos) dėsnius. Juk žinoma pakankamai tvirtai, ką sako Energijos tvarumo dėsnis, ar ne? Na, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta, ji tik pereina iš vieno būvio į kitą. O visi mėginimai tuo manipuliuoti, paprastai šnekant tėra melas, elementarus Tiesos vogimas. Prisimenant, kad „Tiesa padarys mus laisvus“, išeina, kad tokiu būdu vagiama ir Laisvė. Štai kaip atrodo nusikaltimas prigimčiai, lydintis mus kiekviename žingsnyje ir nuo amžių tvirtinamas ir pertvirtinamas visokiausių religinių – filosofinių – socialinių (šitie, kaip atrodo, patys pavojingiausi, kadangi modernesni ir apginkluoti tokiomis manipuliacinėmis technologijomis, kad tik laikykis) mokymų, kuriuos konkuruodami dėl „Tiesos monopolio“ į žingeidžias žmonių galvas kemša visokiausi ganytojai ir profesoriai, iš kurių tarpo vos vienas kitas išties domisi Tiesa – paprastai tokie sutinkami nukišti į kokią nors miškuose užslėptą bažnytėlę ar vietinės reikšmės provincijos universitete, kuriam amžinai nubraukiamas finansavimas.
Šiam kartu tiek.
Namų darbus prašau atlikti savarankiškai. Praktiniai daliai (laboratoriniams darbams) labiausiai rekomenduočiau jūsų parengtumo lygį atitinkančių fizinių pratimų kompleksą - pradedantiesiems geriausias pasirinkimas būtų pasivaikščiojimas po mišką ar parką bei lengva mankšta. Jei būsite pakankamai sąžiningi ir atidūs tam, ką jos metu sakys jūsų kūnas (vėlgi, tai „physique“ / fizika), prižadu, kad atsakymus gausite daug aiškesniu bei tiesesniu būdu, nei grauždami kokius nors svetimos gudragalvystės produktus. Sėkmės!