• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl teisėsaugos pareigūnų neveikimo nebuvo užkirstas kelias dviejų žmonių gyvybės atėmimui, nors tokia galimybė akivaizdžiai buvo. Tai savo išvadose konstatavo parlamentinį tyrimą dėl Drąsiaus Kedžio skundų atlikęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį už nutarimo projektą, kuriame siūloma patvirtinti šias išvadas, po pateikimo balsavo 50 Seimo narių, prieš nebalsavo niekas, 11 parlamentarų susilaikė.

REKLAMA

Komiteto nuomone, užsitęsęs vadinamosios pedofilijos bylos tyrimas rodo, kad teisingumo įgyvendinimui gali būti padaryta žala, kurios nebus galima pašalinti.

"Policijos tyrėjai ir prokuratūros pareigūnai, aplaidžiai ir nekompetentingai atlikdami D. Kedžio skundų dėl galimos seksualinės prievartos jo dukros atžvilgiu tyrimą ir šio tyrimo kontrolę, pakenkė tyrimui ir sukomplikavo galimybę sėkmingai jį baigti", - sakoma išvadose.

REKLAMA
REKLAMA

Jose pažymima, kad ikiteisminis tyrimas pagal D. Kedžio skundą ir paskesnius skundus (prašymus, pareiškimus) Kauno apskrities Vyriausiajame policijos komisariate buvo atliekamas aplaidžiai, neoperatyviai ir nekvalifikuotai.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas dėl nekompetentingumo priekaištauja Kauno miesto apylinkės prokuratūrai, taip pat kritikuoja Kauno apygardos prokuratūros ir Generalinės prokuratūros veiklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro, ikiteisminio tyrimo sistema yra perdėm biurokratinė, reikalaujanti nepagrįstai didelių tarnybos laiko ir finansinių išteklių, todėl neatidėliotinai tobulintina.

Komiteto nuomone, prokurorai ir prokuratūra turi turėti funkcinį ryšį su vykdomosios valdžios sistema. "Tačiau šiuo metu tiek konstitucinis, tiek įstatyminis prokuratūros teisinio statuso reglamentavimas suponuoja situaciją, kad prokuratūra visais aspektais iš esmės yra nepriklausoma institucija, kuri pati save ir kontroliuoja", - sakoma išvadose.

REKLAMA

Jose pažymima, kad prokuratūra pagal savo kompetenciją skyrė nepakankamai dėmesio vaiko teisių ir teisėtų interesų apsaugai.

Anot išvadų, atsakingos už vaiko teisių apsaugą institucijos (vaiko teisių apsaugos kontrolierius, Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių administracijos bei šių savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyriai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, prokuratūra) neužtikrino tinkamos vaiko teisių apsaugos, dažnai buvo apsiribojama formaliu susirašinėjimu, akivaizdžiai trūko veiklos koordinavimo ir bendradarbiavimo tarp institucijų, funkcijų pasidalijimo.

REKLAMA

"Dabartinis vaiko teisių apsaugos tarnybų (skyrių) pavaldumas savivaldybės administracijai ir atskaitomybės Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, atsakingai už valstybės politikos įgyvendinimą vaiko teisių apsaugos srityje, nebuvimas kliudo tinkamai įgyvendinti vaiko teises savivaldybių lygmeniu", - nustatė parlamentinį tyrimą atlikę politikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui buvo pavesta išsiaiškinti, ar D. Kedžio skundų tyrimas buvo atliekamas laikantis įstatymų reikalavimų, ar šis tyrimas nebuvo nepagrįstai vilkinamas.

Komitetas taip pat turėjo atsakyti į klausimą, kokių veiksmų turėtų imtis valstybės institucijos, kad ikiteisminiai tyrimai vyktų operatyviau ir ekonomiškiau, įvertinti galimas teisinio reguliavimo spragas.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų