REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Emigracijos mastai, kuriuos tik patvirtino visuotinis gyventojų surašymas, labai aiškiai parodė, kad norint išsaugoti Lietuvą kaip valstybę reikia imtis kardinalių pokyčių visose valstybės veiklos srityse. Europos Parlamento nario, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko, Prezidento R. Pakso įsitikinimu, pirmiausiai tie pokyčiai turėtų prasidėti nuo mokesčių sistemos.

REKLAMA
REKLAMA

„Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos nariai Seime kaip tik šiomis dienomis pateikė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, kurias priėmus, gerokai sumažės mažiausias pajamas gaunančių asmenų apmokestinimas. Mūsų siūlomi pakeitimai, tarp kurių svarbiausias – mėnesinių pajamų daliai iki 1250 litų taikyti tik 5 procentų pajamų mokestį vietoje 15 procentų, be to, iki tam tikros metinių pajamų ribos taikyti nulinį pajamų mokesčio tarifą šeimoms, auginančioms vaikus iki pilnametystės bei sunkų neįgalumo lygį turintiems asmenims, dirbantiems asmenims paliks maždaug 400 milijonų litų per metus“, - sakė partijos lyderis R. Paksas.

REKLAMA

Jo teigimu, gyventojų pajamų mokesčio pakitimai yra pirmieji iš viso paketo pasiūlymų, kaip reikėtų keisti ekonomines sąlygas Lietuvoje ir sukurti kuo daugiau paskatų visuomenei dirbti ir užsidirbti savo valstybėje.

„Peržvelgus Pridėtinės vertės mokesčio politiką Europos Sąjungos valstybėse, matyti,  jog daugelyje iš jų yra taikomas lengvatinis mokestis įvairioms prekių ir paslaugų rūšims. Šioje srityje yra tik vienintelė išimtis – Danija. Kitose šalyse lengvatinis tarifas taikomas įvairioms maisto prekėms, kūdikių maistui, vaikų rūbams ir avalynei, periodinei spaudai, medikamentams ir medicininei įrangai neįgaliesiems, pastatų statybai ir renovacijai, visuomeninio susisiekimo transporto paslaugoms, centralizuotai tiekiamam vandeniui, net gatvių valymo, kurias vykdo valdžios institucijos, paslaugai, kino ir teatro bilietams. Tokiu keliu turėtų pasukti ir Lietuva, gerokai išplėsdama prekių ir paslaugų kiekį, apmokestinamą lengvatiniu PVM“, - sakė R. Paksas.

REKLAMA
REKLAMA

Europarlamentaro teigimu, nuolat kylant kainoms, siekiant sustabdyti emigraciją, kito kelio padėti visuomenei, kaip taikyti PVM mokesčio lengvatas tokios produktų grupėms kaip būtiniausiems maisto produktams, centralizuotai tiekiamam vandeniui, kūdikių ir vaikų prekėms, visuomeninio susisiekimo paslaugoms bei gyvenamojo būsto renovacijai tikrai nėra.

R. Pakso teigimu, būtina sumažinti ir standartinį Pridėtinės vertės mokesčio tarifą. „Lietuva yra tarp 11 Europos Sąjungos šalių, kuriose PVM mokestis yra 21 procentas arba didesnis. Manau, kad ne dideli, bet racionalūs ir teisingi mokesčiai lemia valstybių ekonominį gyvybingumą, geresnį visuomenės pragyvenimo lygį. Pavyzdžiui, buvusiose Rytų bloko šalyse Vengrijoje ir Rumunijoje PVM mokestis yra atitinkamai 25 ir 24 procentai, tačiau šios valstybės pagal įvairius ekonominius ir socialinius rodiklius kartu su Lietuva yra ES šalių uodegoje“, - kalbėjo Europos Parlamento narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų