tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Raseiniuose dviem savaitėms įvedamas lokalus karantinas. Nuo penktadienio gatvėse bus galima vaikščioti tik po du, žmonės privalės dėvėti kaukes lauke, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. 

Raseiniuose dviem savaitėms įvedamas lokalus karantinas. Nuo penktadienio gatvėse bus galima vaikščioti tik po du, žmonės privalės dėvėti kaukes lauke, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. 

REKLAMA

Išgirdę apie karantiną vietiniai gyventojai suskubo į parduotuves pirkti ne maisto produktų, bet ir tualetinio popieriaus. Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis įspėjo gyventojus kuo skubiau testuotis – kitu atveju Raseinių lauks Nemenčinės likimas ir visiškas uždarymas.

Koronavirusu užsikrėtusi Kelmės rajono gyventoja Dajana Bacevičienė nuo Covid-19 infekcijos gydyta Šiaulių Respublikinėje ligoninėje. Tačiau po kurio laiko moteris pasiprašė namo, mat skundėsi prastu ir atšalusiu maistu. Moteris tikina, kad nemalonūs koronaviruso simptomai ją smarkiai išsekino.

„Labai vargina kosulys, silpnumas, negaliu veiklomis užsiimti, netgi nei protine, nei fizine tuo labiau. Apribota esu ir šiaip neturiu jėgų tiesiog“, – pasakojo D. Bacevičienė.

REKLAMA

Šiaulių Respublikinė ligoninė tikina, kad dėl koronaviruso situacija išties įtempta. Ligoninėje šiuo metu gydomi 36 koronaviruso ligoniai. O tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje įrengiant patalpas koronaviruso pacientams kilo daug nesklandumų ir dėl pacientų srautų, ir dėl maisto.

REKLAMA

„Tikrai mes netilpome, kai vyko įrengimas, reikėjo išspręsti pacientų patekimo klausimą saugų ir darbuotojų suskirstyti švarias ir nešvarias zonas“, – sakė ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Sigita Klimavičienė.

Suskubo į parduotuves

O štai Raseiniuose daug gyventojų viruso grėsme netikėjo, nesityrė, dabar šiame mieste dviejų savaičių sergamumas 100 tūkstančių gyventojų siekia daugiau kaip 1100 atvejų. Todėl gyvenimas čia jau nuo penktadienio keičiasi iš esmės. Vyriausybė pritarė dviejų savaičių lokaliam karantinui.

REKLAMA

„Pareigūnai prižiūrės, patruliuos. Bet tai nereiškia, kad nebus galima įvažiuoti ir išvažiuoti. Jie tik aktyviau turės pasidomėti, kur žmonės juda ir įspėti, priminti, kad be būtino reikalo nereikia važinėti. Bet tai nereiškia, kad bus judėjimas stabdomas“, – patikino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

O štai Raseinių parduotuvėje gyventojams jau dalijamos apsauginės kaukės. Žmonės ruošiasi karantinui, į parduotuves skuba nešini maisto produktų sąrašais, perka ne tik maistą, bet ir higienos prekes, tualetinį popierių.

REKLAMA
REKLAMA

„Ilgam ruošiamės neatvykti, uždarys gi dviem savaitėms, tai apsipirkome maisto, šuniukams ir kačiukams maisto, kad daugiau čia nevažiuoti“, – pasakojo vienas Raseinių gyventojas.

„Šeima davė labai didelį sąrašą, tai tas užsakymas nemenkas gavosi“, – sakė kitas.

„Jaunimas labai neatsakingai žiūri. Ignoruoja, nenešioja kaukių, būriuojasi – ji neįsivaizduoja, kad čia eilinis gripas“, – skundėsi vienas raseiniškis. 

„Aišku nesmagu, stengiamės mes daugiau į Skaudvilę, Tauragę važiuoti, čia jau Raseiniuose neramiau“, – nuogąstavo kitas.

REKLAMA

Vangiai testuojasi

Nors išgirdę apie karantiną gyventojai patraukė į parduotuves, visgi testuotis nuo koronaviruso jie toliau neskuba.

Tokia situacija nedžiugina ir premjero Sauliaus Skvernelio. Po Vyriausybės posėdžio Ministras Pirmininkas paragino Raseinių gyventojus atlikti koronaviruso testus ir įspėjo, kad šiems vengiant testuotis Raseiniams grės Nemenčinės variantas – visiškas uždarymas.

„Tikrinimasis yra vangus ir nėra galimybių nustatyti, ar žmonės yra užsikrėtę, ar ne. Tai tokiu atveju nebeliks nieko kito, kaip padaryti Nemenčinės variantą. Mes negalime leisti, kad sergantys, kad ir besimptomiai platintų infekciją ne tik Raseinių teritorijoje, bet ir šalies mastu“, – tvirtino premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA

„O tai uždarymas miestą privers juos testuotis? Manau, kad ne. Tikrai ne, ne taip reikia problemą spręsti šiai dienai. Manau, kad uždarymas neprivers žmonių testuotis“, – premjero žodžiais piktinosi Raseinių rajono meras Andrius Bautronis. 

Ypatinga situacija mieste

Karantino režimas Raseiniuose bus įvestas nuo penktadienio vidurnakčio ir tęsis iki spalio 23 dienos pabaigos. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai pabrėžia, kad Raseiniuose bus privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes tiek viduje, tiek lauke. 

REKLAMA
REKLAMA

Gyventojams viešose vietose lankytis bus galima, tačiau ne daugiau nei po du, išskyrus šeimos narius. Viešose vietose taip pat reikės laikytis ne mažesnio nei dviejų metrų atstumo tarp asmenų grupių. Draudžiami renginiai ir susibūrimai, kitaip organizuojamas darbas.

„Visose savivaldybės įstaigose, įmonėse darbas yra organizuojamas tik nuotoliniu būdu. Ir taip pat rekomenduojamas ir privačiam sektoriui toks darbo organizavimas, tik tokios priemonės gali būti efektyvios“, – sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

REKLAMA

Šiuo metu Raseiniuose iš 1715 atliktų koronaviruso testų kas penktam atlikusiam tyrimą gyventojui nustatyta Covid-19 infekcija. Antras po Raseinių pagal sergamumą yra Radviliškio rajonas. Sveikatos apsaugos ministras tikina, kad kol kas apie lokalų karantiną Radviliškyje kalbėti dar anksti.

„Gali taip atsitikti, kad reikės kažko panašaus, kaip Raseiniams, bet mes spėliojame, Raseiniai yra išskirtinis miestas. Su dvigubai didesniu sergamumu nei Radviliškis“, – pastebėjo A. Veryga.

Iš viso per vakar dieną Lietuvoje nustatyta 117 naujų koronaviruso atvejų, užfiksuotos ir dar dvi mirtys – šalyje nuo koronaviruso jau mirė 101 asmuo. Per vakar dieną daugiausia koronaviruso atvejų nustatyta Kauno apskrityje – net 56, Vilniaus – 27, Šiaulių -13, Tauragės – 9.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų