REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
92
Sausio 13 d. minėjimas ir protestas prie Seimo (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Regis, Sausio 13-osios minėjimas, ne vienintelė Lietuvai svarbi data, per kurią valdančiųjų sprendimais nepatenkinti gyventojai yra pasiryžę rengti mitingus. Viešojoje erdvėje pasklido kalbos, kad analogiški protestai planuojami ir per Vasario 16-osios minėjimą.

92

Regis, Sausio 13-osios minėjimas, ne vienintelė Lietuvai svarbi data, per kurią valdančiųjų sprendimais nepatenkinti gyventojai yra pasiryžę rengti mitingus. Viešojoje erdvėje pasklido kalbos, kad analogiški protestai planuojami ir per Vasario 16-osios minėjimą.

REKLAMA

Į protestuotojų raginimus sureagavęs buvęs ekspremjero Sauliaus Skvernelio patarėjas, visuomenininkas Skirmantas Malinauskas teigia, kad tokių mitingų principas aiškus – „paversti valstybei svarbias datas scena savo antivalstybinėmis akcijomis“.

„Tai plinta FB. Už korupciją teistas buvęs Darbo partijos šulas dabar organizuoja Sausio 13-osios scenarijaus pasikartojimą per Vasario 16-ąją. Principas aiškus - paversti valstybei svarbias datas scena savo antivalstybinėms akcijoms. Kažkam tai nemokama ekskursija į sostinę pasižmonėti, kažkam būdas nuleisti susikaupusį garą, parėkti, pašvilpti, kažkam tai bandymas nusitiesti kelią į Seimą.

Žmonės klausia, kur žiūri VSD, bet ši institucija čia tikrai nepadės. Kiekvienas turi laisvę protestuoti ir čia jau tik nuo žmogaus padorumo priklauso, kokias dienas ir progas jis tam renkasi“, – savo feisbuko paskyroje rašo S. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat ragina Vasario 16-ąją susirinkti sostinės Pilies gatvėje su šeimomis, draugais, vaikais ir parodyti, kokia Lietuva yra iš tikrųjų.

„Celofaninių susirinko mažiau nei tūkstantis. Pasidarė humoro šou su Zakarausku ir Vižu, po kurio išsivažinėjo namo.

REKLAMA

Ar gali į V16 ateiti dešimtys tūkstančių žmonių tiesiog atšvęsti valstybingumo ir laisvės? Ar gali valstybė pagaliau padaryti daugiau šventės, šypsenų, muzikos, mažiau ilgų politikų kalbų tokią dieną?

Suprantu, kad čia veikia dar ir tokia logika - jei ten rankasi agresyvūs maršistai, tai aš neisiu, nes tik jų skaičių padidinsiu, o gal dar ir užsipuls koks. O gal verta galvoti priešingai? Žmonių, kurie suvokia tokių datų svarbą visuomenei yra kur kas daugiau ir tai laikas parodyti?

Bus laisva diena, tikrai sudalyvausiu su šeima ir jus kviečiu padaryti tą patį. Nereikia pasiduoti provokacijoms, atsakinėti į rėkimą rėkimu. Neabejoju, kad ir žiniasklaida puikiai parodytų kontrastą tarp ramiai besielgiančios civilizuotos publikos ir pavienių rėksnių su švilpukais burnose. Na o jei vyksta įstatymų pažeidimai, telefonas į rinkas, fiksuojam, pranešinėjam policijai, bendromis jėgomis ginam savo valstybę nuo chuliganų“, – rašo visuomenininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Sausio 13-ąją prie Seimo vyko protestas

Sostinėje ketvirtadienį vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas. Renginyje prie Seimo dalyvavo minia žmonių, tarp jų apie 750 protestuotojų, nešinų vėliavomis ir įvairiais plakatais. Mitinguotojai reiškė nepasitenkinimą valdžios vykdoma pandemijos valdymo politika.

Sausio 13-osios proga tribūnoje prie Seimo pasisakė prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė. Pastarųjų pasisakymus lydėjo garsūs švilpimai, šūksniai ir skanduotė „gėda!“.

Į G. Nausėdos žodžius minia reagavo ramiai, tam tikri prezidento pasisakymai sulaukė aplodismentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Protestuotojai, paklausti, kodėl valdančiųjų žodžius palydi aršiomis skanduotėmis ir švilpimais, teigė, kad valdantieji patys yra dėl to kalti. Prie to neva protestuotojus privedė valdžios vykdoma pandemijos valdymo politika.

Į protestą trumpomis kelnėmis ir marškinėliais atvykęs Anatolijus teigė pasitikintis savo imunitetu ir besipriešinantis valdžios skatinimams skiepytis.

„Jeigu žmogus serga, tegul tiki ir pasitiki, tai jop pasirinkimas. Bet jeigu sveikas, nereikia. Neskauda galvos, negeri vaistų“, – sakė Anatolijus.

„Jie pastoviai laužo priesaikas ir išduoda Lietuvą. Vakar paskutinis atvejis, kai lietuvių kalbos gramatikos konstitucinį įstatymą sulaužė. Netenkam pagrindinių dalykų. Tauta turi pakilti ir kažką daryti, o jei ne bus sulaužyta“, – kalbėjo iš Panevėžio atvykęs vyras ir teigė nemanantis, kad šiandienos protestas baigsis riaušėmis. Pasak jo, žmonės yra nusiteikę kovoti taikiai.

REKLAMA

Dalis Seimo rūmų dar trečiadienį buvo aptverta metaline tvora, ketvirtadienį ryte Nepriklausomybės aikštėje renkasi gausios policijos pajėgos. Prie Seimo ketvirtadienį vykusiame Sausio 13-osios minėjime pažeidimų neužfiksuota, teigia policija. Po minėjimo prie parlamento vyksta Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingas prieš šalies valdžią.

„Laisvės gynėjų dienos minėjimas praėjo ramiai, pažeidimų nebuvo užfiksuota, sulaikytų asmenų nėra“, – BNS sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja. Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai J. Samorokovskaja informavo BNS, kad protestuojančiųjų, pasilikusių po minėjimo, yra apie 750.

##UArticlesInsert_UGallery_insertPhoto

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų