Policija ruošiasi „Šeimos gynimo maršui“: telksis sraigtasparnį, įspėja dėl spūsčių

„Šeimos gynimo maršas“ vyks jau šį savaitgalį. Be to, kad bus organizuojamas tūkstančius dalyvių pritrauksiantis renginys, šalyje vyks ir keli antimitingai. Policija įspėja visos šalies gyventojus dėl galimų spūsčių kai kuriuose keliuose, o pati savo ruožtu renginiui telkia gausias pareigūnų pajėgas.

Jau šį šeštadienį Vilniaus Vingio parke vyks „Šeimos gynimo maršas 2021“. Jam ruošiasi ir policija.

Penktadienį policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Saulius Gagas pristato, kaip policija rengiasi „Šeimos gynimo maršui“.

Įspėja dėl spūsčių

Policijos generalinis komisaras R. Požėla įspėja visus keliones A1 automagistrale (Klaipėda–Kaunas) planuojančius gyventojus dėl galimų spūsčių. Jau dabar žinoma, kad šeštadienį ryte 9:00 apie 3 tūkst. transporto priemonių kolona planuoja pajudėti iš Klaipėdos į sostinę.

 

„Kolona privalo laikytis KET reikalavimų, policija nelydės kolonos, bet kelyje dirbs gausios policijos pajėgos“, – žurnalistams komentuoja R. Požėla ir priduria, kad keliones šiuo keliu planuojantys gyventojai išvykti turėtų anskčiau.

Kadangi renginys vyks Vilniuje, policija įspėja ir dėl spūsčių sostinėje.

„Policija kartu su socialiniais partneriais yra pasirengę renginiams. Mūsų duomenimis, įvyks dar  keli renginiai. Šalia yra išduoti leidimai dar papildomai dviems renginiams. Visiems trims renginiams policija ruošiasi numatydama savo pajėgumus. Policija yra pasirengusi suteikti pagalbą žmonėms, kurie vyks į renginius. Policija pasirengusi dirbti draugiškos policijos principu“, – kalbėjo R. Požėla.

Policija planuoja pasitelkti gausias pareigūnų pajėgas, pačiame renginyje dirbs ir uniformuoti, ir neuniformuoti policijos pareigūnai, bus pasitelktos raitosios policijos pajėgos, kinologai. Taip pat planuojama pasitelkti ir pasieniečių sraigtasparnį.

Įspėjama, kad gyventojai neturėtų nustebti, jei juos sustabdęs policijos pareigūnas paprašys parodyti tam tikrus dokumentus.

Dalyvius veš specialūs autobusai

Policija informuoja, kad iš kitų miestų automobiliais atvykę vairuotojai savo transporto priemones turės palikti iš anksto numatytose automobilių stovėjimo aikštelėse. Vilniuje tokios jau yra paskirtos trys: prie Seimo, „Avia Solutions Group“ arenos ir Gariūnuose.

REKLAMA

„Parkavimas numatytas prie Seimo, kita Siemens arenos. Taip pat parkavimas numatytas Gariūnuose. Iš tų vietų autobusais vairuotoijai turėtų būti vežami prie Vingio parko, į parką transporto priemonės nebus įleidžiamos“, – komentuoja S. Gagas.

Policija įspėja renginio dalyvius laikytis susitarimų ir šiuo metu galiojančių karantino režimo reikalavimų.

„Norime atkreipti dėmesį, kad leidimas protesto akcijai išduotas pačiame Vingio parke, todėl dalyviai rinksis ir kalbės tik toje vietoje. Neleidžiama koncertinė programa, išskyrus kelis kūrinius tarp kalbų. Jei policija matys, kad bus nesilaikoma reikalavimų, gali imtis atitinkamų priemonių“, – sako R. Požėla.

Karantino reikalavimų pažeidimai taip pat bus fiksuojami, o ateityje už juos asmenys gali sulaukti ir kvietimo į policijos komisariatą.

Policija sako turinti informacijos, kad renginyje planuoja dalyvauti daugiau nei 7 tūkst. žmonių.

Dalyvaus tūkstančiai žmonių

Portalas tv3.lt primena, kad „Šeimos gynimo maršas“ vyks šį šeštadienį, gegužės 15 d., Vilniaus Vingio parke. Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą proteste dalyvauti iki 7 tūkst. asmenų. 

Kaip praneša maršo organizatoriai, protestas prasidės 7 val. ryte. pajūryje – automobilių kolona važiuos iš Klaipėdos į Vilnių, pakeliui prisijungs kitų šalies regionų dalyviai.

Šeimų sąjūdžio interneto svetainėje rašoma, kad tikimasi, jog „Į mitingą Vilniuje atvyks nuo 5000 iki 8000 automobilių iš visos Lietuvos. Dalyvių privežimą iš parkavimo vietų vykdys virš 40 autobusų“.

Kokia konkreti programa laukia dalyvių, organizatoriai dar neatskleidžia. Užsimenama apie koncertinę dalį.

Vyks trys antimitingai

„Šeimos gynimo maršo“ metu vyks ir keli antiprotestai. Jų tikslas, kaip organizatoriai teigė Vilniaus miesto savivaldybei – išsakyti kitokią nuomonę. Vilniaus miesto savivaldybė leidimus organizuoti antimitingą išdavė trims grupelėms žmonių.

REKLAMA

Du protestai vyks pievoje prie Vingio pėsčiųjų tako – viename dalyvaus grupė iki penkių, kitame iki 25 asmenų. Daugiausia dalyvaujančių bus antimitinge prie Baltojo tilto – leidimas išduotas grupei iki 100 žmonių.

„Esame išdavę kelis leidimus organizuoti antimitingus per „Didįjį šeimų maršą“. Siekiant užtikrinti, kad nebūtų provokacijų ir konfliktų, visus norinčius pasisakyti prieš maršą nukreipiame į pievą prie Vingio pėsčiųjų tilto, Žvėryne. Prašome dalyvių laikytis saugių atstumų, dėvėti kaukes, laikytis kitų higienos reikalavimų“, – kiek anksčiau tv3.lt komentavo Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.


Rašyti komentarą...
F
Fiksuokite juos
2021-05-14 14:42:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siūlau pedoseksualus, dalyvausiančius antimitinguose, fotografuoti ir po to nuotraukas patalpinti internete. Tauta turi žinoti savo herojus, jų tėvai turi didžiuotis kokias daržoves užaugino, nors dažniausiai pedikai drąsūs būna tik pasislėpę. ŽMONĖS! NEPATINGĖKITE ĮJUNGTI FOTOKAMERŲ!
Atsakyti
-4

P
Pensininkas
2021-05-14 14:49:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdzia dreba is baimes .Ismoksime ir mes is baltarusiu ir ukrainieciu kaip reikia kovoti uz savo teises,uz savo vaikus,uz savo seimas ,mamas ir tecius.Gaila policijos ,kuri virsta i Lukasenkos,Putino pakalikus.Nejaugi Lietuva tapo iskrypeliu valstybe,kuri visomis jegomis juodina seimos marso dalyvius.Nejaugi valdziai patinka kai plikais pimpalais,uzpakaliais demonstravosi Vilniaus gatvemis.Kur tada buvo policija.Lietuvai reikalingas naujas sajudis.Organizatoriai padare klaida ,kai neorganizavo kiekviename mieste prie savivaldybes.Tada butu pritruke policijos.Tegul Europa pamato,kad Lietuva atbunda.
Atsakyti
-3

V
Vaclovas
2021-05-14 14:08:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Tapinas bus visuose antimitinguose?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų