kanapės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kanapės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kanapės“.

Namo kieme esančiame šiltnamyje rasta kanapių: šeimininkė ir vyras atsidūrė policijoje

Alytaus rajono gyventojos šiltnamyje rastos auginamos kanapės. Kaip pranešė policija, trečiadienį, 10 val., Vaikantonių kaime, 55 metų moters namo kieme, šiltnamyje, rastos auginamos kanapės. Įtariamieji, namo šeimininkė ir 27 metų vyras, uždaryti į Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ilgalaikio sulaikymo patalpą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto aguonų ar kanapių auginimo.

Brazilijoje dekriminalizuotas marihuanos laikymas asmeniniam vartojimui

Brazilijos Aukščiausiasis Teismas antradienį nubalsavo dekriminalizuoti marihuanos laikymą asmeniniam vartojimui – manoma, kad šis sprendimas padės sumažinti šalies kalėjimuose laikomų kalinių skaičių. Nuo šiol nedidelio kiekio kanapių laikymas bus laikomas administraciniu nusižengimu, neturėsiančiu kitokių teisinių pasekmių, teigiama Aukščiausiojo Teismo nutartyje. Teisėjams ateinančiomis dienomis vis dar teks priimti sprendimą dėl konkretaus kiekio, kuriam būtų taikomos naujosios taisyklės.
2024-06-26

Marijampolės policija sulaikė kanapėmis prekiavusį vyrą

Policija sulaikė kanapėmis prekiavusių marijampoliškį ir iš jo narkotines medžiagas pirkusį vyrą – paimta apie 150 gramų narkotikų. Kaip penktadienį informavo Marijampolės policija, gegužės 22 dieną, policijos pareigūnai operacijos metu Marijampolės apskrityje esančiame Kūlokų kaime sulaikė kanapes platinusį 29 metų Marijampolės apskrities gyventojas. Taip pat Marijampolės apskrityje esančiame Užgirių kaime sulaikytas narkotines medžiagas iš platintojo įgijęs 26 metų marijampolietis.
Kriminalai 2024-06-07

Seimo komitetas – už laisvesnę tvarką įvežti į Lietuvą kanapių sėklas

Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė siūlymui supaprastinti reikalavimus kanapių produktų ir jų gaminių tiekėjams. Teigiama, kad įteisinus naują tvarką daugiausia šio augalo sėklų būtų įvežama iš Ukrainos.  Jeigu Seimas tam pritars, būtų mokslo ir studijų institucijos iš trečiųjų šalių be importo licencijos galės įvežti ribotą kiekį – ne daugiau kaip 6 kilogramus – Europos Sąjungoje (ES) neįteisintų pluoštinių kanapių veislių sėklų moksliniais ar selekcijos tikslais.

Vilniaus pareigūnai sulaikė asmenį, kuris automobilyje vežė apie 10 kilogramų kanapių

Vilniaus policijos pareigūnai balandį sulaikė asmenį, kuris automobilyje vežė apie 10 kilogramų kanapių, pranešė policija. Kaip skelbia Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK), balandžio viduryje Vilniuje teisėsaugos pareigūnai sulaikė asmenį, kuris automobilyje vežė apie 10 kg, įtariama, narkotinės medžiagos – kanapių.
Kriminalai 2024-05-20

Seimas svarstys įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma sudaryti palankesnes sąlygas pluoštines kanapes įvežti į Lietuvą

Seimas imasi svarstyti žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko pateiktas Pluoštinių kanapių įstatymo pataisas, kuriomis siekiama sudaryti palankesnes sąlygas įvežti į Lietuvą iš kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių pluoštinių kanapių produktus ir jų gaminius. Pluoštinių kanapių įstatymo pataisas ketvirtadienį po pateikimo palaikė 38 parlamentarai, 7 buvo prieš, susilaikė 9. Įveikę svarstymus komitetuose, plenarinėje salėje jos turėtų atsirasti birželio viduryje.

Sodyboje Plungės rajone pareigūnai aptiko 16 vazonų su kanapėmis

Plungės rajone, negyvenamojoje sodyboje, pareigūnai kratos metu aptiko 500 gramų įvairiose pakuotėse laikomų narkotinių medžiagų bei 16 vazonų su kanapėmis. Kaip antradienį pranešė Klaipėdos policija, Plungės rajono pareigūnai buvo informuoti apie Užupių kaime, galimai negyvenamojoje sodyboje auginamas draudžiamas kanapės.

Plungiškis kaltinamas 22 kilogramų kanapių kontrabanda iš Ispanijos

Plungės gyventojas kaltinamas organizavęs 22 kilogramų kanapių kontrabandą iš Ispanijos ir disponavęs labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Kaip pirmadienį pranešė Generalinė prokuratūra, baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti 44-erių metų plungiškiui, perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.
Kriminalai 2024-05-06

Pareigūnai Vilniuje aptiko kanapių laboratoriją, sulaikyti du įtariamieji

Balandžio viduryje pareigūnai sulaikė du armėnų tautybės piliečius, kurie nuošaliame name augino narkotines medžiagas – kanapes. Kaip pirmadienį pranešė Vilniaus policija, policijos pareigūnų identifikuotame name atliko kratą, kurios metu nuomojamame name buvo aptikta specialiai kanapių auginimui įrengta patalpa. Joje rasti ir paimti 32 suaugę kanapių augalai, specialūs šviestuvai, laistymo ir ventiliavimo priemonės.

Po žvejybos grįžtančių vaikinų automobilyje pareigūnai rado kitokį laimikį: jaunuolis papuolė jau ne pirmą kartą

Nuošaliame kelyje sustabdyti du automobiliai, kuriuos norėta patikrinti. Viename iš automobilių pareigūnas užuodė specifinį kvapą. Situaciją užfiksavo laidos „Farai“ operatorius. Nei vairuotojas, nei keleiviai nepripažino turintys ar vartoję narkotinių medžiagų. Vaikinas iš kišenės ištraukė valo ritę ir tikino daugiau nieko neturįs. Jaunuolis vedamas į šoną atidesnei apžiūrai pakeliui prisipažino, kad neseniai rūkė marihuaną.
REKLAMA
REKLAMA

DIENOS PJŪVIS. Kodėl kaunietis už prekybą „šienu“ nuteistas kaip už moters išžaginimą?

Savaitės pradžioje sostinės Nepriklausomybės aikštėje buvo organizuojama palaikymo akcija už prekybą kanapių produktais nuteistam Martynui Simanynui.

Bute Vilniuje policija lagaminuose aptiko 11 kilogramų kanapių

Vilniaus apskrities policija prie Gariūnų turgavietės sustabdytame automobilyje aptiko krepšį su kaip, įtariama, kanapėmis. Vėliau sulaikyto vairuotojo bute rasti du kelioniniai lagaminai, juose buvo 11 kilogramų kanapių. Preliminari aptiktų kanapių vertė didmenine kaina gali siekti apie 70 000 eurų, pranešė policija.
Kriminalai 2024-04-25

21-erių kaunietis už prekybą turguje nuteistas panašiai, kiek Didžiūnaitytės skriaudikai: žmonėms tai kelia pyktį

Vieną dieną sėkmingas verslininkas, o vos po poros mėnesių – nusikaltėlis, galintis atsidurti kalėjime. Taip susiklostė kauniečio verslininko Martyno Simanyno likimas, po to, kai policijai patikrinus jo parduodamų kanapių produktų sudėtį, buvo pradėta baudžiamoji byla. Pirmadienį prie Seimo palaikyti vyrą susirinko būrelis protestuotojų – trečiadienį byla bus nagrinėjama apeliaciniame teisme. Bet apie viską nuo pradžių.

Seime ketinama pateikti siūlymą keisti pluoštinių kanapių auginimo ir perdirbimo reguliavimą

Ketvirtadienį Seime ketinama pateikti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuojamą įstatymo projektą, kuriuo numatoma keisti kanapių auginimo ir perdirbimo reguliavimą. „Pluoštinių kanapių veikliųjų medžiagų rinka yra viena iš sričių, kuri Lietuvai per artimiausius metus gali suteikti naujų galimybių biotechnologijų plėtrai, o kartu ir šalies ekonominiam augimui. Praėjusiais metais šios rinkos apyvarta Europoje sudarė 300 mln. eurų. Prognozuojama, kad iki 2030 m. ji pasieks 1,63 mlrd.

Vilniuje vyks palaikymo akcija už prekybą kanapių produktais nuteistam Simanynui

Pirmadienį sostinės Nepriklausomybės aikštėje organizuojama palaikymo akcija už prekybą kanapių produktais nuteistam Martynui Simanynui. „Leidimas išduotas fizinio asmens organizuojamam susirinkimui Nepriklausomybės aikštėje pirmadienį nuo 14.20 iki 16.20 val. Susirinkime galės dalyvauti iki 200 žmonių“, – Eltai nurodė Vilniaus savivaldybė.

Dviejuose miške aptiktuose automobiliuose – įdomus radinys: vairuotojai kaltę neigė

Miške įrengtoje poilsiavietėje patrulių ekipažas pastebėjo du automobilius. Sustabdytas pirmas važiavęs „Volkswagenas“. Vienas pareigūnas liko bendrauti su vairuotoju, o kitas skubėjo prie kito automobilio.   Susitikimą užfiksavo laidos „Farai“ operatorius.  Policininkė pastebėjo, kaip iš BMW keleivio vietos iššokęs vaikinas nubėgo į mišką ir tuojau pat grįžo atgal.

Vieno Prancūzijos miesto merės namuose rasta mažiausiai 70 kg kanapių

Prancūzijos policija sulaikė vieno Prancūzijos miesto merę ir du jos brolius po to, kai moters namuose buvo rasta mažiausiai 70 kg kanapių dervos, sekmadienį pranešė tyrėjai.
2024-04-08

Iš Ispanijos važiavusiame vilkike – kanapių kontrabanda: nelegalų krovinį slėpė alyvuogėse

Kalvarijos pasienio punkte sustabdžius ir patikrinus alyvuogių krovinį vežusį vilkiką, jame aptikta 12 kilogramų kanapių, įtarimai narkotikų kontrabanda pareikšti dviem Ukrainos ir Lietuvos piliečiams. Kaip penktadienį pranešė Alytaus apskrities policija, krovininis automobilis „Mercedes-Benz“ su puspriekabe Kalvarijos pasienio kontrolės punkte sustabdytas kovo pabaigoje, jį vairavo 43 metų ukrainietis. Vairuotojas nurodė iš Ispanijos gabenantis lietuvių mėgstamų alyvuogių krovinį.
Kriminalai 2024-04-05

Vokietijoje įsigaliojo įstatymas, dekriminalizuojantis nedidelio kiekio marihuanos laikymą

Nepaisant aršios opozicijos kritikos ir medikų asociacijos prieštaravimų, pirmadienį Vokietijoje įsigaliojo įstatymas, kuriuo dekriminalizuojamas nedidelio kiekio marihuanos laikymas.  Pirmasis prieštaringai vertinamo naujojo įstatymo etapas leidžia vyresniems nei 18 metų asmenims su savimi nešiotis 25 gramus marihuanos rekreaciniais tikslais. Be to, nuo šiol Vokietijoje leidžiama namuose auginti daugiau kaip tris marihuanos augalus.
2024-04-01

Alytaus pareigūnai pasienyje sulaikė automobilį su 11 kilogramų kanapių

Alytaus apskrities policijos pareigūnai praneša sulaikę iš užsienio į Lietuvą atgabentus 11 kilogramų kanapių. Teisėsaugos teigimu, bendradarbiaujant su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnais, Kalvarijos pasienio punkte patikrinimui sustabdytas „Chrysler“ markės automobilis, kurį vairavo 40 metų Kauno rajono gyventojas. Transporto priemonės apžiūros metu pareigūnų dėmesį patraukė jame esanti dujų įranga – kriminalistai automobilyje rado keturis dujų balionus.
Kriminalai 2024-03-28

Vilkaviškio rajone – neteisėta laboratorija: įtariamajam gresia 15 metų kalėjimo

Vilkaviškyje pareigūnai aptiko itin modernią kanapių auginimo laboratoriją. Profesionaliai įrengtose patalpose augo nemenkas kiekis narkotinių medžiagų, o joms padėti vešėti specialiai sumontuota įranga. Net tokia, kuri neleidžia kvapams sklisti į aplinką.  Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.  Marijampolės apskrities komisariato pareigūnai nufilmavo vieno namo Vilkaviškyje rūsyje įrengtą modernią kanapių auginimo laboratoriją.

Vilkaviškyje išaiškinta požeminė kanapių auginimo laboratorija

Vilkaviškyje išaiškinta itin didelė požeminė kanapių auginimo laboratorija, pirmadienį pranešė Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Slaptą ir profesionaliai įrengtą laboratoriją kovo 14 dieną aptiko Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai. Gyvenamojo namo pagalbinės paskirties pastate po žeme įrengtoje itin didelėje kanapių auginimo laboratorijoje auginti 207 kanapių augalai.
Kriminalai 2024-03-18

Seime – siūlymas liberalizuoti kanapių žaliavos tiekimą Lietuvos rinkai

Lietuva ketina supaprastinti pluoštinių kanapių žaliavos įvežimą iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių. Tokiais pakeitimais siekiama palengvinti sąlygas verslui. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Pluoštinių kanapių įstatymo pataisomis siūlo nuo liepos nebereikalauti pažymų, patvirtinančių, kad iš kitų Bendrijos valstybių atgabenami produktai ir jų gaminiai yra pagaminti iš pluoštinių kanapių, o juose psichiką veikiančio tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis neviršija leidžiamos 0,3 proc.

Morgana Danielė pakomentavo kanapių legalizavimą Vokietijoje: „Klausia, kada bus panaikinta šita absurdiška tvarka“

Vokietija legalizavo kanapių rūkymą rekreaciniais tikslais. Dėl smagumo. Ir dėl 5-ių papildomų milijardų į biudžetą, kas irgi smagu. Tai dabar griežtai punktualūs, techniški ir oficialūs vokiečiai galės atsipalaiduoti. Kai įstatymas įsigalios, Vokietijoje su savimi bus galima turėti net iki 25 gramų žolės. Taip pat namie kiekvienam pilnamečiui auginti individualiai po 3 augaliukus savo reikmėms ir dvasinei pusiausvyrai.
2024-03-09

Prieš teismą stos už maistą kanapėmis atsiskaitęs šiaulietis

Teismui perduota baudžiamoji bylą, kurioje neteisėtu disponavimu narkotine medžiaga neturint tikslo ją platinti bei šios medžiagos platinimu kaltinamas 29-erių šiaulietis. Kiap nurodo prokuratūra, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad kaltinamasis, praėjusių metų gruodį užsisakęs maisto į namus, kurjeriui atsilygino narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis.
Kriminalai 2024-03-06

Prie paštomato Vilniuje su kanapėmis sulaikytas nepilnametis

Vilniuje pirmadienį su narkotinėmis medžiagomis sulaikytas nepilnametis. Kaip pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, pirmadienį, apie 16.30  val. Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, prie paštomato, sulaikytas nepilnametis, gimęs 2008-iais. Pas jį pašto siuntoje rasta apie 500 g augalinės kilmės medžiagos, įtariama, narkotinės medžiagos – kanapių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Už neteisėtą disponavimą kanapėmis jaunuoliams skirtos laisvės apribojimo bausmės

Kauno apylinkės teismas dviem jaunuoliams už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis – skyrė laisvės apribojimo bausmę. Baudžiamosios bylos duomenimis, už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis anksčiau du kartus teistas 21-erių metų Kauno rajono gyventojas neteisėtai įgijo beveik 65 gramus kanapių. Turėdamas tikslą jas platinti, minėtas asmuo susitiko su 22-ejų metų kauniečiu ir bandė jam parduoti daugiau kaip 3 gramus kanapių.

Vokietijos parlamentas balsavo už tai, kad būtų legalizuotas kanapių laikymas

Vokietijos parlamentas penktadienį balsavo už tai, kad nuo balandžio būtų legalizuotas kanapių laikymas ir kontroliuojamas jų auginimas. Pagal naująjį teisės aktą asmeniniam vartojimui skirtų kanapių bus galima gauti reguliuojamose auginimo asociacijose, o namuose bus galima turėti ne daugiau kaip tris kanapių augalus.
2024-02-23

Institucijos sieks užkirsti kelią klaidinimui nurodant pluoštinių kanapių gaminių paskirtį

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NATKD) burs tarpinstitucinę darbo grupę, kurios tikslas – užkirsti kelią verslininkų piktnaudžiavimui, kai šie klaidingai nurodo produktų su pluoštinėmis kanapėmis paskirtį arba jos išvis nenurodo.
Aktualijos 2024-02-18

Teismas atmetė daugiau nei 300 kg kokaino gabenimą į Europą organizavusio Mitkaus skundą: vyras kalės 13 metų

Apeliacinis teismas atmetė daugiau kaip 300 kilogramų kokaino gabenimą jachta į Europą organizavusiam ir beveik 760 kilogramų kanapių dervos pervežimą į Rusiją koordinavusio Egidijaus Mitkaus gynėjo skundą. Teismas nutarė, kad vyras lieka kaltas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, jis kalės 13 metų.
Aktualijos 2024-02-17

Bute Vilniuje rasta 120 gramų kanapių

Bute Vilniuje rasta 120 gramų kanapių, įtariamasis uždarytas į areštinę. Kaip pranešė Policijos departamentas, šeštadienio naktį, apie 0 val. 15 min., Tuskulėnų gatvėje, bute, rasta ir paimta apie 120 gramų augalinės kilmės medžiagos. Įtariama, kad tai narkotinė medžiaga kanapės. 29 metų įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Tailando vyriausybė teigia uždrausianti rekreacinį kanapių vartojimą

Tailando vyriausybė pateiks įstatymo projektą, kuriuo bus uždraustas rekreacinis kanapių vartojimas, šią savaitę pareiškė sveikatos apsaugos ministras.
2024-02-08

Šiltnamiuose kanapes auginę ir jas naudoję Mažeikių rajono gyventojai stos prieš teismą

Prieš teismą stos du Mažeikių rajono gyventojai, kurių vienas šiltnamiuose augino kanapes, o kitas jomis disponavo.  Kaip antradienį pranešė prokuratūra, 33-ejų vyras kaltinamas neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, jų neteisėtu auginimu, o 36-erių rajono gyventojas – neteisėtu disponavimu jomis be tikslo platinti.
Kriminalai 2024-02-06

Vokietija nuo balandžio 1 dienos legalizuos kanapes

Po ilgų valdančiųjų partijų ginčų dėl galutinių detalių ir sveikatos apsaugos priemonių Vokietija planuoja nuo balandžio mėnesio legalizuoti kanapes. „Taigi įstatymas gali įsigalioti balandžio 1 dieną“, – ketvirtadienio vakarą po paskutinio derybų raundo pareiškė parlamento frakcijų vadovų pavaduotojai Dagmar Schmidt iš Socialdemokratų partijos, Maria Klein-Schmeink iš Žaliųjų partijos ir Konstantinas Kuhle iš verslui palankių Laisvųjų demokratų partijos (FDP). „Šios taisyklės yra realus šiuol...
2024-02-02

Į teisiamųjų suolą sės namie kanapes auginęs Telšių rajono gyventojas

Šią savaitę teismui perduoda 25-erių Telšių rajono gyventojo byla, kurioje jis kaltinamas neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamas vyras nuo 2023 metų pradžios iki gegužės mėnesio pabaigos, išsinuomotame bute ir garaže Telšiuose įrengė patalpas, skirtas kanapėms auginti.
Kriminalai 2024-01-26

Anglijoje lietuvis stojo prieš teismą: kaltę pripažino

Didžiojoje Britanijoje prieš teismą dėl kaltinimų auginus kanapes stojo lietuvis. Vyras teigė kanapes auginęs savo reikmėms. Praėjusį ketvirtadienį Falkirko šerifo teisme 33 metų L. B. prisipažino kaltu dėl B klasės narkotinės medžiagos – kanapių – auginimo. Kanapių sodinukų praėjusių metų sausio 26 d. buvo rasta name Glenbervie Road, Grangemouthe, skelbia vietos spauda. „Buvo 00.45 val. ir policija atliko kratą pagal išduotą orderį.
Kriminalai 2024-01-24

Teismui perduota byla dėl Jungtinėje Karalystėje augintų ir į Lietuvą gabentų kanapių

Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti ir nagrinėti teismui perdavė bylą dėl Jungtinėje Karalystėje augintų ir į Lietuvą kontrabanda gabentų kanapių. Kaltinimai pareikšti trims Lietuvos piliečiams, penktadienį pranešė prokuratūra. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 29-erių metų kaunietis subūrė organizuotą grupę nusikalstamoms veikoms vykdyti ir į ją įtraukė dar du vyrus – 31-erių metų Prienų rajono gyventoją ir 41-erių metų kaunietį.
Kriminalai 2024-01-05

Moksleivis iš Klaipėdos bus teisiamas dėl kvaišalų platinimo nepilnamečiams

Klaipėdos apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl labai sunkaus nusikaltimo – psichotropinės medžiagos platinimo nepilnamečiui – pateikti pilnametystės nesulaukusiam Klaipėdos gyventojui. Septyniolikmetis taip pat kaltinamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir jų platinimu nepilnamečiui, antradienį pranešė prokuratūra.

Ukraina įteisino medicinines kanapes

Ukrainos Aukščiausioji Rada antruoju svarstymu priėmė įstatymo projektą dėl medicininės marihuanos legalizavimo, ketvirtadienį pranešė naujienų svetainė „Ukrajinska pravda“. Parlamento narys Jaroslavas Železniakas paskelbė ekrano nuotrauką, kurioje matyti balsavimo rezultatai. Iš viso už įstatymo projektą balsavo 248 parlamentarai.
2023-12-21

Japonija legalizuos kanapių pagrindu pagamintus vaistus

Japonija priėmė įstatymo projektą, kuriuo siekiama įteisinti kanapių pagrindu pagamintus vaistus. Visgi siekis pakoreguoti griežtus kovos su narkotikais įstatymus nulėmė sugriežtintą draudimą marihuaną vartoti rekreaciniais tikslais. Trečiadienį aukštesniuosiuose parlamento rūmuose priimti Japonijos kanapių ir narkotinių medžiagų kontrolės įstatymų pakeitimai sudarys sąlygas panaikinti iš kanapių pagamintų medicininių produktų draudimą.
2023-12-07

Aplinkosaugininkai krėtė galimo brakonieriaus namus: to rasti rūsyje nesitikėjo

Pradėję krėsti galimai brakonieriavimu įtariamo vieno Šilutės rajono gyventojo namus, aplinkosaugininkai rado porą žeberklų bei statomą tinklą. Tačiau didžiausia staigmena jų laukė rūsyje. Ten aplinkosaugininkai aptiko tikrą, galimai kanapių, rūkymo kambarį. Stovėjo ir tam tikslui skirtas indas. Atvykę policininkai žolės rado net vyriškio bate. Aplinkosaugininkai tikrino įtariamojo brakonieriavimu vyro sodybą. Vyras viską neigė, vis tik po trumpos apklausos prisipažino.

Trys kauniečiai bus teisiami dėl disponavimo labai dideliu kiekiu kanapių

Trys kauniečiai bus teisiami dėl neteisėto didelio kiekio narkotinių kanapių auginimo, disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir jų platinimo. Kaip trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra, byla su kaltinamuoju aktu perduota teismui. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų birželio mėnesį policijos pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį 48-erių metų kaunietį. Asmens apžiūros metu vyro džemperio kišenėje pareigūnai rado narkotinių medžiagų – kanapių.
Kriminalai 2023-12-06

Prisidirbęs kretingiškis dar bandė slėptis Ispanijoje, bet buvo parskraidintas atgal į Lietuvą

Pasieniečiai bei Klaipėdos policininkai sučiupo rekordinį narkotikų kontrabandos krovinį. Kretingos rajono gyventojas vilkiku vežė 22 kilogramus kanapių. Jų vertė juodojoje rinkoje daugiau nei 200 000 eurų. Kontrabandos operaciją organizavęs kitas Kretingos gyventojas pasislėpė Ispanijoje, tačiau buvo sučiuptas ir parskraidintas į Lietuvą. Iškratę iš Lenkijos vykusį vilkiką, pasieniečiai bei uostamiesčio teisėsaugininkai jame aptiko dvi dėžes su daugiau nei 22 kilogramais kanapių.

Rūsyje Šakių rajone rasti 56 vazonai su kanapėmis

Rūsyje Šakių rajone policija rado 56 vazonus su kanapėmis, sulaikytas įtariamasis. Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienio vakarą, apie 20 val., Gudlaukio kaime, 53 metų vyro ūkiniame pastate, rūsyje, rasti 56 vazonai su juose augančiais žalios spalvos augalais. Įtariama, kad tai kanapės. Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto kanapių auginimo.
Kriminalai 2023-11-15

Kanapes šiltnamyje auginusį klaipėdietį teismas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės

Didelio kiekio kanapių auginimas šiltnamyje klaipėdiečiui baigėsi baudžiamąja byla, tačiau teismas jį atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai pirmadienį pranešė apie priimtą nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje M. R. pripažintas kaltu dėl to, kad pažeisdamas nustatytą tvarką augino didelį kiekį kanapių.

Nerami naktis Vilniuje: policija gaudė Vokietijoje pavogtą automobilį

Vilniaus pareigūnai naktį surengė reidą: keli pažeidėjai praras automobilius, o vieno automobilio keleivis net uždarytas į areštinę – jam baudžiamoji byla gresia dėl narkotikų, pareigūnai aptiko kelias suktines su kanapėmis. Vakare Vilniaus policijai teko gaudyti Vokietijoje pavogtą „Porsche Macan“ – prabangus automobilis buvo susektas Vievyje, galiausiai sustabdytas netoli Vilniaus.

Pamiškėje girininkas aptiko savadarbį šiltnamį: viduje – vazonai su kanapėmis

Miške Kaune rajone stovinčiame savadarbiame šiltnamyje policija aptiko į kanapes panašių augalų. Kaip pranešė Policijos departamentas, pirmadienį, 12.25 val., ties Drąseikių kaimu, miške, aptiktas savadarbis šiltnamis. Apie pastebėtą šiltnamį policijai pranešė girininkas. Jame rasta 14 vazonų su juose augančiais žalios spalvos augalais. Įtariama, kad tai kanapės.

Išgirdęs policiją kuršėniškis šoko per langą ir paspruko į užsienį: radinys jo bute nustebino net pareigūnus

Pareigūnai surado į Didžiąją Britaniją sprukusį kuršėniškį, kuris nuotoliu davęs parodymus pripažino neteisėtai disponavęs narkotinėmis medžiagomis, jam skirta 2 tūkst. eurų bauda.   Anot Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, narkotinės medžiagos vyro gyvenamojoje vietoje buvo surastos praėjusių metų lapkričio pradžioje.

Ignalinos rajone aptiktos dviejuose šiltnamiuose neteisėtai auginamos kanapės

Praėjusią savaitę Utenos kriminalistai nuošaliame vienkiemyje Ignalinos rajone aptiko du šiltnamius su juose augančiomis kanapėmis. Anot policijos, kratos buvo atliktos gavus informacijos apie neteisėtai auginamas augalinės kilmės narkotines medžiagas. Jų metu jau džiovinamų kanapių policijos pareigūnai surado ir sodybos teritorijoje esančios pirties priepirtyje bei gyvenamojo namo palėpėje. Taip pat rastas galimai šaunamasis ginklas.

Viename Vilniaus namų rūsyje – marihuanos „plantacija“: aptiko 161 vazoną su kanapėmis

Rugsėjo 14 dienos popietę Vilniaus apskrities pareigūnai gavo pranešimą, kad Vilniuje, Geležinio vilko g., namo rūsyje yra auginamoms kanapės, praneša policijos departamentas. Tą pačią dieną policijos pareigūnai, nuvykę į vietą, aptiko 161 vnt. vazonų su auginamomis kanapėmis. Įtariamieji – 1988 ir 1985 metais gimę vyrai uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 265 str.
Į viršų