Vyriausybė pritarė teisingumo ministro siūlymui subalansuoti atsakomybę už kontrabandą ir neteisėtą akcizais apmokestinamų prekių disponavimą.
Šiuo metu numatyta teisinė atsakomybė už kontrabandą ir akcizais apmokestinamų prekių disponavimą nėra tinkamai subalansuota. Už šias neteisėtas veikas numatyta tiek administracinė, tiek baudžiamoji atsakomybė, kurios atribojamos pagal gabenamų prekių MGL vertę: iki 250 MGL – administracinė, nuo 250 MGL – baudžiamoji atsakomybė, inkriminuojant sunkų nusikaltimą.
Atsakomybės neproporcingumą padaryto pažeidimo pobūdžiui lemia tai, kad peržengus nustatytą MGL ribą, teisinė atsakomybė pažeidėjui sugriežtėja drastiškai, t.y. nuo administracinės nuobaudos iš karto pereinama prie sunkaus baudžiamojo nusikaltimo, nors padarytos veikos pavojingumas gali būti praktiškai identiškas – skirtis tik 1 MGL ribose. Įvertinę tai, šiuo metu nemaža dalis asmenų, gabenančių kontrabandą, skaičiuoja gabenamų prekių vertę ir skaido krovinius, siekdami neviršyti 250 MGL vertės ir taip apsidrausti, kad kontrabandos sulaikymo atveju išvengs baudžiamosios atsakomybės.
Siekiant tinkamai sureguliuoti esamas teisės nuostatas, Teisingumo ministerija parengė Baudžiamojo kodekso ir Administracinės teisės pažeidimų kodekso pakeitimus, kuriems šiandien buvo pritarta Vyriausybėje. Siūloma nustatyti, kad kontrabanda būtų inkriminuojama kaip apysunkis nusikaltimas, o baudžiamoji atsakomybė už šią veiką asmenims kiltų jau tuomet, jei jų nelegaliai gabenamų prekių vertė viršys 50 MGL, bet neperžengs 200 MGL. Kartu siūloma nuleisti baudžiamosios atsakomybės kartelę ir kaip sunkų nusikaltimą kontrabandą laikyti, jei nelegaliai gabenama prekių vertė viršija ne 250, o 200 MGL.