Ignalinos AE uždarymą D. Grybauskaitė pavadino iššūkiu, nes niekas dar neuždarinėjo tokio tipo rusiškų reaktorių. Kita vertus, anot jos, "suveikė" ir nesusikalbėjimas šalies viduje bei tai, kad projekto rangovė Vokietijos įmonė "Nukem" yra Rusijos kapitalo.
„Mūsų pareigūnai taip pat, deja, irgi parodė tam tikro nepatyrimo, kai išėjo į atvirą konfliktą su Europos Komisija. Su Europos Komisija, kaip ir su kitomis institucijomis, reikia kalbėti, o ne konfliktuoti ir čia daužymas kumščiu per stalą tikrai daugiau pinigų neišmuš. Reikia ir patiems prisiimti atsakomybę už savo darbo kokybę ir mėginti įtikinti partnerius, kad mes sugebėsime ir kad galime atlikti ne tik kokybiškai, bet ir svarbiausia - skaidriai, nes pinigai didžiuliai. Po truputį kaltės turime prisiimti visi“, – interviu „LRT televizijos“ laidai „Teisė žinoti“ trečiadienį sakė D.Grybauskaitė.
Ji paragino naująją Vyriausybę sukurti atsakingą instituciją, efektyviau koordinuosiančią jėgainės uždarymo procesą. D. Grybauskaitės nuomone, Lietuvos Europos Sąjunga Ignalinos AE uždaryme vienos nepaliks, kadangi tai yra visos Bendrijos prisiimtas įsipareigojimas.
Visagino AE vystymas turi būti bendro apsisprendimo klausimas
Tolimesnis Visagino atominės elektrinės (AE) projekto vystymas turi būti bendras valdžios ir Lietuvos gyventojų apsisprendimo klausimas, mano p. Ji pabrėžia, kad Visagino AE projektas yra ne vienos Vyriausybės kadencijos projektas ir neprognozuoja, kaip elgsis socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė.
"Vis tik linkėčiau mums visiems galų gale rimtai kartu susėdus apsispręsti su pagrįstais skaičiavimais, ką Lietuva sau gali leisti pirmiausia - ar galime leisti sau gyventi tik su alternatyvia energetika, kuri yra labai brangi ir neturtingos šalys sau to negali leisti. (...)Turi būti tam tikras mišinys tarp konvencinio, taip vadinamo tradicinio kuro, ir naujoviško, alternatyviojo kuro. Tik tada valstybė gali sau leisti truputį greičiau vystyti ekonomiką arba sąnaudos šiek tiek mažesnės. Mes galime mokėti brangiausiai visoje Europoje, būti švariausi, bet tai reiškia, kad neturėsime pinigų pensijoms, mokytojų atlyginimams, neturėsime iš ko gyventi, nes labai brangiai mokėsime už energetiką", - sakė D.Grybauskaitė.
"Tai turi daryti visos politinės partijos - nei aš viena, Prezidentė, "nestumsiu" atominės, nei viena partija kokia nors "neturi stumti", nes tokie projektai yra trijų-keturių Vyriausybių laikotarpiu ir todėl turi visos politinės jėgos apsispręsti, kur Lietuva judės: ar vis tiktai judės atgal į Rytus už truputį pigesnę elektros energiją šiandien, o rytoj už pilną politinę ir ekonominę priklausomybę nuo Rytų vėl. Tai tokį apsisprendimą turime visi priimti kartu su žmonėmis, ne tiktai politikai, visi. Bet žmonės turi žinoti tiesą, jų apgaudinėti nebegalima", - pridūrė ji.