• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

(Atnaujinta 12.00)

REKLAMA

Generalinis policijos komisaras Saulius Skvernelis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete patvirtino, kad Klaipėdos rajono policijos pareigūnai netinkamai reagavo į Lūžgalių kaimo gyventojos pagalbos šauksmą, dėl to keturis nepilnamečius vaikus auginanti moteris buvo nužudyta, informuoja „Lietuvos rytas“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak policijos vadovo, jau atliktas tarnybinis patikrinimas patvirtino, kad pareigūnai netinkamai reagavo į moters skambutį. Šiuo metu dėl to vyksta ikiteisminis tyrimas.

REKLAMA

----------

Girtas vyras suspėjo nužudyti dvi moteris, nes policija gavo netikslų pranešimą ir pavėlavo atvykti. Tačiau tai taps dar vienu kaltinimu policijos generaliniam komisarui Sauliui Skverneliui, kurį Seimo nariai pakvietė pasiaiškinti dėl prastėjančių policijos darbo rezultatų.

Skundėsi dėl triukšmo

Nelaimė įvyko kovo 15-osios naktį Šakių rajone, Kudirkos Naumiestyje. Įvykio vietoje rasti dviejų moterų (g. 1959 m. ir 1943 m.) kūnai. Žiniasklaida kaltino policiją, kad ji tinkamai nereagavo, o ši kalbėjo apie sumažėjusį policijos finansavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tiriant įvykį paaiškėjo, kad skambinusi moteris pranešė ne apie smurtą, o tik skundėsi išgertuvių triukšmu. Tuo pačiu metu policija gavo pranešimų apie kitus nusikaltimus, todėl pareigūnai reagavo įvertinę aplinkybes ir realiai turimas pajėgas.

Policijos departamento išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono policijos komisariato budėtojas gavo pranešimą telefonu dėl Kudirkos Naumiestyje, Vytauto gatvės daugiabutyje, vykstančio triukšmo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagalbos šauksmą ignoravo

„Perklausius įrašą girdėti, kad skambinusi moteris skundėsi, jog kaimynai, gavę socialines išmokas, girtauja ir iš jų buto sklindantis triukšmas trukdo miegoti mažamečiui vaikui, – rašoma pranešime. – Budėtojas, priėmęs pranešimą, priskyrė jį C kategorijai ir paaiškino, kad turimos policijos pajėgos išvykusios į kitus įvykius, todėl paprašys atvykti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) – Kudirkos Naumiesčio užkardos pareigūnų. Budėtojas gautą informaciją perdavė VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams, kurie patikino, atlikę savo tiesiogines tarnybos funkcijas, nuvažiuos į iškvietimą. Šakių rajono policijos komisariato pareigūnai buvo išvykę į eismo įvykį, kurio metu buvo susidūrę du automobiliai ir sužeisti jais važiavę žmonės.“

REKLAMA

Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas yra sudaręs bendradarbiavimo sutartį su VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnais, kurie, vykdydami tarpinstitucinį bendradarbiavimą, pagal turimas galimybes įsipareigojo padėti policijai reaguoti į pranešimus apie įvykius Kudirkos Naumiesčio apylinkėse, kurios nuo rajono centro nutolusios 25 km.

REKLAMA

Apie rastą vieną negyvą moterį policijai buvo pranešta tik praėjus valandai po minėto moters pranešimo apie triukšmą. Į įvykio vietą atvyko vienas policininkas, kuris rado ir kitos moters kūną bei sulaikė įtariamąjį.

Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Kviečia ant kilimėlio

Valdančiajai koalicijai priklausanti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija iškvietė S.Skvernelį į artimiausią Seimo posėdį pasiaiškinti, kodėl didėja nusikalstamumas, daugėja eismo įvykių, policija vangiai reaguoja į iškvietimus. Kaip „Valstiečių laikraščiui“ sakė frakcijai priklausantis Kęstas Komskis, į akis krinta prastėjantys policijos darbo rezultatai. „Policijos reforma turėjo tarsi priartinti pareigūnus prie žmonių problemų, tačiau yra atvirkščiai, – sakė jis. – Vadinasi, trūksta kontrolės iš centro.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O S.Skvernelis atkerta, kad kaltė dėl blogėjančių policijos darbo rezultatų tenka politikams, sumažinusiems finansavimą. Jis pareiškė, kad dėl pareigūnų stokos kyla grėsmė žmonių saugumui ir ne visuomet sugebama operatyviai reaguoti į visus iškvietimus.

„Dėl susiklosčiusios padėties daugybę kartų kreipėmės į politikus, siūlėme sprendimų būdus, tačiau į tai nebuvo atsižvelgta, – teigiama išplatintame Policijos departamento pranešime. – Pavyzdžiui, tomis dienomis, kai mokamos įvairios socialinės išmokos, kelis kartus padaugėja iškvietimų dėl girtų asmenų daromų nusikaltimų. Net sustiprinus patrulių pajėgas, operatyviai reaguoti į juos sudėtinga, nes neblaivūs asmenys nuolat priešinasi pareigūnams.“

REKLAMA

Generalinio komisaro teigimu, dėl drastiškai mažinamo biudžeto policija priversta visus įvykius skirstyti į A, B, ir C reagavimo kategorijas. Į A ir B kategorijos pranešimus (apie labai sunkaus, sunkaus ar apysunkio nusikaltimo padarymą, apie gresiantį pavojų nukentėjusiojo gyvybei, sveikatai ar didelės vertės turtui) reaguojama nedelsiant, o į C kategorijos pranešimus (apie apysunkio, nesunkaus nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymą, kai asmens, kuriam reikalinga policijos pagalba, būklė nėra sunki, nukentėjusiojo gyvybei arba jo didelės vertės turtui negresia pavojus) reaguojama atsižvelgiant į turimas pajėgas.

REKLAMA

O K.Komskis teigia, kad S.Skvernelis gudrauja. „Finansavimas buvo sumažintas vienodai visoms tarnyboms, – sakė jis. – Tačiau padėtis blogėja tik policijoje. Tai pirmiausia rodo Policijos departamento vadovybės atsipalaidavimą.“

2012 m. policija gavo daugiau nei 700 tūkst. iškvietimų, jų nuolat daugėja, o pareigūnų mažėja. 2008 m. policijoje dirbo 11 049 pareigūnai, o 2013 m. – 9 523, šiuo metu policijoje yra 1 560 laisvų pareigybių.

Arūnas Daugėla  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų