• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako tikinti, jog Lietuvos parlamente neliks vietos neapykantos kalbai, antisemitizmui ir ksenofobijai. 

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako tikinti, jog Lietuvos parlamente neliks vietos neapykantos kalbai, antisemitizmui ir ksenofobijai. 

REKLAMA

Antradienį Seime kalbėdama Vilniaus getui skirtoje tarptautinėje konferencijoje parlamento vadovė pažymėjo, kad „palengva atsiduriame antieuropietiškos, vakarietiškos civilizacijos vertybes niekinančios agresijos zonoje“.

„Aš turiu tvirtos vilties, kad Lietuva įveikė savo skaudžią praeitį ir yra drąsiai pasirinkusi vakarietiškų vertybių ateitį. Tvirtai tikiu, kad visada būsime pusėje tų, kurie kuria ir stato, o ne žudo ir griauna. Tikiu, kad mūsų parlamente neliks vietos neapykantos kalbai, antisemitizmui ir ksenofobijai“, – sakė parlamento vadovė.

Savo kalbą pradėjusi užuojauta nukentėjusiems nuo „Hamas“ atakos prieš Izraelį, ji priminė prieš savaitę Prancūzijoje įvykdytą vandalizmo aktą, kai nedideliame Bretanės miestelyje Lesnevene buvo sudaužyta Holokaustą išgyvenusiai Prancūzijos politikei Simone Veil skirta paminklinė stela.

REKLAMA
REKLAMA

„S. Veil neabejotinai yra tarp tų moralinių autoritetų, simbolizuojančių naująją, pokarinę Europą, įsisąmoninusią skaudžias savo praeities klaidas ir pasiryžusią tvirtai įsipareigoti ateičiai. Brutalus jos atminimo išniekinimas yra ne tik vulgaraus antisemitizmo aktas. Tai pasikėsinimas į tas moralines vertybes, suformavusias Europą, kurios neatskiriama dalis esame ir mes“, – kalbėjo parlamento vadovė.

REKLAMA

Seimas praėjusią savaitę nusprendė pradėti apkaltą Mišrios Seimo narių grupės nariui Remigijui Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių pasisakymų ir kreipėsi į Konstitucinį Teismą, kad šis įvertintų, ar parlamentaro teiginiai prieštarauja Konstitucijai.

Seimo rūmuose antradienį surengta tarptautinė konferencija „Neapykantos ir vilties ideologijos šiuolaikinėje žydų istorijoje“ – tai paskutinysis Vilniaus geto antinacistinio pasipriešinimo ir likvidavimo 80-mečio minėjimo renginys.

REKLAMA
REKLAMA

Jis apibendrins kelis mėnesius vykusių pagarbos ir atminties dešimtims tūkstančių geto aukų renginių ciklą, pranešė organizatoriai.

Specialiai į šią konferenciją skaityti pranešimų atvyks rašytojas ir leidėjas, YIVO žydų mokslinių tyrimų instituto direktorius Jonathanas Brentas, Amerikos žydų komiteto Tarptautinių reikalų departamento direktorius, rabinas Andrew Bakeris, Lenkijos istorijos instituto vadovė, advokatė Monika Krawczyk, kiti svečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus getas buvo įkurtas sostinės senamiestyje nacių okupacijos metais 1941 rugsėjo 6 dieną. Iš pradžių Vokiečių gatvė jį dalijo į dvi dalis – Didįjį ir Mažąjį getus. Pastarasis netrukus buvo likviduotas, liko Didysis getas. Iš viso Vilniaus gete kalinta apie 40 tūkst. žydų, jis sunaikintas 1943-iųjų rugsėjo 23-iąją.  

Iš geto kalinių žydų nacių okupacijos pabaigos tesulaukė 2−3 tūkst. žmonių.

Per Antrąjį pasaulinį karą Lietuvoje išžudyta daugiau kaip 90 proc. iš daugiau nei 200 tūkst. Lietuvos žydų. Už žydų gelbėjimą Pasaulio teisuoliais pripažinti per 900 lietuvių.

Jų įžulumui nėra ribų
Jų įžulumui nėra ribų
Už korupciją nuteisto klano pirmininkė dar drįsta kalbėti apie vakarietiškas vertybes
Čmyl, atlaisvink pirmininkės kėdę, nedaryk gėdos Seimui ir visai šaliai !
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų