Dalis Seimo narių priekaištavo, kad modelis teikiamas nepasiekus sutarimo Trišalėje taryboje, tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė tvirtina, kad kompromiso nepavyko rasti tik dėl penktadalio naujojo Darbo kodekso nuostatų.
„Daugiau kaip 81 proc. Darbo kodekso nuostatų yra suderinta, rastas kompromisas. Apie 19 proc. yra fiksuotų skirtingų nuomonių. Bet aš manau, kad nei vienoje šalyje nebuvo pasielgta taip, kaip pasielgėme mes. Mes atvirai visuomenei pateikėme svarstyti visus socialinio modelio įstatymus“, - Seimo posėdyje kalbėjo ministrė.
Reformuojant darbo santykius bei pensijų sistemą, iš viso planuojama pakeisti daugiau kaip 40 teisės aktų, kurių daugelis įsigaliotų nuo kitų metų.
Ketvirtadienį pristatytame modelio variante dar nėra tų sutarimų, kurie buvo pasiekti Trišalėje taryboje. Dėl to Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas reikalauja dokumentą grąžinti Vyriausybei.
„Mūsų vienas iš tokių reikalavimų yra, kad Seimas grąžintų Vyriausybei tą dokumentą. Koks jis yra Seime, palyginus, ką mes sutarėme Trišalėje taryboje, jis ganėtinai daug skiriasi. Jeigu pateiktas buvo grynai liberalus, tai dabar jis įgavo tam tikrą socialinį atspalvį“, - „Žinių radijui“ sakė A. Černiauskas.
Tuo tarpu konservatoriai siūlė atidėti modelio pateikimo procedūrą. Opozicijos lyderis Andrius Kubilius sakė, kad Vyriausybė iki pakartotinio projekto pateikimo Seime turėtų atlikti kai kuriuos veiksmus.
„Pateikti projektą, kuriame būtų aiškiai nurodyta: į kurias trišalės tarybos pastabas buvo atsižvelgta – jas įtraukti, o kurias ne. Ir antras: pateikti projektą, kuris būtų suderintas, kiek gali Vyriausybė, su Teisės departamento pateiktomis pastabomis“, - Seimo posėdyje siūlė A. Kubilius.
Pasak Kubiliaus, kai dabar Vyriausybė Seimui teikia neišbaigtą projektą, susidaro įspūdis, kad Vyriausybė ir valdančioji koalicija jį sąmoningai nori numarinti Seime.