Kitąmet vyksiančiuose savivaldos rinkimuose Vilniuje savo kandidatūrą kels buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas ir buvęs diplomatas Mečys Laurinkus.
Jis teigė iš pradžių kelsiąs kandidatūrą individualiai, o paskui svarstys galimybę susijungti su kuo nors į koaliciją. Be kita ko, buvęs aukštas Lietuvos pareigūnas pridūrė, kad ateityje laukia uždavinys atnaujinti ir Seimą.
Detektyvas dėl narystės partijoje
M. Laurinkus portalui „Balsas.lt“ sakė esąs dešiniųjų pažiūrų ir šiuo metu nežinąs – koks jo statusas Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijoje. Kai buvau Valstybės saugumo departamento direktoriumi, mane ten (Tėvynės Sąjungoje, – „Balsas.lt“) suspendavo. Manęs neišbraukė, aš neįstojau, bet nežinau ar ten dar esu. Aš buvau politinės tarybos narys ir ne šiaip narys. Aš buvau Landsbergio pavaduotojas. Dabar man sunku pasakyti, kaip yra. Jie dabar išbraukė žodį „konservatoriai“ iš pavadinimo. Sunku pasakyti ar jie dabar dešinieji ar centristai. Aš esu dešinysis, kitoks negaliu būti – tokios mano pažiūros“, - sakė jis.
TS-LKD frakcijos sekretoriatas, sužinojęs, kad M. Laurinkus abejoja dėl savo statuso, paprašė laiko, pasitikslino ir galiausiai portalui „Balsas.lt" pareiškė, jog sąrašuose jo nebėra. „Jo nėra šitoje partijoje. Nei suspenduoto, nei dar kokio nors", - sakė frakcijos referentė Loreta Jastramskienė.
Ji negalėjo pasakyti kada M. Laurinkus buvo išbrauktas iš sąrašų ir kokiomis aplinkybėmis. Apie tai referentė siūlė paklausti paties M. Laurinkaus, pridurdama, kad jis buvo ne tik Tėvynės Sąjungos narys. Pats M. Laurinkus juokais vadino šią istoriją detektyvu. „Na, nėra tai nėra. Nukosėjo kažkur...", - sakė jis.
„Valstybininkų partija“?
Buvęs Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Algimantas Matulevičius, vadovavęs parlamentiniam Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimui, sakė, jog M. Laurinkaus atvejis jam primena Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho karjeros aplinkybes. „V. Uspaskichui iškelta byla, o dėl M. Laurinkaus ir kitų buvusių VSD vadovų veiklos ir galimo piktnaudžiavimo prokuratūroje vyksta ikiteisminis tyrimas. Atėjęs į politiką žmogus, galbūt, tikisi gauti teisinę neliečiamybę“, spėliojo politikas.
Paklaustas, ar nebūtų geriau, jei vadinamoji „valstybininkų“ grupuotė imtų viešai ir susiburtų į partiją, A. Matulevičius sakė: „Jei tai būtų tikrų valstybininkų partija, kai būtų galima nedėti kabučių prie šio žodžio, stočiau į ją ir aš. Deja, niekaip neįsivaizduoju – kas galėtų balsuoti už M. Laurinkaus, Arvydo Pociaus, Dainiaus Dabašinsko, Dariaus Jurgelevičiaus ir Egidijaus Kūrio partiją? Mano subjektyvia nuomone, šie žmonės vykdė antikonstitucinę veiklą“.
M. Laurinkus į tokias spėliones moja ranka. „Koks ten tyrimas? Tas tyrimas jau septynis mėnesius vyksta ir jokie įtarimai man nepareikšti. Ką čia nesąmones komentuoti?“, - stebėjosi jis.
***
M. Laurinkus, anksčiau vadovavęs saugumo departamentui, vėliau dirbo diplomatinėje tarnyboje, tačiau iš ambasadoriaus Gruzijoje pareigų buvo atšauktas po to, kai Seimo atlikto tyrimo išvadose buvo paskelbta, jog jis, taip pat buvęs VSD direktoriaus pavaduotojas D. Dabašinskas bei vėliau departamento direktoriumi buvęs A. Pocius galėjo prisidėti įkurdinant Lietuvoje, neva, egzistavusį nelegalų JAV žvalgybos kalėjimą talibų teroristams. Neseniai užsienio reikalų ministerija iš tarnybos ambasadoje Kijeve atšaukė ir D. Dabašinską.