• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėjo gatvės daugiabučių, vadinamųjų „barakų", kurie priklauso Biržų rajono savivaldybei, gyventojai aimanuoja gyvenantys antisanitarinėmis sąlygomis - braidantys po srutas ir geriantys užterštą vandenį.

REKLAMA
REKLAMA

Srutos teka į pievutę

Vėjo gatvės 17 - ojo ir 19 - ojo daugiabučių gyventojai tvirtina, kad srutos upeliais bėga per jų kiemus. Anot jų, daugiabučius administruojantis UAB „Biržų butų ūkis" „barakus" tiesiog pamiršo. Srutos, pasak žmonių, paskutinį kartą buvo vežamas gal prieš porą metų.

REKLAMA

Septynioliktuoju numeriu pažymėtame daugiabutyje gyvenanti Birutė Simonaitytė tvirtino, jog srutų duobė prieš trejus metus buvusi uždengta cementiniu dangčiu ir palikta likimo valiai. Dviejų namų gyventojų pilamos srutos seniai pripildė duobę ir jos ėmė lietis per viršų. Žiemą srutos plaukė į kiemo pusę, pavasarį - į pievutę, kurioje kasdien bėgioja mažamečiai vaikai.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris stebėjosi, kad tualetus šių metų gegužės mėnesį tvarkę darbininkai visai nekreipė dėmesio į šalia dvokiančias srutas.

B. Simonaitytė teigė tvarkingai mokanti mokesčius ir pyko turinti kęsti netvarką. Jai pritarė ir tame pačiame name gyvenantis Vidmantas Baniulis bei kiti kaimynai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vanduo užkrėstas

Nerimą žmonėms kelia ir žarniniais enterokokais užkrėstas šulinio vanduo.

Apie tai gyventojai sužinoję iš kaimynės Jūratės Buivydaitės, šių metų pavasarį sulaukusios naujagimio. Biržų rajono savivaldybės poliklinikos moterų ir vaikų konsultacijų medikų nurodymu tiriami visi šuliniai, iš kurių vandenį maistui naudoja nėščios motinos bei mažamečiai vaikai.

REKLAMA

Kovo 12 - ąją visuomenės sveikatos laboratorijos specialistai nustatė, jog prie Vėjo g. 17 - uoju numeriu pažymėto daugiabučio namo esančio šulinio vanduo netinkamas naudoti maistui - jame rastas didelis žarninių enterokokų kiekis.

Motinai įteiktame dokumente nurodyta, kad būtina atlikti šulinio valymą bei dezinfekavimą. Moteris sakė buvusi informuota, jog pranešimas apie užterštumą nusiųstas ir šulinio savininkui - Biržų rajono savivaldybei.

REKLAMA

Tai patvirtino ir Panevėžio visuomenės sveikatos centro Biržų filialo vyresnioji specialistė Laimutė Timukienė. Pasak jos, dokumentas savivaldybės administracijai išsiųstas šių metų gegužės 26 - ąją.

Minėtų daugiabučių gyventojai aimanavo ne tik patys priversti gerti maistui netinkamą vandenį, bet ir jį duoti savo vaikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbinti žmonės tvirtino neturintys pinigų parduotuvėje pirkti šaltinio vandenį.

Neatkreipė dėmesio


Biržų rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Petras Januškevičius praėjusį ketvirtadienį apie užterštą vandenį šulinyje dar nebuvo girdėjęs. Jis aiškino, jog vanduo prieš metus iškastame šulinyje atitiko higienos normos reikalavimus.

REKLAMA

Vedėjas žadėjo patikrinti faktus ir esant reikalui pasirūpinti skubiais šulinio valymo ir dezinfekavimo darbais. P. Januškevičius neabejojo, jog srutų duobę taip pat būtina išsiurbti. Šiuos darbus atlikti, pasak pašnekovo, privalo UAB „Biržų butų ūkis", kuris rūpinasi savivaldybei priklausančiais daugiabučiais.

REKLAMA

Savivaldybės administracijos direktorė Palmyra Prašmantienė sakė higienistų atsiųstą informaciją apie šulinių užterštumą iš karto perdavusi išsiaiškinti savivaldybės specialistui Remigijui Šakniui, kuris iki birželio 30 - osios organizuoja sveikatingumo veiklą reglamentuojančių teisės aktų įgyvendinimą savivaldybėje. Tačiau šis nuo birželio 8 - osios išėjo atostogų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Prašmantienė sakė, kad visuomenės sveikatos centro specialistai rašte informuoja apie visus rajone esančius užterštus šulinius. Matyt, dėl šios priežasties nebuvo atkreiptas dėmesys, kad vienas iš minimų šulinių priklauso savivaldybei.

P. Prašmantienė teigė, kad šulinio valymo darbai bus pradėti nedelsiant. Taip pat bus aiškinamasi, kodėl vandenyje atsirado žarninių enterokokų.

REKLAMA

Gyventojai nesikreipė?

UAB „Biržų butų ūkis" direktorius Rimantas Kėželis praėjusią savaitę žadėjo, kad darbininkai bandys išsiurbti srutų duobę.

Jei to nepavyks padaryti dėl gyventojų į duobę sumestos stiklinės ir plastikinės taros, teks nuo duobės nukelti cemento dangtį ir duobę iškuopti specialia technika.

REKLAMA

R. Kėželis tvirtino, jog gyventojai per porą metų nė karto neprašė išsiurbti srutas. „Mes duobę galime valyti kas dvi savaites, tačiau tada žmonės atsisako mokėti pinigus. Jie yra prašę atvykti tik tuomet, kai būsime kviečiami", - aiškino bendrovės vadovas.

Šulinio valymo bei dezinfekavimo darbai taip pat planuojami atlikti šios savaitės pradžioje. R. Kėželis tvirtino apie užkrėstą vandenį taip pat nebuvęs informuotas.

Gražina Dagytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų