Policija apie judėjimo ribojimus: gyventojai gali būti tikrinami ir mieste, daugiausia dėmesio – kurortams Velykų savaitgalį kontrolę vykdys ir kariuomenė, papildyta 13:18 val.

Pasak Generalinio policijos komisaro Renato Požėlos, gyventojai turėtų būti pasiruošę sustiprintai kontrolei prie visų savivaldybių prieigų. Jo teigimu, daugiausia dėmesio bus skiriama kurortinėms vietovėms, asmenys gali būti tikrinami ir savivaldybės viduje.

Vyriausybė iki balandžio pabaigos pratęsė karantiną, o iki balandžio 5 dienos 24 val. pratęsė judėjimo ribojimus. Judėjimo ribojimai įsigalioja nuo šeštadienio, kovo 27 dienos.

Kaip teigė Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla, atsižvelgiant į savivaldybės sprendimus, policija perorganizuos savo darbą, o prie visų savivaldybių prieigų ir vėl bus statomi tiek stacionarūs, tiek mobilūs patikros punktai.

„Gali būti, kad asmenys gali būti patikrinti ir pačioje savivaldybėje, jeigu kils įtarimų, kad asmuo atvykęs iš kitos savivaldybės, pažeidžiant nustatytą tvarką. Aiškus prioritetas bus kurortams. Lygiai taip pat būriavimasis viešose vietose. Matome tendencijas, kad asmenys neatsakingai elgiasi būriuodamiesi viešose vietose. Tai kalbu pagrinde apie jaunimą“, – apie planuojamas kontrolės priemonės žurnalistams kalbėjo R. Požėla.

Daug dėmesio esą bus skiriama ir privatiems renginiams.

„Vėl kreipiuosi į visuomenę eilinį kartą prašydamas sąmoningumo ir informuoti mus apie vykstančius vakarėlius. Policija atvažiuos ir išvažiuos tik tada, kai būsime įsitikinę, kad vakarėlis nutrauktas. Ir, aišku, protokolai visiems vakarėlio dalyviams. {...}

Patys elgsimės proaktyviai – važiuodami pro gyvenamą namą išgirstame triukšmą, muziką garsiai grojančią ar šiaip žmonių susibūrimą balkone – sustojame, patikriname ir jeigu yra pažeidimai, imamės priemonių atitinkamų.“, – dėstė Generalinis policijos komisaras.

Jo teigimu, atnaujinti ribojimai pareikalaus daug policijos pajėgų. Velykų savaitgalį planuojama kreiptis pagalbos į socialinius partnerius, kontrolę vykdyti padės ir kariuomenė.

REKLAMA

„Klausimus stengsimės spręsti geranoriškai, viską paaiškinant. Aišku, jeigu bus piktybiškumų, žmonių bandymas piktnaudžiauti – teks taikyti administracinių nuobaudų politiką“, – sakė R. Požėla.

Išimtys judėjimui numatomos kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų.

Taip pat leidžiamas judėjimas, kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. 

Šis ribojimas netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.


Rašyti komentarą...
O
Ok
2021-03-26 13:25:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusikaltimams skirkite dėmesi geriau!
Atsakyti
-1

h
hf
2021-03-26 13:50:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jei as noriu pasedet prie juros arba prie pelkes ten susirgsiu? Gal yra koks tyrimas visam sitam as prisigaminau pilna krepsi maisto, arbatos termosuose ir nestosiu degalinese ir maximose, o zmoniu vengiu norisi pasisedet su zmona nuosaliau ten seksu uzsiimt gamtoj. Ikelkit koki tyrima, kad tai pavojinga uzsikrest korona galima.
Atsakyti
-3

k
kitas
2021-03-26 13:39:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na tai vel baudu kruvos bus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų