• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Seimas ėmėsi siūlymo įteisinti medikamentus, savo sudėtyje turinčius kanapių.

 Seimas ėmėsi siūlymo įteisinti medikamentus, savo sudėtyje turinčius kanapių.

REKLAMA

Už tokias pataisas antradienį po pateikimo balsavo 92 Seimo nariai ir vienas susilaikė, projektus toliau nagrinės Seimo komitetai. Svarstymas plenariniame posėdyje numatytas gruodžio 12 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

„Neidami į kompromisą su saugumu ir narkotinių medžiagų judėjimo kontrole, mes kartu, manau, gebėtume užtikrinti, kad Lietuvos pacientus pasiektų saugūs ir efektyvūs, moksliniais įrodymais pagrįsti vaistiniai preparatai, pagaminti iš visų, jei rinkoje tokie preparatai atsirastų, pirmajame sąraše esančių narkotinių ir psichotropinių medžiagų“, – sakė pataisas pristačiusi Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė.

REKLAMA

Farmacijos bei Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymų pataisų projektus registravo „valstiečiai“ sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, A. Širinskienė bei frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis. Pirmieji siūlymą įteisinti medicininių kanapių vartojimą viešai išsakė konservatoriai Mykolas Majauskas ir Irena Degutienė ir kreipėsi į A. Verygą su siūlymu tokius medikamentus leisti vartoti Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Noriu nuoširdžiai padėkoti už registruotą projektą, nedažnai tą darau, bet darau tai dabar ir iš visos širdies, nes tai yra labai reikalingas įstatymas. Labai džiaugiuosi, kad yra bendras tiek politikų, tiek visuomenės sutarimas, kad reikia užtikrinti labai sunkiai sergantiems ligoniams geriausią įmanomą gydymą“, – per plenarinį posėdį sakė M. Majauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pateiktos pataisos leistų medicinoje naudoti tokius vaistinius preparatus, jei jų saugumas ir veiksmingumas yra įrodytas moksliniais tyrimais, o preparatas yra registruotas, o nauja tvarka įsigaliotų nuo 2019 metų, tačiau M. Majauskas siūlė ją ankstinti.

REKLAMA

Visgi A. Širinskienė sakė, kad trumpinti termino nenorėtų Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, nes jiems reikės laiko pasiruošti.

„Dėl termino įsigaliojimo, mes jį derinom su Narkotikų kontrolės departamentu, įvertinus tai, kad yra narkotinių medžiagų judėjimas per sienas, ir bus tam tikri apribojimai, buvo išsakyta abejonė, kad jie norėtų turėti laiko pasiderinti su Europos Sąjungos institucijomis, nes mes paliesime ir prekių judėjimą per sienas“, – sakė Sveikatos reikalų komiteto vadovė.

REKLAMA

Įstatymų pataisas teikiantys „valstiečiai“ aiškinamajame rašte pažymi, kad siūlomos įstatymų pataisos sudarytų platesnes galimybes sunkius pacientus gydyti vaistais, kurių sudėtyje gali būti ne tik kanapių, bet taip pat kitų sudedamųjų dalių iš narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat įvertinus, kad tokių vaistų sudėtyje būtų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jiems būtų taikomos itin griežtos naudojimo, apskaitos ir išdavimo pacientams taisyklės. Kaip pažymi teikėjai, tokia tvarka ir dabar taikoma, pavyzdžiui, morfijui, kuris skirtas malšinti labai stiprų, ūmų skausmą.

REKLAMA

Lietuvoje medicininės kanapės neatskiriamos nuo rekreacinių ir yra draudžiamos pagal Farmacijos įstatymą. Jame nurodoma, kad medicininiais tikslais naudoti galima tik Narkotinių ir psichotropinių medžiagų antrajame sąraše esančias medžiagas, kai kanapės įrašytos draudžiamame vartoti pirmame.

Pataisomis nesiūloma perkelti kanapių į kitą sąrašą, išlaikant suderinamumą su Jungtinių Tautų Organizacijos Psichotropinių medžiagų konvencija, tačiau numatyti išlygas dėl tokių medžiagų taikymo medicinoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų