• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos ambasados Vilniuje atstovui penktadienį Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje įteikta diplomatinė nota dėl stebėjimo skrydžio fotojuostos neteisėto konfiskavimo Maskvos oro uoste iš Lietuvos kariuomenės atstovų.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva teigia, kad šiuo veiksmu buvo pažeista Atviros oro erdvės sutartis.

Nota penktadienį įteikta Rusijos ambasados ministrui patarėjui Jevgenijui Minakovui.

"Aš šiandien buvau iškviestas į susitikimą ir Lietuvos pusė perdavė notą. Man paaiškino, kad nota yra lietuvių kalba. Mes ją išversime ir su ja susipažinsime, bet, kaip žodžiu aiškino, ji yra dėl incidento oro uoste Maskvoje ir atimtos juostos", - sakė Rusijos diplomatas.

REKLAMA

J.Minakovas žadėjo iš Lietuvos URM gautą informaciją perduoti Maskvai, kad artimiausiu metu Lietuvai būtų suteikti paaiškinimai.

"Žinote, visko numatyti neįmanoma. Tai incidentas, tokie dalykai nutinka. Aiškinsimės", - sakė J.Minakovas.

Anot krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės, apie incidentą informuotas prezidentas, Seimo komitetai, informacija bus pateikta ir Lietuvoje reziduojantiems gynybos atašė.

REKLAMA
REKLAMA

"Manau, kad Rusijos Federacijos atstovai paaiškins priežastis, dėl ko taip atsitiko, o mes savo ruožtu imamės atitinkamų diplomatinių priemonių. Tikiuosi, kad tai buvo kokia nors apmaudi klaida", - BNS penktadienį sakė R.Juknevičienė.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) penktadienį pranešė, kad ketvirtadienį Maskvos Šeremetjevo oro uoste iš Lietuvos kariuomenės atstovų neteisėtai konfiskuota fotojuosta su Lietuvoje atlikto stebėjimo skrydžio medžiaga. Rusijos ginkluotės kontrolės ekspertai kartu su Baltarusijos atstovais skrydį pagal Atviros oro erdvės sutartį virš Lietuvos teritorijos atliko gegužės 7 dieną lėktuvu AN-30B.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KAM nuomone, skrydžio medžiagos konfiskavimas - rimtas Atviros oro erdvės sutarties pažeidimas.

Pagal Atviros oro erdvės sutartį rengiamų skrydžių metu atliekamas stebėjimas iš oro, kaip šalyje laikomasi galiojančių ginkluotės kontrolės susitarimų. Po skrydžio parengiama ir kitoms sutarties narėms išplatinama abiejų šalių pasirašyta ataskaita. Šalies, kurios teritorijoje vyko skrydis, atstovai taip pat stebi fotojuostų ryškinimą, jiems perduodama juostos kopija. Skrydžių juostą gali įsigyti ir kitos sutarties šalys.

Atviros oro erdvės sutartis, kuria siekiama didinti pasitikėjimą ir tarpusavio supratimą tarp sutartį pasirašiusių šalių, buvo pasirašyta 1992 metais Helsinkyje. Lietuva sutartį ratifikavo 2004 metais.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų