Profesorius apie augančius Covid-19 atvejus šalyje: esame kalti visi

Nuo trečiadienio įsigaliojo griežtesnės karantino sąlygos. Kai kam jos atrodo per griežtos, kitiems – per švelnios.

Kas kaltas dėl dabartinės padėties ir ko tikėtis artimiausiu metu, klausėmė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) prorektoriaus Kęstučio Petrikonio.

Sveiki. Sakote, kad po dviejų savaičių sveikatos apsaugos sistema gali sugriūti. Sakykite, kas dėl to kaltas ir kodėl taip atsitiko?

Iš tikrųjų sunku atrasti kaltą vieną. Turbūt esame kalti visi, kad savo laiku nesiėmėme tų priemonių, kurios reikalavo karantino įvedimo metu, buvom nedrausmingi ir, greičiausiai, vėlgi yra situacija tokia, kad mes turėjome karantino įvedimo metu per daug sergančių.

Ir tas paplitimas, kuris yra dabar visuomenėje, tas, kuris yra tikrasis, ir tas, kurio mes nežinome, lemia, kad kiekvieną dieną jau dabar tas sergančiųjų skaičius didėja ir apie 5 proc. jų yra hospitalizuojama į ligonines. 

Kodėl Airija, įvedusi karantiną spalio mėnesį, susitvarkė per 2-3 savaites, o Lietuva jau antrą mėnesį skęsta ir niekaip nesusitvarko?

Dėl to, kad Airija pavasarį turbūt buvo pasiskiepijusi psichologiškai ir suprato, kad jeigu nesilaikys karantino priemonių, bus blogai.

Tai čia visuomenės problema ar valdžios?

Aš manau, turbūt visuomenės. Ir galbūt jų (Airijos valdžia – red. past.) anksčiau suprato savo visuomenę ir anksčiau įvedė karantino priemones. Mes iš tikrųjų mokėmės iš Airijos ir bent ekspertų taryboje, ieškodami sprendimų, mes iš tikrųjų analizavimoe Airijos situaciją ir galvojome, kad panašios priemonės galėtų duoti panašų rezultatą, bet pripažinkime, kad tai buvo įvesta 3 ar 4 savaitėmis vėliau, negu tas buvo padaryta Airijoje.

Tai galime teigti, kad mes pavėlavome šį rudenį įvesti karantiną?

Sunku pasakyti. Mes turbūt po kelių mėnesių galėsime paskaičiuoti, bet jeigu dabar žiūrėtumėme retrospektyviai, tai tas bangas ir tam tikrus svyravimus mes iš tikrųjų galėjome turėti 2-3 savaites įvedę ir dabar turėti mažesnius skaičius, jeigu būtų tas pats žmonių elgesys.

Jeigu žmonių elgesys ir visuomenės solidarumas būtų geresnis, greičiausiai, buvo galima tikėtis, ir mes tikėjomės, stebėdami tendencijas, geresnio karantino efektyvumo.

Visą pokalbį su LSMU prorektoriumi Kęstučiu Petrikoniu kviečiame žiūrėti vaizdo siužete, esančiame viršuje.

 


Rašyti komentarą...
A
Anakonda
2020-12-10 07:29:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors vienas teisybę pasakė-kalti visi...
Atsakyti
-5

P
Petras
2020-12-10 10:39:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepasitiki žmonės LR valdžia,nes joje vadovauja prichvatizatoriai- milijonieriai ir gina turtingųjų interesus.Nueinanti valdžia neatsiskaito rinkėjams už savo darbą ir neįvykdytus planus.Be vienybės ir kol nebus vaistų ir vakcinos ,tai COVID -19 bus sunkiai įveikiama.
Atsakyti
0

S
Skaitytojas.
2020-12-10 19:54:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kalčiausia yra Lietuvos viriausybė, viskas pablogėjo po rinkimų, nes išalkę vagis skubėjo prie valstybės lovio prasimušti, jeigu prieš rinkimus būtų pasielgė sąmoningai, (būtų atkėle) tokio baredelio nebūtų buvę kaip dabar, kad ir aikštelės prie maisto parduotuvių padėklais papuoštos prieš Kaliedas, tokie ryškūs garbės rodykliai viriausybės.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų