Lietuvos gyventojai policijai perdavė 727 neteisėtai laikytus ginklus - 461 lygiavamzdį šautuvą, 154 graižtvinius šautuvus, 106 pistoletus ir 6 arbaletus.
Į policijos rankas pateko beveik 2 tūkst. šaudmenų, 11 sprogmenų ir beveik 14 kilogramų sprogstamųjų medžiagų, penktadienį pranešė Policijos departamentas.
Ginklus, sprogmenis ir šaudmenis atidavę gyventojai pasinaudojo įstatymo suteikta galimybe įteisinti neteisėtai laikomus ginklus ir šaudmenis bei atiduoti sprogmenis ir sprogstamąsias medžiagas.
Nuo 2006 m. spalio 1 dienos iki 2007 m. balandžio 1 d. galioja Lietuvos ginklų, šaudmenų ir sprogmenų savanoriško atidavimo ir ginklų bei šaudmenų įteisinimo laikinasis įstatymas.
Remdamosios šiuo įstatymu policijos teritorinės įstaigos vykdo ginklų, šaudmenų ir sprogmenų priėmimą, taip pat ginklų bei šaudmenų įteisinimą.
Asmuo, neteisėtai turintis ginklus, šaudmenis sprogmenis ir norintis savanoriškai juos atiduoti, pirmiausia apie tai turi pranešti teritorinei policijos įstaigai.
Pranešimas gali būti rašytinis arba žodinis. Apie turimus ginklus, šaudmenis ar sprogmenis policiją galima informuoti telefonu 112.
Asmuo pranešime nurodo savo vardą, pavardę, ginklų, šaudmenų ar sprogmenų buvimo vietą, kada ir kokiu būdu jis juos įgijo. Pateikus minėtą pranešimą ginklai, šaudmenys laikinam saugojimui perduodami policijai. Sprogmenis draudžiama pernešti, pervežti ar kitaip gabenti. Sprogmenis jų buvimo vietoje paima policija arba kariuomenė.
Pasak Policijos departamento, atnešusieji ginklus gerai suprato įstatymo teikiamą naudą, kad neverta rizikuoti laikyti ginklą neteisėtai, jeigu be didelių pastangų galima tą patį ginklą užregistruoti savo vardu ir toliau juo teisėtai naudotis.
Policijos departamentas primena, kad šis įstatymas galios tik iki 2007 m. balandžio 1 d. ir dar kartą ragina gyventojus nerizikuoti laikyti ginklus neteisėtai, nebijoti pasinaudoti įstatymo suteiktomis galimybėmis, legalizuoti neteisėtai laikomus ginklus ir turėti juos teisėtai.