Policijos vadovybė kreipiasi į visus šalies gyventojus prašydama būti tolerantiškais ir vykdyti teisėtus pareigūnų nurodymus, o ne bandyti jiems priešintis.
2006 metais (palyginti su 2005 metais) užregistruotų pasipriešinimų pareigūnams skaičius išaugo 9,5 proc.
2006 m. užregistruoti 4 048 pasipriešinimų pareigūnams, užtraukiančių administracinę atsakomybę, atvejai. Per 2005 m. buvo užregistruota 3 697, o per 2004 m. – 3 514 tokių atvejų.
Policijos įstaigos, nukentėjusiems policijos pareigūnams išmoka didžiules pinigines išmokas, priklausančias nuo policijos pareigūno darbo užmokesčio, tačiau vėliau tos išmokos regreso teise išieškomos iš pažeidėjų, kurie priešinosi pareigūnams.
2006 m. nukentėjusiems policijos pareigūnams išmokėta ir pažeidėjams pateikta ieškinių beveik 1,1 mln. litų. Pasipriešinimo atvejai labai įvairūs. Pvz., iš sulaikymui pasipriešinusio ir sužalojusio pareigūną asmens priteista virš 40 tūkstančių litų. Iš pažeidėjo, per kratą trenkusiam per veidą pareigūnui, priteista daugiau kaip 25 tūkstančiai litų.
Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, gali būti nubaustas laisvės atėmimu iki trejų metų.
Jeigu pareigūnai elgiasi netinkamai, apie tai reiktų nedelsiant informuoti jų vadovus arba Policijos departamento vadovybę, rašoma kreipimesi.