Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį planuoja apsispręsti dėl pataisų, kad nevakcinuoti darbuotojai už COVID-19 testus mokėtų patys.

Seimas antradienį planuoja apsispręsti dėl pataisų, kad nevakcinuoti darbuotojai už COVID-19 testus mokėtų patys.

REKLAMA

Antradienio darbotvarkėje numatytas balsavimas dėl tokių Vyriausybės inicijuotų Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų priėmimo.

Vyriausybė siūlo, kad sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta ekstremali padėtis arba karantinas, esant vakcinos prieinamumui, būtų finansuojamas darbuotojo lėšomis arba darbdavio sprendimu jo lėšomis.

Išimtis būtų taikoma darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Jų testavimas ir toliau būtų finansuojamas iš biudžeto.

Vyriausybė teigia, kad tokia prievolė turėtų paskatinti žmones skiepytis nuo šios ligos.

Numatyta, kad minėtos įstatymo pataisos įsigaliotų nuo gruodžio 1 dienos.

Vyriausybė yra sudariusi veiklos sričių sąrašą, kuriame esantys darbuotojai turi nuolat testuotis dėl COVID-19, tai medicinos, švietimo, maitinimo, prekybos, viešojo administravimo darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai. Tikrintis reikia kas septynias–dešimt dienų.

Atkreiptinas dėmesys, kad Darbo kodeksas numato, jog darbdavys atsakingas už saugą ir sveikatą darbe, tad esą jo prievolė sumokėti už testus.

Manau, nereikia manipuliuoti valstybės biudžeto pinigų tema, kad bus sutaupyta maždaug 19 milijonų eurų per metus, tai politikų demagogija, nes lėšos iš biudžeto švaistomos nereikalingiems dalykams, nelegaliems migrantams, kurie neteisėtai kirto Lietuvos sieną skiriama net 726 mln. eur., o patys Seimo nariai nekuria darbo vietų, pinigų, produktų, nepapildo valstybės biudžeto pinigais, jie tik ima iš valstybės biudžeto pinigus, yra mokesčių mokėtojų, tų pačių darbuotojų, kuriuos galite nuskurdinti, išlaikytiniai.
Seimo nariai, Jūs esate lietuviai, tai kam vertingiau skirti pinigus mūsų lietuviams legaliems darbuotojams 19 mln. eurų per metus, jų testams ar kažkokiems nelegaliems migrantams iš užsienio 726 ml. eur?
Ne dėl darbuotojų kaltės atsirado covid-19 pandemija, darbuotojai nukentėjo nuo šios pandemijos, todėl dėl šios pandemijos žala turi būti valstybės rūpestis, kaip panašiai būtų gamtos katastrofos atveju. Valstybės svarbiausius sprendimus priima Seimas ir Vyriausybė, tad jie turi prisiimti atsakomybę už rūpestį darbuotojais covid-19 pandemijos metu.

Vyriausybei ir Seimui aišku, kad žinoma, kad Europos Tarybos parlamentinė asamblėja 2021 m. Sausio 27 d. priėmė svarbią rezoliuciją, kuria buvo uždrausta privaloma vakcinacija, skiepijimo pasai ir diskriminacija dėl vakcinos statuso.
Rezoliucija 2361/2021 draudžia valstybėms narėms padaryti privalomą vakcinaciją nuo koronaviruso ir numato, kad skiepijimas negali būti naudojamas diskriminuoti tuos, kurie nėra paskiepyti. Taip pat būtina pateikti skaidrią informaciją apie vakcinų saugumą ir galimą šalutinį poveikį.
išsigimė mūsų valdžia. Tikiuosi, kad bus nušluoti vieną dieną.
Na ir kas? Musiskiams genijams valdzioj dzin. jie laukia penktadienines Italijos scenarijaus, kai milijonai visoj Italijoj isejo i gatves. Dabar anu valdzia pradejo muistytis, kazka zada atsaukt....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų