Rusijos priešų sąraše „ForeignCombatants“ – „Blue/Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas, šios organizacijos komunikacijos vadovas Karolis Žukauskas, projektų vadovė Karolina Bimbaitė ir pirkimų vadybininkas Vladas Taujanskas, Ukrainoje dirbantis išminuotojas Rimas Armaitis, Aurimas Valikonis.
Paspaudus ant šių pavardžių, atidaroma trumpa asmens biografija (dažniausiai su faktinėmis klaidomis arba be dalies informacijos), taip pat veiklos pobūdis, t. y. kuo žmogus padeda Ukrainai. Pavyzdžiui, J. Ohmanas įvardijamas kaip „lietuviško nacionalizmo platintojas“.
„Fame at last...! „Lietuviško nacionalizmo platintojas“, nu“, – feisbuke ironizavo „Blue/Yellow“ įkūrėjas.
Platina informaciją ir socialiniuose tinkluose
Į „Wikipedia“ panašiame tinklalapyje viešinama daugiau užsieniečių ir organizacijų, kurie dalyvauja karo veiksmuose Ukrainoje, aktyviai ją remia ar kitais būdais prisideda prie šalies pergalės prieš Rusiją.
„Ši svetainė yra apie žmones, kurie, nežinodami konflikto istorijos ir nesuprasdami tikrojo jo masto, nusprendė vykti kovoti už Ukrainą prieš Rusiją.
Mūsų misija – grąžinti šiuos žmones jų šeimoms, kol jie nepadarė nepataisomo dalyko ir nebuvo sunaikinti“, – nurodoma svetainės aprašyme.
Taip pat pažymima, kad naujausią informaciją apie samdinius ir jų rėmėjus galima rasti „Telegram“ kanale „ForeignCombatants“.
K. Žukauskas: labai neprofesionaliai dirba
Į juodąjį sąrašą įtrauktas K. Žukauskas ironizavo, kad rusai labai neprofesionaliai dirba, jei sugebėjo įtraukti tik šešis asmenis, o apie jį patį nė nesurinko visų faktų.
„O, koks įvertinimas, geriau už bet kokį medalį – ruskiai turi savo užsienio priešų wiki – „Foreign combatants“. Kolega užrodė, kad esu ten įtrauktas, ir nors su šiek tiek netikslia informacija, bet vis tiek kažkas pasistengė – rinko, sistemino, net nuorodas į straipsnius sudėjo.
Bet tik 6 lietuviai toje svetainėje įtraukti – labai neprofesionaliai dirba, jei tik tiek priešų rado pas mus. Silpnai ieškojo, oi silpnai. Ir net kontaktų jokių nepaliko, kam galėčiau parašyti, kad patikslintų ar papildytų info – pvz., gimimo datos nepridėjo, papildyčiau, gal kokių pasveikinimų sulaukčiau“, – feisbuke rašė K. Žukauskas
Rusija paskelbė ieškanti Lietuvos politikų: sąraše Šimašius, Vaitkus ir Kairys ir kiti
Vasario viduryje Rusijos Federacijos vidaus reikalų ministerija paskelbė kultūros ministro Simono Kairio, Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus, buvusio Vilniaus vadovo Remigijaus Šimašiaus tarptautinę paiešką.
Paviešintame sąraše – esami ir buvę miestų tarybų nariai, istorikai, taip pat ir Estijos premjerė Kaja Kallas. Politikai sako smarkiai nenustebę dėl tokio „įvertinimo“. Rusija taip reaguoja į sovietinių paminklų griovimą Lietuvoje.
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su S. Kairiu, tai jam buvo naujiena.
„Rusija paskelbė mano paiešką? O! Tai reiškia principingą laikyseną, vertybiniai sprendimai davė rezultatą“, – tv3.lt kalbėjo ministras Simonas Kairys.
Paklaustas, ar sulaukė kokios nors žinios iš Rusijos apie paskelbtą paiešką S. Kairys sakė, kad ne.
„Bet turėkime omenyje, kad mes kalbame apie visiškai kitomis taisyklėmis besivadovaujančią šalį, arba, tiksliau tariant, režimą, kuriam tarptautinės teisės normos, demokratija ir kiti dalykai yra, na, nusispjaut. Tai šitoj vietoj tas buvo aišku ir, maniau, kad žymiai anksčiau tas galėtų būti, nes, visgi, kultūra, paveldas irgi yra karo zona, nes visi agresoriai, ką bedarydami, jie visada kultūrą, paveldo politiką, istorinę atmintį bando interpretuoti savaip ir pateisinti agresiją“, – kalbėjo jis.
„Kultūrinius karus irgi reikia lygiai taip pat, kaip tuos, kurie jau vyksta fronte“, – pridūrė ministras.
S. Kairys nebuvo linkęs daugiau kalbėti apie Rusijos sprendimą skelbti jo paiešką, bet nurodė, kad savo pareiga mato priimti sprendimus, kurie neleistų iškreipti istorijos, sukurti sąlygas Lietuvai atrodyti pavergtai su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!