REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moteris Floridoje, JAV, pagimdė, kaip manoma, pirmąjį vaiką, gimusį su COVID-19 antikūnais, po to, kai būdama nėščia gavo vakciną.

Moteris Floridoje, JAV, pagimdė, kaip manoma, pirmąjį vaiką, gimusį su COVID-19 antikūnais, po to, kai būdama nėščia gavo vakciną.

REKLAMA

Moteris, kuri yra sveikatos priežiūros darbuotoja, buvo pakviesta skiepytis „Moderna“ vakcina 36 nėštumo savaitę, ir po 3 savaičių pagimdė sveiką mergaitę, praneša „Guardian“. Antikūnai buvo rasti vos tik mergaitei gimus, išanalizavus virkštelės kraują.

„Mūsų žiniomis, tai pirmasis pasaulyje, apie kurį pranešta, kūdikis, kuris po vakcinacijos gimė su antikūnais“, – sakė pediatras Paulas Gilbertas.

Rezultatus pranešė P. Gilbertas ir Chadas Rudnickas naujame parengtame spausdinti tyrime (tai reiškia, kad jis dar nebuvo peržiūrėtas kolegų).

Straipsnyje paaiškinama, kad skiepijimo nuo gripo nėščioms moterims saugumas ir veiksmingumas yra gerai ištirtas, atsižvelgiant į naujagimio apsaugą ir per placentą perduodant antikūnus. Tačiau apie COVID-19 vakcinacijas ir SARS-CoV-2 antikūnų perdavimą nėštumo metu nėra daug žinių, tačiau reikėtų tikėtis panašios apsaugos, sako P. Gilbertas ir C. Rudnickas.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes ištyrėme kūdikio kraują, norėdami sužinoti, ar motinos antikūnai pateko į kūdikį. Mes žinome, kad tai įvyksta su kitomis vakcinomis, suleidžiamomis nėštumo metu“, – sakė P. Gilbertas.

REKLAMA

Gimimo metu ištyrę kūdikio virkštelės kraują, gydytojai rado SARS-CoV-2 antikūnų, nurodydami straipsnyje: „Taigi, motinos vakcinacija gali apsaugoti ir sumažinti infekcijos riziką vaikui“.

Įdomu tai, kad ankstesniame tyrime nustatyta, jog motinų, kurios pasveiko po infekcijos, piene yra COVID-19 antikūnų, ir spėjama, kad šiuo būdu antikūnai gali būti perduodami naujagimiui.

Nepaisant to, tyrimo autoriai pabrėžia, kad šiuo metu nėra žinoma, kaip gerai antikūnai apsaugotų naujagimį ir kada nėštumo metu būtų geriausia skiepytis, jog būtų užtikrintas geriausias imunologinis poveikis vaisiui.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai kol kas yra vienas nedidelis atvejis. Jų dar sulauksime, kai per ateinančius kelis mėnesius bus paskiepytos kitos nėščiosios“, – sakė C. Rudnickas.

Reikės atlikti daugiau tyrimų, siekiant išsiaiškinti, ar antikūnai iš tikrųjų yra perduodami daugumai kūdikių, gimusių motinoms, kurios buvo paskiepytos. Taip pat reikės išsiaiškinti, ar gali būti kokių nors skirtumų, atsižvelgiant į tai, kuri vakcina yra gauta.

Apibendrinant, autoriai ragina kitus tyrėjus sukurti nėštumo ir žindymo registrus, taip pat atlikti vakcinų nuo koronaviruso veiksmingumo ir saugumo tyrimus nėščioms ir žindančioms motinoms bei jų vaikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų