REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešai nuskambėjus Rokiškio rajono mero pasidalintam atvejui, kai net ir susirgus koronavirusu galimybių pasas galioti nenustojo, atsakingos institucijos pripažįsta, kad neatsakingiems gyventojams yra palikta landa dalintis virusu.  

Viešai nuskambėjus Rokiškio rajono mero pasidalintam atvejui, kai net ir susirgus koronavirusu galimybių pasas galioti nenustojo, atsakingos institucijos pripažįsta, kad neatsakingiems gyventojams yra palikta landa dalintis virusu.  

REKLAMA

Ketvirtadienį Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas feisbuke nusistebėjo, kaip jam net susirgus COVID-19 galimybių pasas (GP) veikė kaip veikęs. Meras teigė sunkiai suvokiantis, kam tokiu atveju reikalingas galimybių pasas ir nuo jis saugo, jei jį oficialiai turi ir COVID-19 sergantis asmuo.

„Per GP galiojimo laiką paaiškėjo, kad neturiu antikūnų, užsikrėčiau COVID-19, spėjau pasveikti ir, kaip bebūtų keista, šiandien su tuo pačiu GP patekau ir dalyvauju Sveikatos apsaugos ministerijos renginyje Panevėžyje. Važiuodamas per radiją girdžiu, jog dabar turintiems GP prekybos centruose tenka 30 kv. m ploto, tuo tarpu prekybos vietose, kur įeiti gali visi, tik 9 kv. m.

Nors ministras vakar kalbėjo, kad GP reikalingas verslui...  Įdomu lieka tik tai, ar jis buvo tarp tų 130 (jei teisingai pamenu) Sveikatos apsaugos ministro plano valdyti pandemiją punktų. Dar kartą pakartosiu: nesu antivakseris, raginu skiepytis, bet galimybių pasas yra didžiausia klaida!“ – savo nuomonę išdėstė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Tik tikrina, ar dokumentas nesuklastotas

Kaip komentuodamas situaciją informavo Registrų centras, galimybių pasas neatleidžia asmenų nuo prievolės laikytis jiems skirtos izoliacijos taisyklių, kai asmeniui yra diagnozuojamas susirgimas COVID-19 liga. 

REKLAMA

Tačiau vadovaujantis Vyriausybės nustatyta tvarka galimybių paso tikrinimo metu nėra kreipiamasi į jokias kitas informacines sistemas, o tik patikrinama, ar pateiktas dokumentas nėra suklastotas.

„T. y. tikrinama, ar QR kode užkoduota informacija apie asmenį yra tapati informacijai, esančiai tikrinimui pateiktame galimybių pase. Dėl šios priežasties tikrinant dar iki teigiamo PGR testo asmens atsisiųstą ar atsispausdintą galimybių pasą tikrinimo aplikacija parodys, kad šis galimybių pasas yra validus, t. y. nesuklastotas“, – dėstoma Registrų centro atsakyme.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, jei asmuo bando atsisiųsti ar atsispausdinti galimybių pasą jau po gauto teigiamo PGR rezultato, sistema jam to padaryti neleistų, kol nebus praėjęs nustatytas dienų skaičius ir asmuo bus traktuojamas kaip persirgęs COVID-19 liga. 

„Taip bus nepriklausomai nuo to, ar asmuo yra vakcinuotas, ar turi dar galiojantį neigiamo testo rezultatą“, – aiškino Registrų centras.

Izoliuotis privalo visi

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Justina Petravičienė patvirtino, kad gavus teigiamą PGR testą izoliuotis privalo kiekvienas asmuo, nesvarbu, pasiskiepijęs jis ar persirgęs.

„Nesvarbu, kad žmogus yra pasiskiepijęs, ar anksčiau persirgęs, jei jis gauna teigiamą PGR testą, jis vėl tampa ligoniu. Ir viskas vyksta įprastu keliu – gydytojas, atsižvelgęs į ligos eigą, paskiria, tiek laiko reikalinga izoliacija. Tikrai niekam nerūpi, ar tu esi pasiskiepijęs, nes žmogus vis tiek gali užkrėsti kitą“, – aiškino ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu asmuo serga lengva ligos forma, būna izoliuotas mažiausiai 10 dienų. Žmogaus būklę įvertina gydytojas.

„Galimybių pasas „veikia“ tol, kol esi sveikas ir neserga. Galimybių pasas, kaip rodo įvairūs pavyzdžiai, neapsaugo“, – pridūrė J. Petravičienė.

Matulas: čia reikia proto turėti

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas sutiko, kad neturėtų žmogui susirgus galimybių pasas veikti, bet sunku viską sklandžiai sužiūrėti.

„Tikiu, pats Rokiškio rajono meras, proto turi ir jei žmogus gavo testą, jam įsijungia kiti ribojimai. Manau, kad jei merui proto užteko, tai visiems jo turi užtekti. O eiti prieš tvarkas – tai kam pakenksi? Tik sau pakenksi, ne man, ne Dulkiui.

REKLAMA

Čia kaip ir su tais ėjimais į parduotuvę su tėvo ar ko kito galimybių pasu. Vienas dalykas, gali gauti kelių tūkstančių baudą, bet  kur tavo protas? Jei valstybė tau sudaro galimybę saugoti kitus ir neužkrėsti, tai tu nueini ir džiaugiesi, kad apgavai“, – kalbėjo jis.

Svarsto panaikinti testavimosi galimybę 

Portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu galimybių pasą gali gauti gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą, pasiskiepiję nuo COVID-19 ar juo persirgę asmenys.

Tiesa, pasigirsta siūlymų, kad galbūt neturėtų likti testavimosi opcijos galimybių pasui gauti. Tai yra patvirtinusi premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė.

REKLAMA

„Šiai dienai tokių minčių nėra (atsisakyti galimybių paso). Kaip tik pasakyčiau, kad yra kitos mintys, jog testavimas nebūtų traukiamas į galimybių pasą – išimti iš galimybių paso, nes matome, kad situacija nepagerėjo“, – sakė Vyriausybės atstovė.

„Pasitestavęs, bet nevakcinuotas ir nepersirgęs žmogus yra rizikos, viruso platinimo šaltinis – didesnis negu tas, kuris yra tiek vakcinuotas, tiek persirgęs“, – pridūrė ji.

Anot jos, toks siūlymas šiuo metu diskutuojamas „tarp ministerijų“: „Yra pasvarstymai, bet dar nėra aktyvių svarstymų, o tokie, sakykime, tarp ministerijų.“

2403 naujų atvejų ir 19 mirčių

Praėjusią parą nustatyta dar 2403 nauji COVID-19 atvejai, mirė 19 žmonių. Tuo metu 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 887,9 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 10 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1444 COVID-19 sergantys žmonės – daugiau nei pusšimčiu daugiau nei ankstesnę parą, 133 iš jų – reanimacijoje.

Per praėjusią parą mirė 19 žmonių, daugiausiai mirusiųjų fiksuota 80–89 metų amžiaus grupėje – devyni, po tris mirusiuosius priklausė 90–99, 70–79 ir 60–69 amžiaus grupėms. Vienam mirusiam žmogui buvo nuo 50 iki 59-erių metų.

Pilnai paskiepyti iš jų buvo šeši: trys 80–89 metų žmonės ir po vieną 90–99, 70–79 ir 50–59 metų grupėms priklausantį žmogų.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5179 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 148. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama beveik 10,2 tūkst. mirčių.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo per 347 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga beveik 21,4 tūkstančio.

Dar syki apie skiepytus. Jei paskiepyto artimoje aplinkoje kažkas suserga covidu jam nereikia izoliuotis, kaip tai turėtų padaryti neskiepytas. Paskiepytam norint pasidaryti testą ar neužsikrėtė ir jis reikia pačiam susimokėti už testavimą.Tai kiek paskiepytų ir sergančių lengva forma nešioja užkratą po darbovietes, prekybos centrus ir kitas viešas vietas. Jie juk cool, skiepyti ir išskirtiniai. Pati su tuo susidūriau ir likau pakraupus, tą pat pakomentavo ir poliklinikos darbuotojai - kas kuria pandemijos valdymo taisykles visiški idiotai.
Ši politika nėko bendro su sveikata neturi tik komercija ko daugiau paskėpiti to daugiau babkiu gausiu tai paprasčiausiai atkatai .
Ko daugiau skepija to daugiau mirčiu gal mirčiu skaičius priklauso nuo skepu gavimo nebuvo skiepu ir mirčiu tėk nebuvo gal reiktu baikti ta bukagalviu skėpijima.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų