Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policija apie judėjimo ribojimus: gyventojai gali būti tikrinami ir mieste, daugiausia dėmesio – kurortams

Velykų savaitgalį kontrolę vykdys ir kariuomenė, papildyta 13:18 val.

Pasak Generalinio policijos komisaro Renato Požėlos, gyventojai turėtų būti pasiruošę sustiprintai kontrolei prie visų savivaldybių prieigų. Jo teigimu, daugiausia dėmesio bus skiriama kurortinėms vietovėms, asmenys gali būti tikrinami ir savivaldybės viduje.

Pasak Generalinio policijos komisaro Renato Požėlos, gyventojai turėtų būti pasiruošę sustiprintai kontrolei prie visų savivaldybių prieigų. Jo teigimu, daugiausia dėmesio bus skiriama kurortinėms vietovėms, asmenys gali būti tikrinami ir savivaldybės viduje.

REKLAMA

Vyriausybė iki balandžio pabaigos pratęsė karantiną, o iki balandžio 5 dienos 24 val. pratęsė judėjimo ribojimus. Judėjimo ribojimai įsigalioja nuo šeštadienio, kovo 27 dienos.

Kaip teigė Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla, atsižvelgiant į savivaldybės sprendimus, policija perorganizuos savo darbą, o prie visų savivaldybių prieigų ir vėl bus statomi tiek stacionarūs, tiek mobilūs patikros punktai.

„Gali būti, kad asmenys gali būti patikrinti ir pačioje savivaldybėje, jeigu kils įtarimų, kad asmuo atvykęs iš kitos savivaldybės, pažeidžiant nustatytą tvarką. Aiškus prioritetas bus kurortams. Lygiai taip pat būriavimasis viešose vietose. Matome tendencijas, kad asmenys neatsakingai elgiasi būriuodamiesi viešose vietose. Tai kalbu pagrinde apie jaunimą“, – apie planuojamas kontrolės priemonės žurnalistams kalbėjo R. Požėla.

REKLAMA

Daug dėmesio esą bus skiriama ir privatiems renginiams.

„Vėl kreipiuosi į visuomenę eilinį kartą prašydamas sąmoningumo ir informuoti mus apie vykstančius vakarėlius. Policija atvažiuos ir išvažiuos tik tada, kai būsime įsitikinę, kad vakarėlis nutrauktas. Ir, aišku, protokolai visiems vakarėlio dalyviams. {...}

Patys elgsimės proaktyviai – važiuodami pro gyvenamą namą išgirstame triukšmą, muziką garsiai grojančią ar šiaip žmonių susibūrimą balkone – sustojame, patikriname ir jeigu yra pažeidimai, imamės priemonių atitinkamų.“, – dėstė Generalinis policijos komisaras.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, atnaujinti ribojimai pareikalaus daug policijos pajėgų. Velykų savaitgalį planuojama kreiptis pagalbos į socialinius partnerius, kontrolę vykdyti padės ir kariuomenė.

„Klausimus stengsimės spręsti geranoriškai, viską paaiškinant. Aišku, jeigu bus piktybiškumų, žmonių bandymas piktnaudžiauti – teks taikyti administracinių nuobaudų politiką“, – sakė R. Požėla.

Išimtys judėjimui numatomos kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų.

Taip pat leidžiamas judėjimas, kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. 

Šis ribojimas netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų