Rusijos veiksmai išprovokavo prezidentę aštriam pasisakymui

Rusija siekia pasinaudoti populistinių jėgų stiprėjimu Europoje, penktadienį pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais.

„Prezidentės teigimu, Rusija ne tik intensyviai militarizuoja Kaliningrado sritį ir ten dislokuoja raketas, kurios gali pasiekti daugelį Europos sostinių. Kremlius taip pat siekia pasinaudoti populistinių jėgų stiprėjimu Europoje“, – rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

D.Grybauskaitės teigimu, šiuo metu ypač svarbu išlaikyti visos ES vienybę, daugiau investuoti į gynybą, stiprinti kovos su hibridinėmis grėsmėmis priemones, aiškiai parodyti, kad bet kokia agresija sulauks kieto atsako.

Tai kasmetinis šalies vadovės susitikimas su diplomatais, jame aptariamos svarbiausios metų aktualijos, Lietuvos vidaus politinė padėtis, pagrindiniai ES darbotvarkės bei užsienio politikos klausimai.

Anot Prezidentūros, šiemet susitikime ypatingas dėmesys skirtas saugumo iššūkiams Baltijos jūros regione ir įtemptai geopolitinei situacijai, ES santykiams su JAV po šioje šalyje įvykusių rinkimų.

REKLAMA

Kalba apie sankcijas

Sankcijos Rusijai privalo būti pratęstos ir išlaikytos tol, kol bus įgyvendinti Minsko susitarimai dėl rytų Ukrainos, penktadienį pareiškė Rygoje susitikę Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai.

„Dabartinė ES sankcijų politika ir principai turi būti išlaikyti, kol Rusija ims laikytis tarptautinės teisės ir įgyvendins Minsko susitarimų principus“, – teigiama bendrame Algirdo Butkevičiaus, Mariaus Kučinskio ir Jurio Rato pareiškime.

„Kol kas nematome nė menkiausių Rusijos pastangų tai daryti. Lietuva kartu su kitomis partnerėmis toliau visapusiškai rems Kijevą, kad Ukraina kuo sparčiau įgyvendintų svarbiausias reformas“, – sakė Lietuvos premjeras A.Butkevičius.

Premjerai sutarė, kad Baltijos valstybės sieks, jog Rytų partnerystės politika ir toliau būtų aktyvi ir gyvybinga. Lietuva, Latvija ir Estija žada likti aktyvaus bendradarbiavimo su Rytų partnerystės šalimis pavyzdžiu ir stiprinti politinį bei finansinį Europos Sąjungos ir jos valstybių narių dėmesį šiai partnerystei.


Rašyti komentarą...
A
Aras
2016-12-09 15:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsų prezidentė - šaunuolė!
Atsakyti
-12

u
už taiką
2016-12-10 09:25:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
reikia stengtis ieškoti geros kaimynystės visom prasmėm, iš abiejų pusių.
Atsakyti
0

.
.
2016-12-09 19:04:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mankurtas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų