Vilniuje vykstančios protesto akcijos metu, sutraukusios apie 7 tūkstančius žmonių, viešąją tvarką saugoti ir žmonių saugumu rūpintis buvo skirta 511 policijos pareigūnų – visos disponuojamos policijos pajėgos (iš jų 361 policijos pareigūnas, 150 – Viešojo saugumo tarnybos prie LR VRM Vilniaus dalinio pareigūnų). Kadangi protesto akcija virto riaušėmis, vėliau pajėgos sustiprintos mobiliosiomis kuopomis iš Marijampolės ir Alytaus policijos įstaigų, Kauno viešojo saugumo dalinio pajėgomis.
Šiuo metu turimais duomenimis, 15 lengvai nukentėjusiųjų greitosios medicinos pagalbos brigados pristatė į Vilniaus greitosios pagalbos universitetinę ligoninę dėl sumušimų, muštinių žaizdų. Vienas asmuo patyrė sunkesnius sužalojimus – akies traumą.
Apie 80 asmenų yra sulaikyti. Įvykių pradžioje policijos pajėgos daugiau dėmesio skyrė viešosios tvarkos atstatymui, bet ne pažeidėjų sulaikymui ir pristatymui į miesto policijos komisariatus. Vengusi išprovokuoti negatyvią reakciją, policija protesto akcijos pradžioje naudojo minimalias pajėgas, aktyvius veiksmus pradėjusi tik keliems šimtams ekstremistiškai nusiteikusių asmenų pradėjus svaidyti akmenis ir veržtis į Seimo rūmus.
Seimo rūmų pastatuose pastebima apie 30 išdaužtų langų stiklų, taip pat dužo Gynėjų g. įsikūrusio restorano stiklai, apgadinti dar keli Seimo apylinkėse esantys pastatai.
Išdaužtas ir Vilniaus aps. VPK Viešosios tvarkos tarnybos Mobilios kuopos tarnybinio automobilio langas, sugadintas jo veidrodėlis. Pirminiais duomenimis, 4 pareigūnai nukentėjo – dažniausiai nuo į juos mestų daiktų.
Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate įvykusiame brifinge policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis ir Vilniaus aps. VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas teigė įžvelgią, kad dalis protesto akcijos dalyvių iš anksto ruošėsi riaušėms, su savimi buvo atsinešę dūminių užtaisų, ištraukiamų plieninių strypų, „Molotovo kokteilių“ ir pan.
Paprašytas įvertinti policijos pareigūnų veiksmus Saulius Skvernelis padėkojo neramumo metu dirbusiems kolegoms ir tarė besididžiuojantis jais. K. Lančinskas pažymėjo, jog policija turėjo bendro pobūdžio informacijos apie rengimąsi riaušėms, iš esmės buvo joms pasirengusi, policijos veiksmai buvo teisėti ir adekvatūs susiklosčiusiai padėčiai. Vilniaus apskrities policijos įstaigos viršininkas pranešė, kad darbui naktį mieste lieka skaičiumi tos pačios policijos pajėgos, pasiruošusios patruliavimui ir reagavimui.