Seimas antradienį po pateikimo pritarė buvusio savanorio Juro Abromavičiaus žūtį tyrusios komisijos pateiktoms išvadoms.
Už pritarimą po pateikimo balsavo 54 Seimo nariai, prieš - 21, susilaikė - 4.
"Darbietės" Loretos Graužinienės vadovaujama komisija spalio 15 dieną patvirtino opoziciniams konservatgoriams nepalankias išvadas. Jose konservatoriai siejami su J.Abromavičiaus nužudymą organizavusia ir vykdžiusia teroristinės organizaicijos požymių turinčia grupuote bei kaltinami darę spaudimą teisėsaugos institucijoms, tyrusioms nužudymą.
Komisija taip pat priėjo prie išvados, jog buvęs lauko pajėgų vadas Arvydas Pocius sąmoningai klaidino komisiją teigdamas esą J.Abromavičius ragino iš Pakaunės miškų grįžusius savanorius vėl grįžti atgal. A.Pocius komisiją tikino, kad tai gali paliudyti vaizdo įrašai, tačiau jų komisijai brigados generolas nepateikė.
L.Graužinienės komisija nutarė, jog yra pakankamai duomenų, kad konservatorius ir buvęs parlamentaras Algirdas Petrusevičius gali būti susijęs su J.Abromavičiaus nužudymu, be to, dirbdamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK), turėjo galimybę disponuoti visa informacija apie J.Abromavičiaus žūties tyrimą ir galėjo jam daryti įtaką.
Laikinoji komisija nagrinėjo ir prieš 10 metų suburtos konservatoriaus Sigito Kakčio vadovautos panašios komisijos veiklą ir įvertino ją kaip paviršutinišką.
Dabartinė komisija per savo ilgiau nei metus trunkančią veiklą išklausė maždaug trijų dešimčių liudytojų prieštaringus parodymus. Kai kurie liudytojai teigė, kad J.Abromavičius galėjo būti nužudytas, nes išsiaiškino, kas 1994 metais susprogdino geležinkelio tiltą per Bražuolės upę, kiti teigė, kad žūtis galėjo būti susijusi su J.Abromavičiaus darbo Valstybės saugumo departamente (VSD) metu vykdytais kontrabandos tyrimais.
Komisijoje dirbo 3 socialdemokratai, po 2 konservatorius ir liberaldemokratus, tiek pat valstiečių liaudininkų bei po vieną socialliberalą, liberalcentristą ir "darbietį".
J.Abromavičius žuvo 1997 metų sausio 31-ąją Kaune, sprogus jo automobiliui. Nusikaltėliai po automobiliu buvo pritvirtinę maždaug 500 gramų sprogstamosios medžiagos heksogeno, dar vadinamo jūros mišiniu.
Generalinė prokuratūra ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad sprogstamąjį įtaisą pagamino ir po J.Abromavičiaus automobiliu pritvirtino asmuo, kuris vėliau atsitiktinai pats susisprogdino.
Konservatoriai ir kai kurie apžvalgininkai mano, jog L.Graužinienės komisijos veikla ir pats inicijuotas parlamentinis J. Abromavičiaus žūties tyrimas yra vadinamosios "valstybininkų" grupuotės atkirtis į jai lojalaus buvusio VSD vadovo ir KGB rezervininko A. Pociaus kritiką bei jo ydingo vadovavimo aplinkybių paviešinimą.