Antradienį Seimas pritarė „valstiečių“ ir socialdemokratų Vyriausybės programai, pavadintai „Darni Lietuva“.
Už ją balsavo 86 Seimo nariai, prieš buvo trys, susilaikė 40.
Programos nepalaikė konservatoriai ir liberalai. Opozicinių „tvarkiečių“ nuomonės išsiskyrė: trys iš jų balsavo už programą, trys susilaikė. Už balsavo „valstiečiai“, socialdemokratai, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos nariai ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Linas Balsys.
Septynioliktosios Vyriausybės programoje didelis dėmesys skiriamas socialiniams klausimams: visokeriopai paramai šeimai, įvaikinimo skatinimui, vaiko teisių apsaugai, kovai su smurtu, gimstamumo didinimui.
Vyriausybė taip pat pasiryžusi mažinti alkoholio ir tabako prieinamumą, drausti reklamą, didinti atsakomybę už korupcinius nusikaltimus, mažinti valstybės įstaigų ir tarnautojų skaičių.
Seimo rinkimų datą siūloma iš rudens perkelti į metų pradžią, įteisinti elektroninį balsavimą, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijas perkelti į Kauną, neleisti parlamentarams eiti ministrų pareigų, siekti įteisinti dvigubą pilietybę.
Parlamento opozicija kritikavo programą, kad ji nekonkreti, joje pasigedo nemažos dalies prieš Seimo rinkimus duotų pažadų, politinės lyderystės ir aiškios krypties įvardijimo.
Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad būsimoji Vyriausybė mato visas sritis, todėl nėra išskirta trijų ar penkių prioritetų, ko reikalavo opozicijos atstovai.
„Visų ministrų atsakomybės srityse keliami ambicingi tikslai, – pabrėžė jis. – (...) Rinkimų programos žodžius „pokyčiai“ pakeičia konkretūs darbai.“
S.Skvernelio teigimu, jo vadovaujamos Vyriausybės sėkmės garantas bus bendradarbiavimas su Seimu – tiek su valdančiąja dauguma, tiek su opozicija.
Po pritarimo programai prisieks 14 naujųjų ministrų ir premjeras.