Seimo Ignalinos atominės elektrinės regiono problemoms komisija siūlo Vyriausybei priimti politinį sprendimą dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo, o Seime aptarti referendumo dėl jėgainės veiklos nutraukimo galimybę.
Taip pat siūloma Užsienio reikalų ministerijai bei Briuselyje dirbantiems Lietuvos atstovams aktyviau diskutuoti apie elektrinės antrojo bloko darbo pratęsimą - taip siekti užsitikrinti, kad derybų procese Europos Sąjungoje (ES) Lietuvos poziciją dėl branduolinės energetikos plėtros paremtų kitos Baltijos, Skandinavijos šalys, Lenkija.
Komisija norėtų, kad Ūkio ministerija parengtų motyvuotą sprendimą dėl
Ignalinos jėgainės antrojo bloko darbo pratęsimo, kol bus pastatyta nauja elektrinė arba užbaigtas elektros tinklų sujungimas su Vakarų šalių elektros tinklais.
Ignalinos jėgainė, kurios pirmasis reaktorius sustabdytas 2004-ųjų pabaigoje, o antrąjį galutinai sustabdyti numatoma 2009 metų pabaigoje, per 2006 metus pagamino 8,650 mlrd. kilovatvalandžių elektros energijos, o pardavė - 7,942 mlrd. kWh - 16,8 proc. mažiau nei užpernai.
Vyriausybė planuoja, kad naują atominę elektrinę dabartinės Ignalinos atominės elektrinės teritorijoje statys Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos energetikos bendrovės. Lietuvai būsimoje jėgainėje turėtų tekti 34 proc., o kitoms partnerėms - po 22 proc. akcijų.
Paskutiniais preliminariais skaičiavimais, naujoji 3300 megavatų galios elektrinė kainuotų apie 7,1 mlrd. eurų (24,5 mlrd. litų), o vien Lietuvos indėlis siektų apie 2 mlrd. eurų (6,9 mlrd. litų).
Numatoma, kad nauja atominė jėgainė turėtų pradėti veikti apie 2015 metus.