„Pastarosiomis dienomis yra įvykę kitokių įvykių, kurie aitrina visuomenę. Matyt, reikia paminėti šiandieninį galimą „Akropolio“ užminavimą. Šioje vietoje galiu pasakyti, kad turime pozityvių poslinkių tiriant labai šviežų įvykį. Faktiškai turime tam tikrą aiškumą. Prisimename Klaipėdoje trispalvių valstybės vėliavų sudeginimus ir suniokojimus. Tai įtariamasis asmuo nustatytas, jis šiuo metu sulaikytas 48 valandoms. Šie įvykiai rodo, kad teisėsauga, policija daro savo darbą ir toliau darysime“, – spaudos konferencijoje trečiadienį kalbėjo policijos generalinis komisaras.
Galima daryti prielaidą, kad visi šie įvykiai vertinami kaip provokacijos prieš Lietuvos valstybę. Lietuvos žvalgybos institucijos nuolat primena, kad Lietuva gali tapti ir kai kuriais atvejais tampa Rusijos režimo provokacijų taikinių. Paprastai jomis siekiama paminti visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis, sukelti baimę ar paniką. Kaip tik kovo 17 dieną vyks autokratinio Rusijos prezidento perrinkimas, todėl policija rengiasi provokacijoms ir tuo metu.
Tyrimui mestos didžiulės pajėgos
Ilgametis Aleksejaus Navalno bendražygis L. Volkovas prie savo namų Vilniuje buvo užpultas antradienį apie 22 valandą. Užpuolikas buvo apsiginklavęs plaktuku mušti mėsai: iš pradžių išdaužė automobilio langą, papurškė ašarinių dujų, paskui nusitaikė į L. Volkovą. Per užpuolimą L. Volkovui buvo sulaužyta ranka, sumuštas veidas, traumuota, bet nesulaužyta, koja.
„Šiuo metu yra ankstyva komentuoti apie versijas, kitas įvykio aplinkybes, kai kurias detales, niuansus. Matyt, šioje vietoje galioja pasakymas, pirma darbas, paskui kalbos. Kai turėsime galimybę pasakyti daugiau, mes tai padarysime“, – aiškino R. Požėla.
Pasak generalinio komisaro, tyrimą perėmė Lietuvos kriminalinės policijos biuras, tirti L. Volkovo užpuolimui mestos didžiulės pajėgos – tiek analitiniai gebėjimai, tiek fiziniai pajėgumai.
Policija kelia įvairias versijas, tai gali būti ir politinio pobūdžio susidorojimas iš Rusijos režimo pusės arba asmeninių nesutarimų išdava.
Pats L. Volkovas įsitikinęs, kad tai yra tipinis Vladimiro Putino banditų pasisveikinimas. Rusijos slaptosioms tarnyboms nėra neįprasta atakuoti ar žudyti opozicijos veikėjus arba „išdavikus“ tiek Rusijoje, tiek už jos ribų.
„Situaciją vertiname rimtai, bet ramiai. Tarnybos dirba savo darbą, yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, tikrinamos įvairios versijos. Kalbant apie grėsmių lygį šalyje, tai dėl šitos konkretaus įvykio jis tikrai nepadidėjo, noriu patikinti, kad mūsų žmonės gali jaustis saugiai. Žinoma, tokios provokacijos, įvairios provokacijos, kurios matomos pastaruoju metu, yra tapusios mūsų kasdienybe, ypač prieš artėjančius Putino pseudo-rinkimus“, – sakė Agnė Bilotaitė.
Rusijos opozicionieriai neklauso Lietuvos policijos?
R. Požėla per spaudos konferenciją taip pat mįslingai užsiminė apie iki tol vykusį bendradarbiavimą su tam tikrais asmenimis, kuris po L. Volkovo užpuolimo tikriausiai keisis. Buvo galima suprasti, kad Lietuvos policija yra suteikusi tam tikras saugumo instrukcijas Lietuvoje esantiems Rusijos opozicijos žmonėms, bet galbūt ne visuomet ir ne visi šių instrukcijų laikėsi.
„Iki šito įvykio tikrai policija su tam tikrais asmenimis bendradarbiavo. Na, matyt, po šito įvykio bus peržiūrėti mūsų bendradarbiavimo algoritmai. Matyt, pokyčių šioje vietoje įvyks. Ir tikimės, kad ateityje bendromis jėgomis pavyks užkardyti tokio pobūdžio veikas, bet nekalbu apie konkrečias versijas. Versijų yra ne viena“, – spaudos konferencijoje sakė R. Požėla.
Paprašytas patikslinti apie kokius asmenis čia kalbama, policijos generalinis komisaras teigė, jog tai ne Lietuvos piliečiai, ir nurodė, jog tikriausiai visi supranta, apie ką kalbama.
„Suprantama, kad tos grėsmės egzistuoja minėtų asmenų atžvilgiu ir už tai tas bendradarbiavimas yra reikalingas“, – teigė Lietuvos policijos generalinis komisaras.
„Aš kaip minėjau, tas bendradarbiavimas tarp mūsų ir po šiai dienai yra su likusiais asmenimis. Tikrai asmenys žino, ką turi daryti, kam skambinti ir kaip elgtis. Tačiau labai aiškiai noriu pasakyti, kad bendradarbiavimas – tai yra dviejų šalių susitarimas, gera valia, savo noru daryti vienus ar kitus darbus. Tai kiek mums pavyko susitarti, tiek tas bendradarbiavimas ir vyksta. Matyt, po šito įvykio, jeigu versijos parodys, kad tai ne buitinio pobūdžio nusikaltimas, tai tas bendradarbiavimas gali šiek tiek pakisti“, – reziumavo R. Požėla.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
O vat kaip ponus tai bus pokyčiai.
Ant kiek tas eilinis žmogelis nieko vertas.