Generalinė prokuratūra išnagrinėjo Seimo audito komiteto raštą, kuriuo prašyta išsiaiškinti, ar teisėtai Valstybės saugumo departamento vadovybė valstybei priklausančius ir patikėjimo teise valdomus butus leido išsipirkti juos nuomojusiems pareigūnams.
Išnagrinėjus tyrimo metu surinktą medžiagą nustatyta, kad buvusio VSD generalinio direktoriaus A. Pociaus ir laikinai šias pareigas ėjusio jo pavaduotojo D. Dabašinsko įsakymai neprieštaravo tuo metu galiojusiems teisės aktų normų reikalavimams, todėl yra teisėti. Primintina, kad išsipirkti butus nuomininkams pirmumo teise leido įstatymai ir vyriausybės nutarimai.
Generalinė prokuratūra atskirai nagrinėjo A. Pociaus veiksmus ir sprendimus, išsiperkant tarnybinį butą.
Tyrimo metu buvo nustatyta, kad generalinio direktoriaus pavaduotojo D. Dabašinsko pasirašyti įsakymai ir buto pirkimo-pardavimo sutartis sudaryti pažeidžiant geros moralės principus (įsakymai pasirašyti ir sutartis sudaryta prasidėjus VSD vadavo atleidimo iš pareigų svarstymui), todėl pripažintini niekiniais ir negaliojančiais nuo jų sudarymo momento. Generalinėje prokuratūroje buvo parengtas ieškinys dėl šių dokumentų pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo.
Tačiau iki atiduodant ieškinį į teismą buvo gautas notaro patvirtintas susitarimas, kuriuo sandoris buvo nutrauktas, o A. Pociaus butas grąžintas valstybei. Tokiu būdu, išnykus ieškinio dalykui, teikti ieškinį teismui atsisakyta.
Tyrimas nėra baigtas. Iškilus abejonėms dėl išpirktų butų kainos, svarstoma dėl pakartotinės turto vertinimo procedūros.
Pocius iš VSD direktoriaus pareigų buvo atleistas po daug mėnesių trukusio skandalo ir parlamentinio tyrimo. Seimo patvirtintose Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo išvadose jis apkaltintas iš esmės žlugdęs departamento veiklą.
Seimui galutinai apsispręsti, kaip manoma, padėjo skandalingas VSD tarnybinių butų privatizavimas už mažesnes nei rinkos kainas, kuriame turto vertintoju buvo su į užsienį pabėgusiu EBSW koncerno vadovu G. Petriku bendradarbiavusi bendrovė.