Turkija atsisakė pirkti rusišką vakciną nuo Covid-19

Turkijos sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koca (Fachretinas Kodža) trečiadienį nurodė, kad jo šalis nepirks Rusijos gamybos vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, nes ji esą neatitinka laboratorinių standartų, bet vėliau, regis, sušvelnino savo poziciją.

„Rusiškos vakcinos problema – kad ji neatitinka gerosios laboratorinės praktikos (GLP) standartų. Mūsų šalyje ši vakcina negalės gauti licencijos“, – interviu leidiniui „Haber Turk“ sakė F. Koca.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas anksčiau sakė, kad Turkija svarsto galimybių įsigyti COVID-19 vakcinų iš Rusijos ir Kinijos.

Galimybę įsigyti rusiškos vakcinos R. T. Erdoganas aptarė su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Turkijos lyderis taip pat sakė, kad jo šalis pati kuria vakciną nuo pandeminio koronaviruso.

Turkija jau užsakė 50 mln. dozių vakcinos iš Kinijos bendrovės „SinoVac“, taip pat veda derybas dėl JAV farmacijos milžinės „Pfizer“ ir jos partnerės Vokietijoje „BioNTech“ sukurtos vakcinos pirkimo.

Tuo metu Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RFPI) trečiadienį teigė, kad pranešimai apie Turkijos atsisakymą pirkti rusišką vakciną yra melagingi ir kad derybos tebevyksta.

„Derybos su Turkija tęsiamos. [„Haber Turk“] pateiktos citatos yra melagienų pavyzdys“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo vieną RFPI šaltinį.

Vėliau trečiadienį F. Koca pareiškė, kad Ankara įsigytų rusiškos vakcinos, jeigu ši būtų sėkmingai išbandyta.

„Esame pasiruošę pirkti rusišką vakciną, jeigu ji sėkmingai praeis toksikologinius bandymus ir atitiks gerosios laboratorinės praktikos reikalavimus“, – per spaudos konferenciją sakė ministras.

Jis pridūrė, kad Turkijos medikai jau pradėjo rusiškos COVID-19 vakcinos bandymus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų