Seime ketvirtadienį rengiama tarptautinė konferencija apie smurtą prieš moteris.

Konferencija prasidės gatvės akcija - tylaus liudijimo kampanija "Stabdykime smurtą prieš moteris" Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų.

Renginio dalyviai diskutuos apie smurtą patyrusių moterų apsaugą, jų reabilitaciją, paslaugų joms ir jų vaikams suteikimą, taip pat aptars valstybinę smurto prieš moteris mažinimo strategiją bei teisinės sistemos tobulinimą.

Konferencijos dalyviai dalyvaus ekspertų vedamoje diskusijoje apie paslaugas smurtą išgyvenusioms moterims bei jų vaikams senosiose ir naujosiose demokratijose Europoje.

Ši konferencija yra devintasis tinklo "Moterys prieš smurtą Europoje" organizuojamas renginys, raginantis moteris priešintis smurtui.

Joje dalyvaus socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė, vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, Vilniaus moterų namų Krizių centro direktorė Lilija Vasiliauskienė, taip pat Lietuvos parlamentarai Marija Aušrinė Pavilionienė, Violeta Boreikienė, Algirdas Sysas, delegatai iš Austrijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Serbijos, Italijos, Čekijos, Islandijos bei Europos Tarybos ekspertai.

Moterys sudaro 94 proc. visų seksualinės prievartos aukų, 82 proc. asmenų, nukentėjusių nuo sutuoktinio ar partnerio, 64 proc. žmonių, patyrusių smurtą nuo savo vaikų. Namuose Lietuvos moterys rizikuoja patirti prievartą ar būti nužudytomis tris kartus dažniau nei kur nors kitur.

Pastarasis Lietuvoje garsiai nuskambėjęs smurto prieš moteris atvejis buvo demaskuotas rugpjūčio pradžioje, kuomet vyriškio susidorojimas su sugyventine buvo nufilmuotas, o vaizdo klipas pavadintas "Lietuvos kaimo erelis" patalpintas interneto svetainėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų